Kwiaty, jako dekoracje na chrzest

Dekoracje z darów przyrody towarzyszą nam tradycyjnie w przypadku każdej ważnej uroczystości, kwiaty na chrzest nie są pod tym względem wyjątkiem. W Amarant oferujemy naszym klientom kompleksowe dekoracje na chrzciny, zdobiąc kościoły i sale, w których odbywa się przyjęcie, a także przygotowując stosowny bukiecik na chrzest, który towarzyszy maluchowi podczas przyjmowania sakramentu. Wychodzimy z założenia, że dekoracje na chrzest powinny w swej subtelności doskonale wpisywać się w tę konkretną okazję.

kwiaty na chrzest, źródło: pixabay.com

kwiaty na chrzest, źródło: pixabay.com

Subtelny bukiecik do chrztu

Bukiecik do chrztu wedle tradycji, towarzyszy maluchowi podczas przyjmowania pierwszego z sakramentów, stanowiąc jednocześnie jeden z upominków wręczonych przez rodziców chrzestnych. W odróżnieniu od bukietów przeznaczonych na inne okazje, kwiaty na chrzest powinny przyjmować raczej subtelną, delikatną formę, w której ważnym kolorem jest biel lub inne mniej jaskrawe barwy. Przyjęło się również, że wiązanka przeznaczona dla chłopca przyjmuje dodatkowo odzienie błękitu, a dziewczęca jasnego różu. Drobne dekoracje kwiatowe możemy również przytwierdzić do becika.

Nie oznacza to jednak, że bukiecik do chrztu musi być kompozycją sztampową. Chociaż wiązanka towarzysząca maluchowi w kościele powinna pozostać raczej stonowana, nic nie stoi na przeszkodzie, aby maluchowi wręczyć drugi, mniej formalny bukiecik. Na chrzest proponujemy między innymi wzbogacenie go drobną maskotką, na przykład misiem lub inną pasującą do wieku niemowlęcego dekoracją.

Kwiatowe dekoracje na chrzest – kościół i przyjęcie

Równie ważną co bukiet rolę, odgrywają również dekoracje na chrzest złożone oczywiście przede wszystkim z kwiatów. Wielu klientów Amarant w trosce o zbudowanie wyjątkowej atmosfery tej doniosłej uroczystości, zamawia kwiaty na chrzest do kościoła oraz dekorujące miejsce, w którym odbywa się przyjęcie – własny dom lub wyjętą salę w hotelu czy restauracji. Dekoracje na chrzciny to jedna z naszych specjalności.

Chrzest z racji symboliki zmycia grzechu pierworodnego i niemowlęcego wieku dziecka, to uroczystość otoczona motywem niewinności, gdzie dominuje biel. Mając to na uwadze proponujemy naszym klientom kwiatowe dekoracje na chrzciny zachowujące odpowiednią kolorystykę oraz subtelność. Duże bukiety zastępujemy więc drobnymi wiązankami złożonymi przede wszystkim z małych kwiatów. Zależnie od pory roku lubimy wykorzystywać kwiaty sezonowe, które doskonale sprawdzą się zwłaszcza wiosną i latem.

bukiecik do chrztu, źródło: pixabay.com

bukiecik do chrztu, źródło: pixabay.com

Kwiaty na chrzest – kompleksowe podejście

W butku florystycznym Amarant oferujemy kwiatowe dekoracje na chrzciny podchodząc do sprawy w sposób kompleksowy. Wspólnie z naszymi klientami dokonujemy wyboru interesującego ich motywu przewodniego, a następnie przejmujemy obowiązek wykonania dekoracji. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że kwiaty na chrzest dodają uroczystości odpowiedniego charakteru. Z przyjemnością doradzimy również rodzicom chrzestnym w kwestii wyboru odpowiedniej wiązanki. Przygotujemy subtelny bukiecik na chrzest spełniający wymogi tradycji, a także dostosowany do płci dziecka i pory roku. Zrobimy wszystko, by chrzciny odbyły się w doskonałej atmosferze, również za sprawą przygotowanych przez nas dekoracji i bukietów.

Amarant to coś więcej niż zwykła kwiaciarnia!

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem