Kwiaty jako element sztuki filmowej

Bez kategorii Możliwość komentowania Kwiaty jako element sztuki filmowej została wyłączona

Kwiaty na plan filmowy wkraczają w różnorodnych rolach. Często stanowią ważny element scenografii podkreślający charakter miejsca, w którym dzieje się akcja. W innym przypadku dodają pożądanego realizmu. Dość łatwo wymienić również kilka filmów, w których motyw kwiatów odgrywał kluczową rolę. Zapraszamy do naszego przeglądu kwiatów, które pojawiły się dotychczas w sztuce filmowej.kwiaty na plan filmowy

Kwiaty na plan filmowy w ciągu weekendu – Duża Ryba (2003)

Każdy, kto oglądał uważnie dramat w konwencji fantasy Duża Ryba Tima Burtona z pewnością zapamiętał jedną z najbardziej „kwiatowych” scen w historii kinematografii. Główny bohater – młody Edward Bloom grany przez Ewana McGregora posadził naprzeciw okna kobiety swoich marzeń nieskończone morze żółtych narcyzów. W tym przypadku podziw budzą nie tylko doskonałe zdjęcia, ale również fakt, że chociaż w 2003 roku grafika komputerowa z łatwością poradziłaby sobie z wygenerowaniem tak pięknej scenerii, twórcy nie poszli na łatwiznę. Zespól produkcyjny faktycznie dostarczył te wszystkie kwiaty na plan filmowy, co zajęło cały weekend.

Wyjątkowe róże – American Beauty (1999)

Film American Beuaty z 1999 roku otrzymał Oscara za najlepszy film, a odtwórca głównej roli Kavin Spacey został uznany najlepszym aktorem pierwszoplanowym. Nie wszyscy jednak pamiętają, że obraz Sama Mendesa został w ten sam sposób wyróżniony za zdjęcia autorstwa Conrada L. Halla. Do wygranej w tej ostatniej kategorii z pewnością przyczyniła się kultowa dziś scena, w której nastoletnia Mena Suvari leży nago przykryta częściowo czerwonymi różami na łóżku pokrytym płatkami tych kwiatów. Co ciekawe gatunek róż użytych w filmie nosi nazwę właśnie american beauty i jest symbolem Dystryktu Kolumbia.

Kwiat kwitnącej wiśni – Wyznania Gejszy (2005)

Film Wyznania gejszy Roba Marshalla będący adaptacją, opowiada z perspektywy głównej bohaterki o przemianach zachodzących w Japonii w pierwszej połowie XX wieku. Skoro akcja dzieje się w Kraju Kwitnącej Wiśni, nic dziwnego, że najbardziej zapadająca w pamięć scena dotyczy właśnie tej rośliny. Podczas gdy Sayuri przechadza się z Prezesem po pięknym ogrodzie nagle opadają z drzew setki płatków kwiatu wiśni. Wspaniałe zdjęcia!

Kto dostarcza kwiaty na plan filmowy?

Nie istnieje uniwersalna odpowiedź na pytanie, kto dostarcza kwiaty na plan filmowy. Wszystko zależy od roli, jaką kwiatowa kompozycja ma pełnić w trakcie zdjęć. Zwykle zadanie to przypada jednak doświadczonym florystom, którzy jak nikt inny znają rośliny i symbolikę kwiatów. Z tego względu dekorację planu filmowego najlepiej powierzyć sprawdzonej firmie, w której pracują specjaliści znający się zarówno na kwiatach, jak i kulturze i sztuce.

Jak widać kwiaty i film nie muszą być odrębnymi „bajkami” 🙂

Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu ( marta@amarantkwiaty.pl ),

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Wianki komunijne <<

lub

>> Kwiaty na komunię <<

Pin It

» Bez kategorii » Kwiaty jako element sztuki filmowej
On 1 maja 2017
By
,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem