Kwiaty na ślub w marcu

Marzec jest miesiącem, w którym zaczynamy czuć wiosnę. Wśród kwiatów na ślub w marcu pojawiają się te, które kojarzą nam się z nadchodzącą zmianą pory roku. Dzięki temu wiosna może również zagościć w ślubnych aranżacjach kwiatowych. Z większą odwagą stawiamy więc na kolorowe kompozycje kwiatowe, zawierające ciepłe barwy, które kojarzą nam się z wiosną.

Symbol wiosny – krokus

Ich fioletowa odmiana stała się w naszej świadomości symbolem nadchodzącej wiosny. W związku z tym możemy wykorzystać je w aranżacjach kwiatowych na ślub w marcu. Dowolność w tworzeniu kompozycji pozwala nam na wykorzystanie krokusów jako głównego elementu, jednak świetnie prezentują się też z innymi kwiatami, takimi jak róże, hortensje, czy nawet gipsówki.  Świetnym, wiosennym dodatkiem aranżacji stają się również wiosenne margeretki, które z żółtym środkiem i białymi płatkami przywodzą na myśl zbliżającą się wiosnę.

Kwiaty na ślub w marcu, źródło: pixabay.com

Kwiaty na ślub w marcu, źródło: pixabay.com

Marzec – szeroki wybór kwiatów na ślub

W marcu aranżacje ślubne w dużej mierze zależą od efektu, jaki chcemy uzyskać. W kompozycjach marcowych świetnie prezentuje się narcyz z białymi płatkami na zewnątrz i żółtymi w środku. Możemy go połączyć z irysami, gerberami czy nawet hortensją, co pozwala na stworzenie kolorowych, cieszących oko kompozycji. Będą się wyśmienicie prezentowały zarówno na stołach, jak i w bukiecie panny młodej.

Zieleń – kolor wiosny

Niezależnie od wybranych przez nas kwiatów na ślub w marcu, warto wykorzystać dodatkowe, zielone elementy dekoracyjne. Ożywią one każdą kompozycję, a dodatkowo zieleń w naszej świadomości od zawsze kojarzy się z wiosną, w związku z czym nawiążemy do przejścia z zimowej na wiosenną porę roku. Taka aranżacja z pewnością zachwyci zarówno państwa młodych, jak i zaproszonych gości. Zieleń, jako kolor nadziei i życia, wyśmienicie podkreśli charakter uroczystości.

Kompozycje kwiatowe na ślub w marcu nabierają kolorów. Możemy wykorzystać kwiaty w kolorach żółtym, fioletowym, niebieskim, różowym , czerwonym czy wielu innych.

Kwiaty na ślub– jeszcze więcej możecie o nich dowiedzieć się właśnie tu.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

on 24 lipca • by

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem