15 dekoracji stołów, które pokocha Twoja rodzina

Blog Możliwość komentowania 15 dekoracji stołów, które pokocha Twoja rodzina została wyłączona

Stół, który jest przyozdobiony dekoracjami, jest nie tylko piękniejszy, ale również przyjemniej się przy nim biesiaduje. Dlatego też wtedy, gdy szykuje się ważna okazja, nie można zapominać również o dekoracji stołu. Oto 15 naszych propozycji!

 

 1. Pływające świeczki w przezroczystej misie

To nowoczesna dekoracja, w nieco orientalnym stylu, dlatego jeżeli serwujesz sushi, może być strzałem w dziesiątkę. W płaskiej, przezroczystej misce umieść w pływające świeczki. Jako dekorację możesz zastosować też gładkie kamienie.

 

 1. Świeczki z dekoracyjnymi piaskiem w naczyniach

To kolejna propozycja z wykorzystaniem świeczek, na przykład tealightów lub większych świec. Kup kolorowy piasek lub żwirek, wsyp go do przezroczystego naczynia – możesz wykonać też warstwy, a następnie umieść na piasku świeczkę, lekko ją kamuflując. Gdy świeczka jest wyższa, na początku umieść ją w naczynku, a potem obsyp.

 

 1. Kwiatowe kule w wysokich wazonach

Nasza następna propozycja to kwiatowe kule, wykonane z ciasno ułożonych główek kwiatów naturalnych lub sztucznych, które ustawione są na wysokich, przezroczystych wazonach.

 

 1. Bukiet na wysokich gałązkach

Bukiety z długimi gałązkami są bardzo modne – także mogą posłużyć do dekoracji stołu. Ciasno zebrane główki kwiatów następnie przechodzą w rozszerzające się gałązki. Taki bukiet najlepiej umieścić w wazonie lub na podstawce.

 

 1. Wianek z kwiatów ze świecami

Wianek może być wykonany z kwiatów sztucznych – jest wtedy wielorazowy albo z kwiatów naturalnych. To kompozycja na każdą okazję, ponieważ wianki mogą być wykonane z kwiatów letnich, szyszek, bukszpanu i innych materiałów. W środku wianka ustawionego na stole należy umieścić świeczkę lub kilka świec.

 

 1. Wiązanka kwiatowa w wysokim wazonie

To propozycja często spotykana na ślubach – rozłożysta wiązanka jest wówczas umieszczana w wysokim wazonie, dlatego jednocześnie dekoruje stół, a przy tym nie zabiera na nim dużo miejsca. Takie wiązanki najlepiej sprawdzają się przy stołach okrągłych, ale mają uniwersalne zastosowanie.

 

 1. Konwalie w buteleczkach

To świeża i nowoczesna kompozycja na wiosnę – proste bukieciki z konwalii z listkami w wyższych buteleczkach.

 

 1. Małe bukieciki w niskich wazonach

To uniwersalna propozycja na – wzdłuż stołu rozstawionych jest kilka niskich wazoników z małymi bukietami.

 

 1. Pas materiału biegnący przez stół

Ciekawym pomysłem na dekorację stołu jest też zastosowanie materiału, najlepiej woalu lub organza, który jest umorzony wzdłuż stołu – może być on rozłożony na płasko lub pofałdowany. Materiał może być też uzupełniony innymi dodatkami, na przykład rozsypanymi kamyczkami.

 

 1. Świece w wysokich osłonkach

W sprzedaży można znaleźć różne osłonki na świece – umieszczone w środku są bezpieczne i jeszcze piękniejsze. Osłonki można też przyozdobić kwiatami, wstążkami.

 

 1. Pas z kwiatów

Takie luksusowe kompozycje kwiatowe są najlepsze na ważne okazje – ciągnące się wzdłuż stołu kwiaty wprowadzą natychmiast uroczystą atmosferę do domu.

 1. Świeczki w kieliszkach

Gdy nie masz żadnych dekoracyjnych wazonów, jako osłonki na świece, najlepiej małe tealighty mogą posłużyć kieliszki. Można wsypać do nich też piasek czy kamyczki.

 

 1. Świeczki w słoikach

To następna propozycja na domową dekorację stołu – świeczki ustawione wyczyszczonych słoikach świetnie komponują się ze stylem skandynawskim.

 

 1. Główki kwiatowe luzem

To szybka dekoracja stołu w domu – główki kwiatów umieszczone na stole od razu przyciągają wzrok.

 

 1. Perłowa girlanda

Także kapitalnie sprawdza się jako szybka dekoracja stołu – wystarczy położyć ją wzdłuż na obrusie

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Kompozycje kwiatowe <<

lub

>> Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? <<


.

Pin It

» Blog » 15 dekoracji stołów, które pokocha...
On 28 listopada 2016
By
,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem