Florysta to nie tylko sprzedawca kwiatów, czyli czym zajmują się pasjonaci kwiatów?

Bez kategorii Możliwość komentowania Florysta to nie tylko sprzedawca kwiatów, czyli czym zajmują się pasjonaci kwiatów? została wyłączona

Florystyka to sztuka przekazywania emocji – tak powiedziałby romantyk. Prawdą jest, że znajduje swój wyraz w naszym codziennym życiu. Kwiaty wywołują uśmiech na twarzy bliskiej osoby, a także dekorujemy domy, biura, restauracje, sale weselne, kościoły oraz wszystkie miejsca, które chcemy wzbogacić darami natury oraz dodać im niepowtarzalnej aury. To właśnie floryści potrafią dodać uroku każdemu miejscu. Zawód florysty jest połączeniem szerokiej wiedzy z zakresu przyrody oraz sztuki.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Czym zajmuje się florysta?

Nie każdy może zostać florystą, bowiem ten zawód wymaga odpowiednich umiejętności z zakresu kompozycji plastycznej, wyczucia stylu oraz wiedzy dotyczącej sposobów zagospodarowania przestrzeni. Florysta, czyli wykonawca zawodu jakim jest florystyka, może pracować w kwiaciarni bądź w firmie dekoratorskiej, gdzie zajmuje się przygotowywaniem sal na uroczyste przyjęcia, takie jak bale, wystawy, śluby, chrzciny czy komunie. Pielęgnacja roślin oraz stylizacja wnętrz są tylko niektórymi z zadań, jakimi zajmuje miłośnik kwiatów. Wykonuje kompozycje kwiatowe, dekoracje, przygotowuje konkursy roślinne, ale również obserwuje i wyznacza trendy florystyczne, które niosą za sobą określoną kolorystykę oraz filozofię.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Co jest istotne przy tworzeniu kompozycji kwiatowych?

Można powiedzieć, że florystyka od bukieciarstwa różni się poziomem kreatywności. Florystyka obejmuje nie tylko przygotowywanie bukietów, ale również całych kompozycji kwiatowych z aktualnie modnymi dodatkami, takich jak biżuteria czy inne ozdoby. Tworząc dzieła na najwyższym poziomie florysta musi mieć dużą wiedzę i doświadczenie, żeby jego prace nie były jedynie atrakcyjne, ale wpisywały się w oczekiwania klienta. Ważna jest oczywiście znajomość gatunków kwiatów, umiejętność połączenia kwiatów z dodatkami, doboru kolorów, czyli inaczej mówiąc zmysł artystyczny. Każdy sezon przynosi nowe trendy, którymi można zainteresować klientów. Profesjonalnych florystów zatrudniają właściciele hoteli, restauracji, organizatorzy targów oraz osoby prywatne w celu dekoracji domów lub mieszkań.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Rodzaje florystyki

Florystyka to nie tylko zawód, ale również pasja i chęć zdobywania nowej wiedzy. Miłośnik kwiatów musi śledzić trendy, doszkalać się oraz tworzyć prace zgodne z aktualnie panującą modą. Możemy wyróżnić kilka działów florystyki, czyli ślubną, świąteczną, komunijną, okolicznościową i żałobną. W przypadku florystyki ślubnej, florysta dba o każdy detal kwiatowy, który składa się na całość. Zajmuje się aranżacją kościoła, sali weselnej, komponuje bukiet panny młodej, przygotowuje ozdoby na stół weselny oraz dekoruje samochód zgodnie z utrzymaną stylistyką. Również na takie okazje jak komunia, chrzciny czy Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc musi być zachowany odpowiedni styl, harmonia oraz określona dawka kreatywności. W przypadku komponowania wiązanek pogrzebowych, dekoracji trumny, urny czy sali pożegnań zachowywane są tradycyjne formy florystyczne.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? <<

lub

>> Kwiaty dla firm <<

Pin It

» Bez kategorii » Florysta to nie tylko sprzedawca...
On 25 stycznia 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem