Kwiaty na imieniny

Kwiaty to idealny prezent na każda okazję. Szczególnie jeśli chodzi o kwiaty na imieniny. Czasami znaczą więcej niż jedno słowo. Mogą być wyrazem miłości, sympatii czy przywiązania. Bukiety imieninowe bywają bardzo okazałe, skromne, minimalistyczne. Przy ich wyborze należy kierować się upodobaniami osoby obdarowywanej, gatunkiem, a także kolorem, który ma przypisaną odpowiednią symbolikę. Jakie kwiaty imieninowe wręczać i nie popełnić gafy?

Najlepszy prezent- kwiaty na imieniny

Kwiaty na imieniny są zawsze dobrym pomysłem na prezent, jeżeli tylko odpowiednio wybierzemy ich gatunek i kolor. W tym dniu solenizant czci pamięć swojego patrona, a przy okazji może spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, którzy wręczają mu drobne podarunki. Niegdyś więcej osób świętowało swoje imieniny, co możemy dostrzec po swoich dziadkach. Jednak ta wspaniała tradycja coraz częściej jest celebrowana przez młode osoby. Jeżeli nie wiemy, jaki bukiet na imieniny warto wręczać, by nie popełnić gafy, warto zapytać profesjonalnego florystę, który zadając jedynie kilka pytań, idealnie dobierze piękne kwiaty. Kwiaciarnia Amarant powstała z myślą o uroczystych wydarzeniach, podczas których ważna jest wspaniała oprawa, jak i mniejszych okazjach, które na długo mają zapaść w pamięć obdarowywanej osoby.

Kwiaty na iminieny

Kwiaty na iminieny, źródlo: pixabay.com

Kwiaty cięte czy doniczkowe?

Udając się do kwiaciarni mamy już pewne wyobrażenie jaki bukiet kwiatów na imieniny wybrać. Niektórzy z nas wolą kwiaty doniczkowe, niż cięte, ponieważ dłużej możemy cieszyć nimi oczy. Jeżeli solenizant jest kolekcjonerem, warto znaleźć oryginalny okaz do jego zbiorów.  Wielbiciela storczyków na pewno ucieszy ich egzotyczna odmiana.

Przyjęło się, że jeżeli nie znamy dobrze preferencji solenizanta, kwiaty imieninowe powinny być cięte. Warto zdecydować się na elegancki bukiet. Nasi floryści potrafią wyczarować niesamowite kompozycje, które z pewnością sprawią radość obdarowywanej osobie. Dla miłośników tradycji zawsze dobrym pomysłem będą róże – można stworzyć z nich, elegancki i prosty bukiet imieninowy.

Bukiet na imieniny- symbolika kwiatów 

Wiele osób zwraca uwagę na symbolikę kwiatów – ich gatunek i kolor. Bukiet kwiatów na imieniny wręczamy w zależności od tego, co chcemy przekazać. Współpracownika nie obdarujemy bukietem na imieniny z czerwonych róż, ponieważ jednoznacznie kojarzą się z miłością. Lepszym wyborem będą różowe kwiaty, które kojarzą się ze szczerą sympatią. Gerbery i goździki są zawsze mile widziane, stanowią symbol wyrazem uznania i podziwu. Białe kwiaty np. hiacynty oznaczają bezinteresowną sympatię, szacunek, wdzięczność. Niebieski to kolor wierności, dlatego ukochanej osobie można wręczyć delikatne fiołki.

Jeżeli chodzi o gatunki kwiatów, przyjęło się, że nie należy wybierać chryzantem na imieniny, ponieważ kojarzą się ze świętem zmarłych i zadumą. W rzeczywistości są to kwiaty, które są bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Jeżeli nie chcemy nikogo urazić, warto wybrać tulipany (oprócz żółtych, które oznaczają zazdrość), irysy symbolizujące zaufanie, a także frezję, wyrażająca życzliwość i uznanie. Frezje i gerbery to mniej zobowiązujące kwiaty, które można ofiarować dalszemu znajomemu.

Kwiaty imieninowe

Kwiaty imieninowe, źródło: pixabay.com

Kwiatowy savoir-vivre

Aby uniknąć gafy podczas wręczania bukietu kwiatów, warto poznać podstawowe zasady savoir-vivre’u. Jedną z nich jest sposób dawania kwiatów. Powinny być pozbawione opakowania, (wyjątkiem jest ozdobna folia), a bukiet na imieniny powinien być skierowany do góry. Kiedy jest odpowiedni moment na wręczenie kwiatów? Nie musimy tego robić tuż po przekroczeniu progu, można spokojnie zdjąć okrycie wierzchnie i rozpakować bukiet, jeżeli był owinięty w papier. Przyjęło się, że mężczyzna towarzyszący kobiecie daje kwiaty solenizantowi. Trzyma je w lewej ręce, składając życzenia, a następnie przekłada do prawej dłoni wręczając bukiet. Względy estetyczne oraz maniery nakazują kupić bukiet stworzony z nieparzystej liczby kwiatów, wyjątkiem stanowią urodziny – miłym gestem jest ofiarowanie tylu kwiatów, ile lat kończy jubilat.

Kwiaty na imieniny online

Czasami może zaistnieć sytuacja, że nie możemy być obecni na uroczystości. Wówczas warto zdecydować się na wysłanie kwiatów kurierem z dołączonym bilecikiem z życzeniami. Z tej usługi najlepiej skorzystać rano, jeżeli przyjęcie jest planowane na wieczór, solenizant będzie mógł spokojnie zająć się przywitaniem gości, a otrzymane wcześniej kwiaty ułożyć na stole. Skorzystanie z usług kuriera jest bardzo wygodnym rozwiązaniem jeżeli chcemy zaskoczyć ukochaną osobę (mimo nieobecności), ofiarowując jej kwiaty na imieniny. Zdjęcia kwiatów można obejrzeć na stronie internetowej kwiaciarni, albo osobiście wybrać kompozycje z pomocą florystki.

Amarant to coś więcej niż zwykła kwiaciarnia!

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem