Florystyka ślubna – czym się charakteryzuje?

Bez kategorii Możliwość komentowania Florystyka ślubna – czym się charakteryzuje? została wyłączona

Zachwycające kwiaty są jednym z nieodłącznych elementów uroczystości zaślubin – stanowią wyjątkową dekorację, która podkreśla magię tego wydarzenia. Aby ślub i wesele wyglądały pięknie, warto skorzystać z pomocy eksperta w dziedzinie florystyki ślubnej. Czym dokładnie charakteryzuje się ten dział florystyki?

 

Ślub bez bukietu Panny Młodej oraz bez przyozdobionego kwiatami kościoła? Przyzwyczailiśmy się do tego, że podczas ślubu i wesela towarzyszą nam kwiaty, dlatego spotykamy je obecnie na każdej uroczystości tego rodzaju.

 

Projektowaniem i przygotowywaniem wyjątkowych aranżacji florystycznych na śluby i wesela zajmuje się florystyka ślubna. Jest to wyodrębniony dział florystyki, który jest obejmuje bardzo szeroką gamę usług.

 

Przede wszystkim florystyka ślubna to:

  • bukiet ślubny dla Panny Młodej
  • wystrój kościoła
  • wystrój sali do zabawy weselnej
  • ozdobienie samochodu do ślubu

 

Dzisiaj florystyka ślubna obejmuje zatem przygotowanie różnorodnych dekoracji towarzyszących temu wyjątkowemu wydarzeniu, jakim jest ślub. Warto przypatrzeć się bliżej poszczególnym z tych ozdób.

 

Bukiet ślubny

Jeśli słyszymy słowa „florystyka ślubna”, najczęściej do razu myślimy o bukiecie ślubnym. To tradycyjna dekoracja dla Panny Młodej – bukiet ten może mieć różne postaci, na przykład może być wykonany z klasycznych róż, ale również z innych kwiatów. Może być bogaty albo minimalistyczny, różnokolorowy albo w jednym kolorze, może być też uzupełniony o różne dodatki, na przykład biżuterię – pod tym względem florystyka ślubna ma wiele koncepcji.

 

Osoba, która specjalizuję się w florystyce ślubnej będzie mogła wtedy także doradzić, jaka wiązanka będzie najlepsza. Można dopasować ją do rodzaju sukni ślubnej oraz do sylwetki Panny Młodej, na przykład można optycznie wydłużyć sylwetkę dzięki wybraniu bukietu o pionowej orientacji.

Florystyka ślubna

Florystyka ślubna

Dekoracja kościoła i sali weselnej

Także florystyka ślubna zajmuje się wystrojem kościoła oraz sali weselnej – wówczas florysta będzie mógł zaproponować różne ciekawe kompozycje oraz zrealizować je na miejscu.

 

W kościele najczęściej przystraja się ławki oraz ołtarz. Więcej pola do popisu florystyka ślubna posiada w sali weselnej. Najczęściej wykonuje się wtedy kompozycje na stoły, na przykład mogą mieć one postać bukietów, kuli z kwiatów, coraz popularniejsze są też kompozycje wiszące, dlatego możliwości pod tym względem są niemalże nieograniczone.

 

Uwaga! Niekiedy florystyka ślubna w kościele jest kwestią konkretnej parafii, dlatego nie zawsze można wtedy skorzystać z usług wybranego wcześniej florysty.

 

Ozdoba samochodu

Na koniec warto też wskazać, że florystyka ślubna może również obejmować usługę ozdoby samochodu. Umieszcza się wtedy na nim ładne wiązanki lub inne dekoracje z kwiatów zgodnie z życzeniem przyszłej Pary Młodej.

 

Zatem florystyka ślubna to bardzo szeroki dział, który zajmuje się dekoracjami z kwiatów na śluby oraz na wesela. Dzisiaj florystyka ślubna jest dostępna jako usługa w wielu kwiaciarniach. Profesjonalna florystyka ślubna to podstawa, jeśli zależy nam na podniesieniu rangi tego wyjątkowego dnia!

Pin It

» Bez kategorii » Florystyka ślubna – czym się...
On 28 maja 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem