Jakie kwiaty są charakterystyczne dla sezonu zimowego?

Bez kategorii Możliwość komentowania Jakie kwiaty są charakterystyczne dla sezonu zimowego? została wyłączona

Piękne kompozycje kwiatowe można stworzyć niezależnie od pory roku. Wiosną przywodzą na myśl zieloną łąkę pokrytą rosą, rozległe polany wśród drzew, natomiast zimą postawione w domu lub darowane bliskiej osobie kojarzą się z wytwornością i elegancją. Jakie kwiaty najczęściej spotykamy zimą?

Amarylis

To kwiat, który idealnie pasuje do zimowej scenerii. Jest niezwykle elegancki i nie potrzebuje dodatkowych ozdób. Nawet mały bukiet postawiony na stole będzie znakomitą ozdobą naszego domu. Roślina cieszy oko dużym rozmiarem kwiatów o różnych barwach. Bez problemu możemy posadzić jej cebulki w doniczce, które od razu zakwitną zimową porą. Biały amarylis jest często wybierany przez przyszłe panny młode. Dzięki długim masywnym łodygom, bieli kwiatów i ozdobnej osłonce przypominającej berło.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Eustoma

To delikatny i subtelny kwiat wybierany najczęściej przez panny młode. Wyróżnia się kwiatami o kielichowatym kształcie długości około 4 centymetrów. Może przybierać kolor biały, fioletowy, różowy, niebieski, jak i zielony. Bukiet panny młodej można ozdobić frezją, bądź przełamać zielonymi dodatkami. Eustoma w doniczce również pięknie będzie wyglądać w zaciszu domowym. Można ją łatwo rozmnażać z nasion, które należy wysiać zimą. W odmianie doniczkowej może osiągać nawet 30 cm wysokości.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Róża

Jest to roślina ponadczasowa, klasyczna, ale dzięki odpowiedniej kompozycji kwiatowej może również nabrać nowoczesnego charakteru. Florystyka to dziedzina, w której kwiaty można ubrać w emocje. W zależności od koloru i jego znaczenia róża jest najczęściej wybierana na prezent dla bliskiej osoby, jako bukiet ślubny ozdobiony kryształkami czy brokatem. Pamiętajmy jednak o symbolice- niebieska róża, czerwona, czy biała, każda z nich ma inne znaczenie. Zimowy charakter podkreślą kompozycje kwiatowe z gałązkami jodły, szyszkami czy delikatną satyną.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Orchidea

Jest jednym z najpiękniejszych i najłatwiejszych w uprawie storczyków. Orchidea może przybierać barwę białą, różową, fioletową, niebieską, czerwoną lub być wielobarwna. Wymaga jasnego, ale nie nasłonecznionego miejsca. Zarówno kwiaty doniczkowe, jak i cięte są dobrym prezentem dla bliskiej osoby. Jest często polecana jako ozdoba do mieszkań, a w kwiaciarni można zamówić piękne wiązanki.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Cantedeskia

To kwiat niezwykle wytworny w swojej prostocie. Nie potrzebuje wielu dodatków, by stworzyć z niego piękny bukiet dla panny młodej. Cantedeskia jest jedną z roślin, które znakomicie podkreślają zimową aurę. Najbardziej popularne są kwiaty białe, występuje również w odcieniu żółtym, różowym, pomarańczowym, łososiowym, ciemnobordowym, czerwonym lub wielobarwnym. W wersji doniczkowej stanie się piękną ozdobą każdego mieszkania.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Gipsówka

Florystyka i jej sztuka nie trzyma się jasno określonych zasad. Mogłoby się wydawać, że Gipsówka to kwiat, który może jedynie tworzyć kompozycje kwiatowe. Jednak te delikatne, małe kwiatuszki jako jedne z niewielu są wykorzystywane jako jedyny kwiat przewodni. Najczęściej sprawdzają się jako ozdoba stołu, a para młoda chętnie wykorzysta je do bukietu ślubnego i butonierki u pana młodego. Płatki Gipsówki przypominają delikatne płatki śniegu, a w swojej prostocie są niezwykle gustowne.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? <<

lub

>> Kwiaty dla firm <<

Pin It

» Bez kategorii » Jakie kwiaty są charakterystyczne dla...
On 27 stycznia 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem