Kwiaty na wesele – trendy 2018!

Bez kategorii Możliwość komentowania Kwiaty na wesele – trendy 2018! została wyłączona

Trudno wyobrazić sobie ślub bez dekoracji opartych przede wszystkim o kwiaty. Bodaj żaden inny element wystroju sali, kościoła i suta wiozącego nowożeńców nie dodaje uroczystości również podniosłego. Kwiaty na wesele są również obecne w bukiecie panny młodej. W jaki sposób dobrać je odpowiednio do barwy i stylu sukni ślubnej. Jakie kwiaty na wesele są szczególnie modne wedle trendów obowiązujących w 2018 roku?

Jak wybrać kwiaty na wesele?

Czym warto się kierować wybierając kwiaty na wesele? Oczywiście własnym gustem, ale istnieje także wiele innych czynników. Jednym z nich jest pora roku – wiosna i lato, a także wczesna jesień szczególnie obfitują w kwiaty sezonowe, które są relatywnie tanie, a doskonale korespondują z otaczającą nas przyrodą. Ciekawe inspiracje znajdziemy także w bardziej chłodnych porach roku, gdy typowe kwiaty na wesele możemy zastąpić jarzębiną, gałązkami, baziami lub postawić na egzotyczne sukulenty. Jeśli dekoracje weselne mają być naprawdę wyjątkowe, bardzo dobrze udać się do pracowni florystycznej. Specjaliści mogą zaproponować wiele oryginalnych rozwiązań, a jednocześnie doskonale wiedzą, jakie kwiaty na wesele są modne w 2018 roku.

https://pl.pinterest.com/pin/555983516472452542/

Kwiaty na wesele

Kwiaty na wesele – bukiet Panny młodej

Jednak kwiaty na wesele to nie tylko dekoracje Sali i kościoła, ale również bukiet panny młodej. Często wyznaje się zasadę, że ich barwa powinna być o jeden ton ciemniejsza od koloru sukni ślubnej, a trend ten będzie wciąż aktualny w 2018 roku, dlatego szukając inspiracji warto mieć to uwadze, i zabrać skrawek materiału do pracowni florystycznej.

Obecnie w kwestii bukietów ślubnych obowiązuje jeszcze jeden ciekawy trend – dopasowanie do sylwetki panny młodej. Zgodnie z nim kobiety wysokie, które w dodatku przywdziewają dopasowaną suknię ślubną powinny rozważyć bukiet kaskadowy – obfity w kwiaty, które naturalnie opadają w dół. Warto zaznaczyć, że bukiet kaskadowy optycznie wysmukla sylwetkę panny młodej.

A może odrobina ekstrawagancji? Z pewnością należą do niech bukiety wachlarzowe ułożone na specjalnym stelażu. Oprócz kwiatów znajdziemy w nich także koronki i liczne zdobienia, a całość nawiązuje do epoki wiktoriańskiej, dlatego tego rodzaju bukiet świetnie skomponuje się z suknią w stylu retro.

Uniwersalnym trendem na rok 2018 jest kulisty bukiet typu Biedermeier, zwykle występujący w jednym odcieniu barw. Zależnie od liczby kwiatów, łatwo dobierze się jego gabaryty do sylwetki panny młodej. Kwiaty na wesele tworzące bukiet powinny stanowić zwartą kompozycję, którą dodatkowo można ścisnąć wstążką.

Kwiaty na wesele – pozostałe dekoracje

Sezonowe kwiaty na wesele to trend, który od wielu lat pozostaje aktualny, a sezon ślubny 2018 nie stanowi wyjątku. Jego zaletą jest ogromne bogactwo roślin i dopasowanie do panującej aury. Skupmy się więc na trendach przewidzianych stricte na obecny sezon.

Jednym z nich są kwiaty na wesele dobrane wedle kompozycji kolorystycznej obejmującej wino i fiolet. Naprawdę efektowny wygląd taka koncepcja zapewni nam wówczas, gdy zgodnie z nią zadbamy o dekorację stołu. Królują tu między innymi bordowe lub fioletowe serwetki, świece, jak również oczywiście butelki wina, bez których zwykle nie możemy obejść się na weselu.

Wedle innego tegorocznego trendu kwiaty na wesele powinny niezależnie od koloru tworzyć przepiękne łuki i ściany. Taka koncepcja doskonale sprawdzi się zwłaszcza w przypadku, gdy cała lub część uroczystości przebiegnie na otwartej przestrzeni.

Zainspiruj się światowymi trendami! Znajdź bukiet, który uświetni Waszą ceremonię. Z inspiracją zgłoś się do nas a przygotujemy ją specjalnie dla Ciebie 🙂

[apsp-board-widget board_url=”https://pl.pinterest.com/stylemepretty/wedding-flowers/” custom_size=’custom’ image_width=”100″ board_height=”540″ board_width=”800″]

Pin It

» Bez kategorii » Kwiaty na wesele – trendy...
On 2 czerwca 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem