Kwiaty na Wielkanoc 2018 – trendy

Bez kategorii Możliwość komentowania Kwiaty na Wielkanoc 2018 – trendy została wyłączona

Jako, że Święta Wielkanocne przypadają na wiosnę, mamy do wyboru wiele wspaniałych kwitnących kwiatów. Ozdobą stołu, parapetów lub komody mogą stanowić zarówno cięte, jak i doniczkowe rośliny. Wielkanoc jest czasem radości i rodzinnego świętowania. Oprócz przeżycia duchowego większość z nas dba również o dekoracje świąteczne i pyszne potrawy, które wprowadzą do domów i mieszkań wiosenny klimat. Jakie wybrać kwiaty na Wielkanoc?

Kwiaty cięte

Najczęściej wybieranymi kwiatami wielkanocnymi są żonkile. Warto wiedzieć, że zaliczane są do narcyzów, jednak żonkil może mieć do 6 kwiatów na jednym pędzie. Obecnie możemy spotkać wiele odmian tych kwiatów, nie tylko o pojedynczym okółku płatków. Pięknie prezentują się białe żonkile z pomarańczową lub żółtą trąbką. Ich kolor kojarzony jest ze słońcem i radością, stając się symbolem świąt. Równie popularnymi kwiatami są tulipany, które wiosną dostępne są w rozmaitych kolorach i wielkościach. Ładnie się prezentują, są łatwo dostępne i stosunkowo tanie, dlatego bardzo często goszczą na polskich stołach. Miejsce honorowe mogą również zajmować hiacynty i szafirki. Dzięki nim dekoracje świąteczne nabiorą wiele uroku. Aranżacje kwiatowe mogą być zarówno bogate kolorystycznie, jak i jednokolorowe, np. niebieskie lub żółte.

Kwiaty na Wielkanoc 2018

Kwiaty na Wielkanoc 2018

Kwiaty cebulowe

Oprócz rzeżuchy wspaniałym dopełnieniem świątecznych dekoracji są kwiaty cebulowe. Warto umieścić je w oryginalnych, kolorowych doniczkach lub wazonach. Bardzo ładnie będą się prezentować w wiklinowym koszyku.  Aby rośliny cebulowe, takie jak hiacynty, tulipany, krokusy i szafirki prezentowały się jeszcze efektywniej można zdecydować się na kreatywne kompozycje. Obowiązkowe dodatki to gałązki, kolorowe wydmuszki, tasiemki lub małe kurczaczki. Większość osób decyduje się na żonkile, jednak hiacynty i szafirki są równie często wybierane. Zamiast do doniczki możemy włożyć je do dużego szklanego naczynia, wykładając dno kamieniami i mchem. Równie piękną i efektownie wyglądającą ozdobą jest bukiet stworzony z gałązek wierzbowych lub brzozowych i tulipanów. Na gałązkach można powiesić kolorowe wydmuszki z przepiórczych jaj.

Dekoracje stołu

Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć kwiatowych dekoracji. W końcu jest to główne miejsce rodzinny spotkań, gdzie chcemy zadbać o radosną atmosferę. Wielkanocne stroiki powinny być przygotowane oczywiście z żywych kwiatów, które wprowadzą wspaniały zapach do całego domu. Mogą być cięte lub wyrastać z cebuli. Idealną dekoracje stanowić będą białe lilie, które są symbolem zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Duże, ozdobne kwiaty lilii są bardzo wymowną ozdobą i pełnym symboliki akcentem, wprawiającym w świąteczną atmosferę. Należy pamiętać, że pyłek z pręcików bardzo łatwo się osypuje, co może zabrudzić obrus lub czyjeś ubranie, również zapach nie jest lubiany przez wszystkich. Jeżeli jednak podobają nam się białe lilie, można je ustawić w innym miejscu, z dala od gości, lecz tak, by cieszyć nasze oczy widokiem tych wyjątkowych kwiatów.

 

 

Pin It

» Bez kategorii » Kwiaty na Wielkanoc 2018 –...
On 20 marca 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem