Wianki Bożonarodzeniowe, czyli kwiaty na Boże Narodzenie

W butiku florystycznym Amarant uważamy, że Boże Narodzenie – najwspanialsze święto w polskiej tradycji – również zasługuje na specjalne florystyczne dekoracje. Dlatego wśród naszych usług znajdą Państwo również wyjątkową, typowo gwiazdkową ofertę. Jedną z naszych specjalności są wianki bożonarodzeniowe coraz częściej zdobiące drzwi lub ściany polskich domów. Do ich układania używamy nie tylko standardowych choinkowych dekoracji i gałązek drzew iglastych. W naszej ofercie znajdują się również przygotowywane dla Państwa kwiaty na Boże Narodzenie w formie bukietów stanowiących dekorację świątecznego stołu i całego mieszkania.

Źródło: pixabay.com

Kwiaty na Boże Narodzenie, Źródło: pixabay.com

Wianki bożonarodzeniowe na drzwi lub ściany

Wieńce adwentowe z czterema świecami to jedna z bożonarodzeniowych tradycji kultywowana przez ewangelików. Ich urok sprawił jednak, że z czasem podobne wianki bożonarodzeniowe zaczęli umieszczać w swoich domach katolicy, również w Polsce. Większość kompozycji florystycznych oparta jest naturalnie o kwiaty, na Boże Narodzenie wybieramy jednak materiały kojarzące się ze świętami, nie tylko ze względu na zimową aurę.

W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi wianki na Boże Narodzenie wykonane na bazie gałązek drzew iglastych, nawiązujące do świątecznej choinki. Tradycyjnymi elementami wianków na Boże Narodzenie są oczywiście szyszki i jarzębina. Częsty ich elementem są ponadto ususzone gałązki, jemioła i bazie.

Jeśli wianki bożonarodzeniowe są przygotowywane tuż przed gwiazdką, chętnie sięgamy również po kwiaty. Na Boże Narodzenie doskonale sprawdzają się te w świątecznych barwach – przede wszystkim odcieniach czerwienie i bieli. Jednak z przyjemnością tworzymy również mniej oczywiste kompozycje. Wianki bożonarodzeniowe możemy również dostosować do pozostałych świątecznych dekoracji, w tym kolorystki przyjętej przy przystrajaniu Państwa choinki.

Nie tylko kwiaty. Z czego jeszcze powstają wianki bożonarodzeniowe w Amarant?

Wianki bożonarodzeniowe nie muszą ograniczać się tylko do roślin. Chętnie tworzymy kompozycje przyozdobione typowymi świątecznymi motywami takimi jak bombki, kokardki, dzwoneczki, miniaturowe prezenty lub małe figurki reniferów. Przyprószenie wieńca substancją imitującą śnieg podkreśli panującą zimową aurę, a jeśli jej zabraknie stanie się jej namiastką. Tak przystrojone przez nas wianki doskonale prezentują się szczególnie wisząc na drzwiach wejściowych do domu. W butiku florystycznym Amarant tworzymy zarówno bardziej klasyczne, jak i kreatywne świąteczne kompozycje, biorąc pod uwagę różne preferencje naszych klientów.

Wianki bożonarodzeniowe, źródło: pixabay.com

Wianki bożonarodzeniowe, źródło: pixabay.com

Inne kwiaty na Boże Narodzenie jako dekoracja

W naszym butiku znajdą Państwo również inne świąteczne dekoracje, między innymi stroiki zdobiące świąteczny stół. Jednocześnie cenimy również świeże oraz doniczkowe kwiaty na Boże Narodzenie. Chociaż zima nie kojarzy się raczej z kwiatami, trudno wyobrazić sobie bez nich święta. Doniczkowe kwiaty na Boże Narodzenie to przede wszystkim przepiękna czerwona Gwiazda Betlejemska.

Kwiaty na Boże Narodzenie mogą mieć również charakter sezonowy, czego doskonałym przykładem jest ostrokrzew kolczysty – jeden z florystycznych symboli świąt. Przygotowując świąteczne dekoracje przede wszystkim korzystamy z jego czerwonych owoców. Również świeże, sezonowe kwiaty na Boże Narodzenie nie są niczym niezwykłym. Na przykład mrozoodporny ciemiernik zwyczajny potrafi zakwitać również w grudniu. Przygotowując świąteczne dekoracje w butiku florystycznym Amarant uwielbiamy korzystać z roślin sezonowych, które nawet w naszym klimacie spotkamy także w grudniu.

Amarant to coś więcej niż zwykła kwiaciarnia!

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem