Co symbolizują kolory kwiatów?

Kwiaty symboliczne – jakie kwiaty wybrać do bukietu ślubnego?

Bez kategorii Możliwość komentowania Kwiaty symboliczne – jakie kwiaty wybrać do bukietu ślubnego? została wyłączona

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób zaprząta sobie głowę takimi rzeczami jak symbolika kwiatów. Wybierając kwiaty ślubne przede wszystkim staramy się aby były dopasowane do sukni ślubnej, motywu przewodniego wesela czy regionu. Warto jednak zwrócić uwagę na znaczenie kwiatów wybierając bukiet ślubny – być może dzięki temu unikniemy stresu związanego z komentarzami osób z rodziny czy znajomych, a także nie będziemy mieli poczucia popełnienia faux pas pokazując zdjęcia z ceremonii znajomym.

Kwiaty ślubne

Kwiaty ślubne

Co symbolizują kwiaty?

Frezje

Uważa się, że frezje są wyrazem szacunku, a także zaproszeniem do flirtu. Jest to bardzo popularny wybór wśród panien młodych i nie ma w tym nic złego! Frezje świetnie sprawdzą się jako kwiaty ślubne, ich znaczenie w tym wypadku nie ma pejoratywnego wydźwięku.

Żonkile

Piękne, żółte żonkile nie są najlepszym wyborem do wiązanki ślubnej, jeżeli ktoś wierzy w przesądy – kwiaty te symbolizują zazdrość, a także miłość bez wzajemności, pewność siebie i egoizm.

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Storczyki

Wybierając kwiaty ślubne warto zwrócić uwagę na storczyki – symbolizują one zmysłowość i doskonałość, są symbolem wielkich uczuć, dlatego warto zastanowić się czy nie użyć ich przy komponowaniu ślubnego bukietu.

Lilie

Lilie oznaczają niewinność i czystość, dlatego są często wybierane przez Panny Młode będące tradycjonalistkami.  Warto zaznaczyć, że obecnie cieszą się ogromną popularnością i są wyjątkowy trendy.

Róże

Róże są bardzo eleganckimi kwiatami, a ich symbolika jest ściśle związana z ich kolorem. Białe symbolizują szlachetne uczucia i niewinność, przez co bardzo często pojawiają się w bukietach ślubnych. Herbaciane są zupełnie neutralne, zaś czerwone są wyrazem gorącej i namiętnej miłości. Jak widać, róże w każdym kolorze sprawdzą się jako element wiązanki ślubnej

Co symbolizują kolory kwiatów?

Co symbolizują kolory kwiatów?

Co symbolizuje kolor kwiatów?

Kolor kwiatów także nie jest bez znaczenia. W wiązankach ślubnych świetnie sprawdzą się kwiaty białe, które są symbolem niewinności, delikatności, wdzięczności – wzbudzają więc same pozytywne skojarzenia. Czerwone kwiaty, jak powszechnie wiadomo, symbolizują miłość dlatego także świetnie się sprawdzą jako kwiaty ślubne! Niebieski jest kolorem wierności, dlatego także śmiało można je wprowadzać do wiązanek ślubnych. Unikać należy kwiatów żółtych i fioletowych – uważa się, że żółte kwiaty symbolizują negatywne uczucia takie jak zazdrość, są także symbolem miłości beznadziejnej, zaś kolor fioletowy symbolizuje smutek i żal.

Kwiaty ślubne mają być jednak przede wszystkim piękne, mają zachwycać swoją urodą i w ich wyborze należy się kierować przede wszystkim własnym gustem, a nie opiniami o ich znaczeniu.

Pin It

» Bez kategorii » Kwiaty symboliczne – jakie kwiaty...
On 5 lipca 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem