Kwiaty na stół weselny

Jak powinien wyglądać wystrój sali weselnej?

Bez kategorii Możliwość komentowania Jak powinien wyglądać wystrój sali weselnej? została wyłączona

Miesiące letnie to gorący okres ślubów i wesel. W każdy weekend na terenie całego kraju restauracje i domy weselne przeżywają prawdziwe oblężenie. Te przepiękne imprezy mają jednak swój początek już kilka miesięcy wcześniej.

Zaangażowani narzeczeni skrupulatnie dopinają wszystkie szczegóły na ostatni guzik, upewniając się, że ten jedyny dzień w życiu będzie dokładnie taki, jak go sobie wymarzyli. Organizacja wesela nie jest jednak taką prostą sprawą. Przed przyszłymi małżonkami stoi trudne zadanie zgrania ze sobą wielu elementów. Jednym z nich jest zadbanie o wystrój sali weselnej. Choć w sieci można znaleźć mnóstwo inspiracji i informacji na temat dekoracji sali weselnej, postanowiliśmy przygotować mini poradnik z najważniejszymi informacjami w tym temacie.

Wystrój sali ślubnej, źródło: pixabay.com

Wystrój sali ślubnej, źródło: pixabay.com

Wybór odpowiedniej stylistyki sali ślubnej

Na początku warto zadać sobie pytanie o styl, jaki będzie dominował w trakcie trwania całej imprezy weselnej. Czy będzie to delikatny, zwiewny, rustykalny ślub, którego głównym motywem staną się polne kwiaty? A może elegancki wystrój sali weselnej w stylu glamour? A może marzy nam się wesele księżniczki rodem z bajki Disneya? To wszystko ma ogromne znaczenie i w zasadzie każdy z prezentowanych motywów totalnie różni się od siebie. Zanim zaczniemy planować wystrój sali ślubnej, wybierzmy motyw główny, który stanie się naszym kierunkowskazem w trakcie urządzania całej imprezy weselnej.

Wykorzystanie elementów stałych

Każda sala weselna ma swój niepowtarzalny klimat i charakter. Warto wykorzystać stałe elementy dekoracji do wystroju naszej imprezy. W trakcie wizyty poglądowej na sali, rozejrzyjmy się uważnie. Może nasza restauracja ma piękne drewniane belki, na których będziemy mogli rozwiesić kolorowe girlandy? Może dysponuje ciekawym, rustykalnym kominkiem, na którym ustawimy płonące świece? Sprawdźmy czy jest możliwość wyjścia do ogrodu, w którym przygotujemy dla gości atrakcję w postaci pokazu sztucznych ogni. Zastanówmy się, jakie są mocne strony naszej sali weselnej i je wykorzystajmy przy wystroju.

Dekoracja sali weselnej, źródło: pixabay.com

Dekoracja sali weselnej, źródło: pixabay.com

Wpływ ustawienia stołów na wystrój sali weselnej

Zdecydujmy się na taki wariant, który umożliwia swobodne przemieszczanie się gości. Jeśli sala udostępnia okrągłe stoliki – skorzystajmy z nich – są wyjątkowo eleganckie i dekoracyjne. Jeśli stoły będą podłużne, ułóżmy je tak, by mieć wszystkich gości w zasięgu wzroku. Każde ustawienie stołów daje ogromne możliwości aranżacyjne, w tej kwestii zdecydowanie warto skorzystać z porad doświadczonej florystki, która doskonale orientuje się w obecnie występujących trendach wystroju sali ślubnej.

Dekoracja sali weselnej, a wybór kwiatów

To jeden z ważniejszych lub nawet najważniejszy element dekoracji sali weselnej. Świeże, piękne, okazałe kwiaty wprowadzą uroczysty klimat, który uświetni ten jeden jedyny dzień. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na ślub w sielskim stylu, czy postawimy na elegancką klasykę, ozdobne kwiaty stworzą niepowtarzalny klimat na stołach naszych gości. Czym kierować się przy wyborze kwiatów na ślub? Przede wszystkim w zależności od sezonu dostępność określonych gatunków kwiatów będzie większa. W lecie królują piwonie, białe różne, anemony. Wiosną pary młode chętnie stawiają na tulipany, czy konwalie. Hitem ostatnich lat stała się gipsówka, która tradycyjnie używana była wyłącznie jako dodatek florystyczny. Minimalistyczne dekoracje sali weselnej, w których gipsówka gra główne skrzypce skradły serca panien młodych na całym świecie.

Wystrój sali weselnej, źródło: pixabay.com

Wystrój sali weselnej, źródło: pixabay.com

Wytrzymałe kompozycje

Drugim niezwykle istotnym aspektem przy wyborze kwiatów do wystroju sali weselnej będzie trwałość kwiatów. Pamiętajmy, że w letnie, upalne noce kwiaty muszą być świetnie przygotowane do swojej roli. W przeciwnym razie już po kilku godzinach nasze okazałe kompozycje mogą stracić świeżość i nie wyglądać tak dobrze na zdjęciach jakbyśmy tego oczekiwali. Kwiaty mogą posłużyć do przyozdobienia sali weselnej na wiele sposobów. Przede wszystkim istotna będzie okazała kompozycja na stole Państwa Młodych. Można do niej wykorzystać nie tylko świeże kwiaty, ale też świecie, gałązki z igliwiem, szyszki, jabłka, kasztany – tutaj ograniczeniem będzie tylko nasza wyobraźnia. Tak samo ważne będą kwiaty na stołach gości weselnych – wprowadzą one uroczysty, niezwykły klimat rodem z bajki. Kwiatów możemy także użyć do przystrojenia wejścia do sali weselnej, drewnianego tarasu, czy innych elementów jak kominek, bufet, słodki stół.

Wystrój sali weselnej to jeden z elementów, które decydują o klimacie całego wesela. Jeśli chcemy cieszyć się niezapomnianą imprezą i pięknymi fotografiami – postawmy na oryginalne dekoracje, zawierające świeże kompozycje kwiatowe, które nadadzą naszej sali weselnej okazałego, eleganckiego wyglądu.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety i wiązanki ślubne <<

lub

>> Kwiaty na ślub <<

Pin It

» Bez kategorii » Jak powinien wyglądać wystrój sali...
On 12 lipca 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem