Kwiaty na ślubie cywilnym

Blog Możliwość komentowania Kwiaty na ślubie cywilnym została wyłączona

Kwiaty na ślub cywilny / źródło: www.pinterest.com

Kwiaty na ślub cywilny / źródło: www.pinterest.com

Kwiaty są nieodłączną częścią ceremonii ślubnej. Nieważne, czy jest to uroczystość świecka czy kościelna. Oczywiście wszystko zależy od upodobań Panny Młodej. Nigdzie nie jest powiedziane, że bukiet ślubny jest obowiązkiem. Zatem narzeczeni mają pełne prawo zrezygnować z wiązanki oraz kwiatu w butonierce.

Ślub cywilny a ślub kościelny

Jeżeli bierzecie ślub cywilny, to wiadomo, że nie będziecie przystrajać urzędu kwiatami, tak jak robi się to w kościołach. Zatem pozostaje wam podjęcie decyzji, co z kwiatami dla Panny Młodej i ewentualnie dla świadkowej lub druhen. Oczywiście mile widziane są kwiaty w butonierkach u Pana Młodego oraz jego świadka lub drużbów. W tej kwestii macie pełną dowolność.

Bukiet na ślub cywilny

Bukiet na ślub cywilny / źródło: www.deviantart.com

Bukiet na ślub cywilny / źródło: www.deviantart.com

Zasady doboru bukietu są takie same jak w przypadku ślubu kościelnego (więcej informacji znajdziecie we wpisie dotyczącym wiązanek ślubnych). Najważniejsze jest dopasowanie bukietu do koloru sukni ślubnej. Warto pamiętać, że podczas ślubu cywilnego królują nie tylko tradycyjne, białe suknie, ale również te w innych kolorach i skromniejszych krojach. Zatem przed podjęciem decyzji skonsultuj z florystą odcień kwiatów, które będą pasować do Twojej kreacji. Równie ważna jest Twoja figura i wzrost. Niskie i filigranowe Panny Młode powinny wystrzegać się ciężkich i długich bukietów. Za to panie o wyższym wzroście i pełniejszych kształtach lepiej wyglądają z większymi bukietami niż z małymi wiązankami. Pod uwagę warto wziąć także porę roku, w której będziemy ślubować. Nie każde kwiaty dostaniemy zimą, czy jesienią, a dodatkowo ich ceny są uzależnione od pory kwitnienia.

Inne ozdoby z kwiatów

Decydując się na ślub cywilny nie musimy rezygnować z oprawy kwiatowej. Dlatego też warto pomyśleć np. o przyozdobieniu włosów kwiatem lub biżuterii kwiatowej. Nowym trendem są kwiaty na wstążce lub bransolecie zakładanej na rękę. Rozwiązanie to sprawdza się głównie dla świadkowych lub skromnych Panien Młodych.

Kwiatowe bransoletki / Źródło : festivalbrides.co.uk

Kwiatowe bransoletki / Źródło : festivalbrides.co.uk

Kwiatowe ozdoby do włosów / żródło : www.elegantweddinginvites.com

Kwiatowe ozdoby do włosów / żródło : www.elegantweddinginvites.com

Kwiaty do butonierki / źródło : www.wildflower-favours.co.uk

Kwiaty do butonierki / źródło : www.wildflower-favours.co.uk

Zamawiając ozdoby z kwiatów trzeba pamiętać o przystrojeniu samochodu. Przybranie tego typu powinno pasować zarówno do innych kwiatów, które będą zdobić naszą uroczystość, jak i do pojazdu.

Przystrojenie auta na ślub / źródło : www.marrietta.ru

Przystrojenie auta na ślub / źródło : www.marrietta.ru

Ślub poza urzędem

Ślub w plenerze / źródło : www.huffingtonpost.com

Ślub w plenerze / źródło : www.huffingtonpost.com

Od marca bieżącego roku weszła w życie ustawa ułatwiająca zawieranie ślubu poza Urzędami Stanu Cywilnego. Zatem Państwo Młodzi ceremonię zaślubin mogą zorganizować, gdzie im się zamarzy. Dlatego też, jeśli chcą składać sobie przyrzeczenia ślubne w plenerze, nic nie stoi na przeszkodzie. W takiej sytuacji pole do popisu związane z dekoracjami kwiatowymi jest znacznie większe. Wówczas możemy wybrać dowolne ozdoby. Pamiętajmy, aby komponowały się one ze stylem całej uroczystości. Dobrze jest, jeśli wiązanka ślubna i dekoracje użyte podczas ślubu oraz do przystrojenia sali weselnej są takie same.

Ślub cywilny, a dekoracja sali weselnej

Niektóre z par zawierających ślub cywilny rezygnują z wystawnego wesela na poczet skromnego obiadu dla najbliższych. W takiej sytuacji oczywiście dekoracje kwiatowe należy ograniczyć do minimum. Najlepiej wówczas pozostać przy kwiatach w wazonach, które ozdobią restaurację. Dobrze, gdy pasują one do wystroju wnętrza oraz charakteru uroczystości.

Kwiaty na weselnej kolacji / źródło : www.meinedinge.blogspot.co.nz

Kwiaty na weselnej kolacji / źródło : www.meinedinge.blogspot.co.nz

Jeżeli natomiast Państwo Młodzi zdecydują się na staropolskie wesele i wynajmą tradycyjną salę weselną, wówczas dekoracje mogą być wystawniejsze. Oczywiście wszystko uzależnione jest od gustu i pomysłów Pary Młodej. Jeżeli uroczystość jest w stylu retro, takie też powinny pozostać dekoracje. Jeśli natomiast wesele ma charakter nowoczesny, rustykalny czy też zupełnie inny, również będzie to wpływało na dobór kwiatów do przystrojenia sali. Najczęstsze są bukiety na stołach i kompozycje ustawione przy wejściu.

Wystrój sali weselnej / źródło : www.theknot.com

Wystrój sali weselnej / źródło : www.theknot.com

Przyjęcie weselne może odbywać się również w plenerze, co także będzie uzależniało dobór kwiatów. Wówczas warto nawiązać do piękna otaczającej przyrody i wykorzystać ten motyw w dekoracjach. Kolorystyka powinna być zgodna z barwami przewodnimi całej uroczystości.

Przyjęcie w plenerze / źródło : www.nashersculpturecenter.org

Przyjęcie w plenerze / źródło : www.nashersculpturecenter.org

Liczymy na to, że któraś z wybranych przez nas propozycji kwiatowych dekoracji i bukietów na ślub cywilny skradła Twoje serce – dlatego też, jeśli znalazłaś już swoje wymarzone dekoracje lub chciałabyś z nami przedyskutować inne propozycje, pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Ślubny wystrój kościoła <<

lub

>> Miętowy bukiet i wianek Pauli <<

Pin It

» Blog » Kwiaty na ślubie cywilnym
On 11 grudnia 2015
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem