Najpiękniejsze jesienne bukiety

Blog Możliwość komentowania Najpiękniejsze jesienne bukiety została wyłączona

Piękne bukiety można przygotować również z kwiatów jesiennych – to właśnie o tej porze roku do dyspozycji jest wiele wspaniałych propozycji, które darowała nam natura. Przedstawiamy pomysły na najbardziej urocze jesienne bukiety – doskonałe na każdą okazję!

Panuje przekonanie, że najpiękniejsze bukiety można przygotować przede wszystkim z kwiatów wiosennych oraz letnich – to jednak duży błąd, ponieważ także i jesienią jest w czym przebierać. Przede wszystkim jesienne bukiety wyróżniają się bardzo intensywnymi, przyciągającymi wzrok kolorami, co powoduje, że są tak olśniewające. Mają również wszechstronne zastosowanie – także jesienne kwiaty doskonale nadają się na wiązanki ślubne, które zachwycają swoim szykiem.

Bukiet pełen jesiennych kolorów, źródło: pixabay.com

Bukiet pełen jesiennych kolorów, źródło: pixabay.com

Dlaczego warto wybrać jesienne kwiaty?

Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, mają wspaniałe kolory – tutaj dominują intensywne kolory pomarańczowe, żółte, czerwone, brązowe, bordo, ponadto złoto czy fiolety, które razem wyglądają również spektakularnie. Taka kolorystyka komponuje się też bardzo dobrze z innymi, uniwersalnymi barwami, na przykład zielenią i bielą.

 

Do kompozycji kwiatowych w jesiennym stylu można dodać także wiele innych interesujących ozdób, na przykład mogą być to jarzębina, wrzosy, żołędzie, kolorowe liście, czarny bez, jeżyny, dlatego są one jedyne w swoim rodzaju. Dzięki temu są też uniwersalne, na przykład można dopasować je do stylu boho, rustykalnego, ale i nowoczesnego.

Jesienne kwiaty, źródło: pixabay.com

Jesienne kwiaty, źródło: pixabay.com

Pomysły na jesienne bukiety – nie tylko ślubne

Wśród jesiennych kwiatów przede wszystkim pojawiają się takie jak: astry, które są dostępne w rozmaitych kolorach, na przykład żółtym, pomarańczowym czy czerwonym, lilie tygrysie, chryzantemy, jaskry, hortensje, mieczyki, gardenie, frezje, dalie, margerytki, kalie czy storczyki. Również na jesienne bukiety ślubne i na inne okazje świetnym pomysłem będą róże w kolorach czerwieni, pomarańczowym, herbacianym i żółtym.

 

Najczęściej jesienne bukiety są bogate i natychmiast przyciągają wzrok swoimi intensywnymi kolorami. Często do ich stworzenia wykorzystuje się same kwiaty, które budują wtedy olśniewającą kompozycję, dlatego stosowanie dodatkowych zielonych roślin nie jest potrzebne. Jak już wspomnieliśmy, bukiety mogą być też uzupełnione o inne dekoracje.

Jesienne kolory na ślubie, źródło: pixabay.com

Jesienne kolory na ślubie, źródło: pixabay.com

Inne dekoracje z jesiennych kwiatów – wianki, kule, kosze kwiatowe

Również kwiaty jesienne mogą stać się podstawą innych kompozycji florystycznych, na przykład takich jak wianki ślubne, kule kwiatowe, które także wybierane są zamiast tradycyjnych wiązanek ślubnych, ponadto jako kosze kwiatowe w prezencie dla bliskiej osoby. Uroczy wianek ślubny wykonany z jesiennych kwiatów z pewnością będzie oryginalną ozdobą. Również można przygotować z nich wianki dekoracyjne do domu, na przykład na drzwi czy do powieszenia w oknie.

 

Wobec tego jesień przynosi nam wiele wyjątkowych kwiatów, które można wykorzystać do stworzenia niesamowitych bukietów na każdą okazję, również wtedy, gdy to właśnie o tej porze roku planuje się zaślubiny. Utalentowany florysta będzie mógł przygotować z nich przepiękne kompozycje kwiatowe!

 

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? <<

lub

>> Kompozycje kwiatowe <<

Pin It

» Blog » Najpiękniejsze jesienne bukiety
On 4 grudnia 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem