Wystrój kościoła na ślub

Blog Możliwość komentowania Wystrój kościoła na ślub została wyłączona

Podczas przygotowań do ślubu nie możemy zapomnieć o wystroju świątyni. Jest to bardzo ważny element całej uroczystości. Dobrze, aby otoczenie, w którym będziemy składać ślubną przysięgę wyglądało olśniewająco. Wystrój kościoła powinien być zarówno skromny, jak i zapierający dech w piersiach. Najpiękniejsze i zarazem najpopularniejsze dekoracje świątyń wykonane są z żywych kwiatów.

Wystrój kościoła / źródło: www.flickr.com

Wystrój kościoła / źródło: www.flickr.com

Jak wybierać dekoracje?

Dobierając elementy ozdobne należy wziąć pod uwagę wygląd wnętrza kościoła oraz styl, w jakim zaplanowaliśmy całą uroczystość. Dekoracja musi zatem pasować do sukni, wiązanki ślubnej, wybranej kolorystyki itp. Jeśli nasz ślubny design jest nowoczesny postawmy na tego typu dekoracje także w kościele. Podejmując decyzje o tym, jak będzie wyglądać świątynia, zwróćmy uwagę, które elementy z jej wnętrza należy wyeksponować, a które raczej zamaskować. Tak też, jeśli w kościele znajduje się nieco podniszczony dywan, pomyślmy o zastąpieniu go. Możemy wykorzystać inny dywan lub w ogóle zrezygnować, z tego typu ozdoby w zamian np. na ścieżkę usypaną płatkami róż.

Co najczęściej dekorujemy?

Dekoracja ołtarza / źródło: www.flickr.com

Dekoracja ołtarza / źródło: www.flickr.com

Podstawowym elementem, który powinien zostać przystrojony jest ołtarz. Na nim najlepiej prezentują się żywe kwiaty, w odcieniach komponujących się z wiązanką Panny Młodej i pasujących do aranżacji wnętrza świątyni. Przy ołtarzu często znajdują się również ambona i chrzcielnica, o których dekoracji nie można zapomnieć.

Dekoracja krzeseł dla Młodej Pary  / źródło: www.flickr.com

Dekoracja krzeseł dla Młodej Pary / źródło: www.flickr.com

Zaraz po ołtarzu znajdują się krzesła i klęczniki Państwa Młodych oraz świadków. Warto zadbać, aby i one miały odświętny wygląd. Można je przystroić białym materiałem, wykończyć kolorową wstęgą oraz przyozdobić kwiatami. Wszystko zależy od inwencji narzeczonych.

Dekoracja ławek w kościele / źródło: www.flickr.com

Dekoracja ławek w kościele / źródło: www.flickr.com

Bardzo ważne jest także udekorowanie ławek. Coraz popularniejsze stają się długie materiały zdobiące ich boczne fragmenty. Imponująco wyglądają również kwiaty wieńczące takie przystrojenie.

Droga do ołtarza / źródło: www.flickr.com

Droga do ołtarza / źródło: www.flickr.com

Jeśli zadbaliśmy już o dekorację głównych elementów kościoła, pozostaje nam decyzja dotycząca, tego jak będzie wyglądać nasza droga do ołtarza. Musimy wiedzieć czy wybieramy dywan, czy tylko ozdoby z płatków kwiatowych, a może wymarzyliśmy sobie drogę rozbłyskającą blaskiem świec? Pamiętajmy, aby pomysł był spójny z całością. W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże nam doświadczony florysta.

Jakie kwiaty?

Kwiaty do kościoła / źródło: www.flickr.com

Kwiaty do kościoła / źródło: www.flickr.com

Wybierając rośliny do dekoracji kościoła, pod uwagę weźmy przede wszystkim porę roku. Nie każde kwiaty są dostępne we wszystkich miesiącach (więcej informacji na ten temat znajdziecie we wpisach dotyczących kwiatów na określone pory roku). W tej kwestii dobrze poradzić się florysty, który zapewne doradzi nam, co wybrać. Rodzaj kwiatów powinien komponować się z tymi, które znajdują się w naszym bukiecie i tymi, które będą zdobić salę. W wiązankach kwiatowych zdobiących kościół nie powinno zabraknąć koloru białego, który symbolizuje niewinność. Zatem zastanówmy się nad połączeniem go z wybranymi przez nas barwami przewodnimi. Jeżeli chodzi o rodzaje kwiatów, to niezmiennie sprawdzają się róże, gerbery, tulipany, żonkile, mieczyki, goździki i wiele, wiele innych. Wszystko zależy od naszej inwencji i możliwości zakupienia kwiatów w określonej porze roku.

Kto dekoruje świątynię?

Przed podjęciem decyzji dotyczącej dekoracji kościoła warto porozmawiać z księdzem. Po pierwsze dowiedzmy się czy na dzień naszego ślubu zaplanowano więcej ceremonii. Jeśli tak, będziemy musieli skonsultować się z innymi parami i ustalić wspólny motyw dekoracyjny. Śluby zazwyczaj odbywają się godzina po godzinie i trudno byłoby zdążyć ze zmianą dekoracji. Kolejnym ważnym elementem jest ustalenie czy kościół posiada swojego florystę, czy możemy wynająć inną osobę. Najprostszym rozwiązaniem jest sytuacja, w której jesteśmy jedyną parą młodą w danym dniu, wówczas dekoracje zależą tylko od naszych upodobań. Jeśli tak nie jest, będziemy zmuszeni dopasować się do innych osób, jednakże plusem takiej sytuacji jest obniżenie kosztów.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na dekoracje kościoła

Przykładowy wystrój kościoła / źródło: www.flickr.com

Przykładowy wystrój kościoła / źródło: www.flickr.com

Przykładowy wystrój kościoła / źródło: www.flickr.com

Przykładowy wystrój kościoła / źródło: www.flickr.com

Przykładowy wystrój kościoła / źródło: www.flickr.com

Przykładowy wystrój kościoła / źródło: www.flickr.com

Wystrój kościoła na ślub to nie lada wyzwanie. Spójność wiązanki ślubnej z otoczeniem jest przyjemna dla oka, jednak nie kieruj się tylko tym. Pamiętaj, że wystrój kościoła musi przede wszystkim podobać się Tobie, bo ślub to Twoje święto!

Liczymy na to, że któraś z wybranych przez nas propozycji wystroju kościoła skradła Twoje serce – dlatego też, jeśli znalazłaś już swoje wymarzone dekoracje lub chciałabyś z nami przedyskutować inne propozycje, pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Zimowe kwiaty na ślub – zobacz nasze propozycje <<

lub

>> Bukiety na stoły weselne – 16 dekoracyjnych inspiracji <<

Pin It

» Blog » Wystrój kościoła na ślub
On 4 grudnia 2015
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem