Czy bukiet na rocznicę to dobry pomysł?

Blog Możliwość komentowania Czy bukiet na rocznicę to dobry pomysł? została wyłączona

Każda rocznica, to doskonała okazja do świętowania. Celebrujcie ten dzień niezależnie od tego czy jest to rocznica ślubu, pierwszej randki, czy dnia waszego poznania.  Świętujcie tak jak lubicie. Wybierzcie się na spacer, do kina albo wyjedźcie za miasto. Ważne jest, abyście czuli się szczęśliwi i mieli czas dla siebie. Wyrazem waszych uczuć może być piękny bukiet, który nada temu dniu wyjątkowości.

Jakie kwiaty na rocznicę?

Najpopularniejsze będą czerwone róże. Jednakże trzeba postawić pewną granicę. Inne kwiaty można podarować swojej ukochanej, a inne rodzicom czy znajomym obchodzącym rocznicę ślubu. Dlatego też pamiętaj, aby powiedzieć floryście dla kogo ma być bukiet. Płomienne róże lepiej zostawić dla swojej wybranki. Zrezygnujmy również z kwiatów żółtych, które powszechnie uznawane są za symbol zazdrości.

Róże na rocznicę / źródło: www.pixabay.com

Róże na rocznicę / źródło: www.pixabay.com

Cięte czy doniczkowe?

Na rocznicę najlepiej sprawdzą się kwiaty cięte.  Są szykowne i mają klasę. Rośliny doniczkowe nigdy nie będą takie eleganckie jak te w bukiecie. Oczywiście istnieją pewne wyjątki. Jeśli nasza ukochana uwielbia fiołki, to z pewnością ucieszy ją rzadka odmiana tego kwiatu. Jednak w innych sytuacjach nie warto ryzykować. Lepiej zrezygnować również ze sztucznych kwiatów i suszonych bukietów. Mimo swojej urody nie są one dobrze kojarzone i mogą nie przypaść do gustu obdarowanemu.

Kwiaty cięte / źródło: www.pixabay.com

Kwiaty cięte / źródło: www.pixabay.com

Czy ilość kwiatów na rocznicę ma znaczenie?

Powszechnie przyjęła się zasada mówiąca, że w bukiecie powinna znaleźć się nieparzysta liczba kwiatów. Niektórzy nawet uważają, że parzyste wiązanki zarezerwowane są na uroczystości pogrzebowe. Jednakże, jeśli chodzi o rocznice, to tutaj możemy liczyć na pewne odstępstwa. Jeśli świętujemy okrągły jubileusz np. 10-lecia ślubu, to bukiet z 10 róż będzie bardzo dobrym pomysłem. Tak też ilość kwiatów może być dostosowana do liczby spędzonych wspólnie lat. Oczywiście na drugą czy też na czwartą rocznicę lepiej podarować jeden kwiat. Tak małe bukiety nie będą dobrze wyglądać. Mimo tego warto wziąć sobie do serca nazwy kolejnych rocznic i pamiętać, że czwarta to rocznica kwiatowa, więc nie można zapomnieć o bukiecie. Zupełnie inaczej sprawa będzie się miała od piątej rocznicy, wówczas możemy już poprosić florystę o skomponowanie ładnej wiązanki symbolizującej wspólnie spędzone lata. Pamiętajmy, że kwiaty wręczane z okazji rocznicy obchodzonej przez rodziców, teściów, dziadków itp. nie powinny być ściśle związane z liczbą świętowanych lat. Znacznie lepiej wypadnie tradycyjny bukiet.

Bukiet pięknych róż / źródło: www.pexels.com

Bukiet pięknych róż / źródło: www.pexels.com

Bukiet rocznicowy – co wybrać?

Prym będą wiodły róże. Można je podarować zarówno ukochanej, jak i znajomym świętującym rocznicę. Jednakże warto pamiętać, że czerwone kwiaty zawsze powinny być skierowane do kobiety, którą darzymy uczuciem. Pozostałe kolory możemy wręczać bez ograniczeń. Popularne w rocznicowych bukietach są również tulipany. Kwiaty te są zarazem skromne i eleganckie, dzięki czemu mają wielu zwolenników. Dobrym rozwiązaniem są także bukiety mieszane, zawierające różnego rodzaju kwiaty np. goździki, gerbery, róże. Odniesieniem może być również rodzaj kwiatów, który lubi nasza wybranka. Jeśli będą to konwalie, to postarajmy się je zdobyć. Oczywiście w tej kwestii ograniczeniem może być pora roku. Nie każde kwiaty są dostępne w miesiącu, w którym obchodzimy rocznicę. O poradę dotyczącą wyboru bukietu najlepiej poprosić doświadczonego florystę.

Tulipan / źródło: www.pixabay.com

Tulipan / źródło: www.pixabay.com

Liczymy na to, że któraś z wybranych przez nas propozycji kwiatów na rocznicę wpadła Ci w oko – dlatego też, jeśli znalazłeś już wymarzony bukiet dla ukochanej lub chciałbyś z nami przedyskutować inne propozycję, pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Wiązanki ślubne z żywych kwiatów <<

lub

>> Ślubny wystrój kościoła <<

Pin It

» Blog » Czy bukiet na rocznicę to...
On 21 listopada 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem