Bukiet ślubny z goździków

Bez kategorii Możliwość komentowania Bukiet ślubny z goździków została wyłączona

Czy wiesz już z jakich kwiatów zostanie przygotowana twoja wiązanka ślubna? Jeśli nie, dziś przedstawiamy kolejną ciekawą inspirację na bukiet ślubny – goździki. Te przez lata popularne w Polsce kwiaty, następnie nieco zapomniane, dziś przeżywają swój renesans i coraz częściej towarzyszą pannom młodym w drodze do ołtarza. Bukiet ślubny z goździków wygląda efektownie i radośnie ze względu na rozmiar, a przede wszystkim mocno nasyconą kolorystykę. Co więcej, goździki nadają się nie tylko do ślubnej wiązanki, ale mogą stanowić również ważny element dekoracji kościoła lub Sali weselnej.

Bukiet ślubny- goździki, źródło: pixabay.com

Bukiet ślubny- goździki, źródło: pixabay.com

Czy bukiet ślubny z goździków jest modny?

Żaden znawca kwiatów z pewnością nie śmie stwierdzić, że nasycone kolorami goździki nie należą do najpiękniejszych kwiatów. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, jednak przez wiele lat na polskim rynku mieliśmy przesyt goździków. Przykładowo w czasach Polski ludowej, stanowiły one obok rajstop jeden z obowiązkowych podarunków z okazji święta kobiet. Nic zatem dziwnego, że zwłaszcza w latach dziewięćdziesiątych goździki chwilowo popadły w niełaskę, a bukiet ślubny z goździków nie stanowił częstego widoku. W ostatnich latach sytuacja zmieniła się diametralnie. W dłoni panny młodej coraz częściej dostrzeżemy właśnie goździki. Bukiet ślubny z tych kwiatów, występujących samodzielnie lub jako uzupełnienie innego dominującego motywu ma wiele zalet.

Bukiet ślubny z goździków – zalety

Przede wszystkim w oczy rzucają się intensywne barwy tych dobrze znanych w naszym kraju kwiatów. Bukiet ślubny z goździków może występować w wielu wariantach kolorystycznych – od tradycyjnego różu i fioletu, przez czerwień, niebieski, aż po biel. Doskonale prezentuje się między innymi kompozycja z intensywnie różowych, białych oraz bordowych kwiatów, która swoim kolorytem doskonale urozmaici białą suknię panny młodej. Ciekawe wrażenie wywołuje również bukiet ślubny złożony z goździków w odcieniach niebieskiego – zarówno w jaskrawej odmianie, jak delikatnej – błękitnej. Latem świetnie sprawdzą się natomiast oparte na goździkach bukiety wielokolorowych kwiatów, budzące skojarzenie z naturą i kwitnącą łąką. Kolejną zaletą goździków jest fakt, że kwiaty są gęsto pokryte rozłożystymi płatkami, dzięki czemu bukiet tworzy jednolitą całość.

Bukiet ślubny z goździków, źródło: pixabay.com

Bukiet ślubny z goździków, źródło: pixabay.com

Nie tylko bukiet ślubny. Goździki jako dekoracja

W jaki sposób z okazji ślubu można jeszcze wykorzystać goździki? Bukiet ślubny z tych kwiatów to nie jedyne zastosowanie, ponieważ świetnie nadają się one także do pełnienia roli dekoracyjnej. Mniejsze bukieciki mogą ozdobić stoły na sali weselnej, a także stanowić element wystroju kościoła. Dobierając je kolorystycznie do bukietu panny młodej uzyskamy efekt spójności. Kwiaty mogą również znaleźć się w butonierce marynarki pana młodego. Doświadczony i kreatywny florysta z pewnością ułoży nie tylko wspaniały, pasujący do gustu pary młodej bukiet ślubny z goździków, ale również znajdzie pomysł na to, w jaki sposób stworzyć z tych pięknych kwiatów niepowtarzalne dekoracje.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety i wiązanki ślubne <<

lub

>> Kwiaty na ślub <<

Pin It

» Bez kategorii » Bukiet ślubny z goździków
On 29 października 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem