Kwiaty na ślub w lutym

Luty, choć jest miesiącem zimowym, pozwala nam na przemycenie elementów, które przywodzą na myśl zbliżającą się powolnymi krokami wiosnę. W związku z tym mamy pełną dowolność w wykorzystaniu kwiatów na ślub w lutym, które są dostępne przez cały rok. W zależności od upodobań, możemy nawiązać do zimy, jak i wykorzystać bardziej uniwersalne dodatki i kwiaty, które stworzą zachwycające kompozycje ślubne.

Wybór kwiatów na ślub w lutym

W lutym wybór kwiatów pozostaje duży, w związku z czym możemy stworzyć wymarzoną kompozycję kwiatową na ślub. Kalie (drobniejsze odmiany są dostępne w okresie zimowym) oraz lilie są niezwykle gustowne i eleganckie, aranżacje stworzone z tych kwiatów podkreślą ważność uroczystości. Spośród kwiatów na ślub dostępnych w lutym warto wykorzystać również hiacynt, który prezentuje się oszałamiająco zarówno w skromnych, jak i rozbudowanych kompozycjach kwiatowych.

Kwiaty na ślub w lutym, źródło: pixabay.com

Kwiaty na ślub w lutym, źródło: pixabay.com

Zimowe kolory i biel

Luty jest miesiącem, w którym świetnie odnajdą się kompozycje z połączenia zimnych kolorów (fiolet, granat) z przełamującą je bielą. Do stworzenia niesamowitego efektu możemy wykorzystać na przykład klasyczne białe róże oraz kwiaty ciemiernika wschodniego w zachwycającym, ciemno-fioletowym kolorze. Jeśli wolimy drobne kwiaty, ciekawą aranżacje stworzymy z taniej gipsówki z dodatkiem kwiatów lawendy. Zaletą gipsówki są właśnie jej drobne pąki, przypominające puchowy śnieg, co doskonale nawiązuje do zimowego miesiąca.

Storczyki jako zimowa dekoracja

Orchidee, choć są droższym wariantem, idealnie nadają się do zimowych kompozycji kwiatowych. Ich zdecydowaną zaletą jest duża wytrzymałość – bukiety ze storczyków wytrzymują nawet do dwóch tygodni. Ich biała odmiana, przyozdobiona kolorowymi elementami, będzie się prezentowała zjawiskowo w lutowych aranżacjach ślubnych. Orchidee możemy wykorzystać jako główny element, jak i dodatek do kompozycji

Mnogość odmian storczyka daje ogromne pole dla wyobraźni przy tworzeniu aranżacji ślubnych. Niezależnie od wybranych kwiatów i innych elementów kompozycji, luty jest miesiącem, który pozwala nam na stworzenie przepięknych aranżacji ślubnych, które zachwycą weselnych gości.

Kwiaty na ślub– jeszcze więcej możecie o nich dowiedzieć się właśnie tu.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

on 24 lipca • by

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem