Kwiaty na dzień kobiet

Zgodnie z tradycją najlepszym prezentem na dzień kobiet są oczywiście kwiaty. Dawniej panowie wręczali goździki, jednak obecnie nastała moda na bardziej oryginalne kompozycje, ewentualnie wystarczy symboliczny tulipan lub róża. Kwiaty na dzień kobiet mają wiele różnych znaczeń. Co innego pragniemy przekazać kupując czerwone róże, a co innego, wręczając np. niezapominajki. Jakie kwiaty na dzień kobiet będą najbardziej odpowiednie?

Kwiaty na dzień kobiet

Kwiaty na dzień kobiet, źródło: pixabay.com

Co na dzień kobiet? Symbolika kwiatów

Najczęściej wybierane przez mężczyzn są oczywiście róże. Nie ma wątpliwości, że czerwone oznaczają miłość. A jaka jest symbolika pozostałych kolorów? Białe kwiaty, takie jak lilia czy frezja oznacza niewinność, radość i uznanie. Warto je wręczyć małej dziewczynce, która z pewnością poczuje się doceniona w tym dni, skierowanym raczej do kobiet. Niezapominajki w pięknym błękitnym kolorze oznacza potrzebę stworzenia z obdarowaną osobą silniejszej więzi.

Kupując hiacynty trzeba być ostrożnym, ponieważ każdy kolor ma inną symbolikę. Białe oznaczają wyraz sympatii, błękitne stabilność naszych uczuć, fioletowe prośbę o przebaczenie. Niezależnie czy kupujemy kwiaty dla dziewczyny, mamy lub siostry należy wystrzegać się żółtych bukietów, które symbolizują zazdrość i pogardę.

Kreatywny bukiet na dzień kobiet

Prezent na dzień kobiet nie musi być okazały, ponieważ liczy się pamięć o ważnych kobietach w naszym życiu. Jednak warto kierować się gustem i preferencjami obdarowywanej osoby. Oczywiście najbardziej eleganckie są cięte kwiaty, ale osoba, która kolekcjonuje doniczkowe nie obrazi się, jeżeli ofiarujemy oryginalny okaz do zbiorów.

Romantyczne i stonowane kobiety bardzo często preferują kwiaty w pastelowych kolorach. Panie o zadziornym i wyrazistym charakterze będą raczej wolały kreatywne kompozycje i mocniejsze kolory. Jedną z takich propozycji, które oferuje kwiaciarnia Amarant są wielokolorowe bukiety z pralinkami lub cukierkami, włożone pomiędzy gałązki będą pięknie komponować się z całą stylizacją. Jako, że dzień kobiet jest zapowiedzią wiosny idealnie sprawdzą się tulipany w kolorze białym i czerwonym. Ciekawy bukiet można zrobić z frezji, egzotycznych storczyków lub alstromerii o nietypowym kształcie kwiatów. Dobrym pomysłem będzie bukiet w pudełku, przy brzegach można wykorzystać czerwone róże, a na środku ułożyć serce z białych. Do pudełka lub koszyczka warto również włożyć wino.

Bukiet na dzień kobiet

Bukiet na dzień kobiet, źródło: pixabay.com

Kwiaty – dzień kobiet pełen niespodzianek

Kwiaciarnia Amarant w tym ważnym dla kobiet dniu oferuje niecodzienne kompozycje, które zaskoczą każdą wybrankę serca. Jedną z nich są czerwone róże z kryształkami w środku, otoczone dekoracyjną zielenią. Jako, że róże są dominującymi kwiatami na dzień kobiet, idealnie sprawdzi się kreatywna kompozycja w kształcie serca, ozdobiona tasiemkami. Miłośniczki słodkości również mogą otrzymać wymarzony prezent na dzień kobiet – czekoladki owinięte ozdobnym papierem z przyczepionymi wstążką różyczkami. Kwiaty dla dziewczyny, mamy lub siostry nie muszą być identyczne, warto stworzyć bukiet w oparciu o gust kobiety, dla której są przeznaczone. Koszyczek kolorowych kwiatów z winem i czekoladą, pojedyncza różyczka w ozdobnym pudełku lub bukiet z balonikami dla młodej damy to tylko niektóre z naszych propozycji.

Amarant to coś więcej niż zwykła kwiaciarnia!

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem