Wianki komunijne

Wianek komunijny

Wianek komunijny

Wianek komunijny to obok tradycyjnej białej sukienki niezbędny element dziewczęcego stroju podczas uroczystej ceremonii pierwszej eucharystii. Stosunkowo często można je zakupić jako element gotowego stroju, jednak nie jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne i podkreślające wyjątkowy charakter tego dnia. Pierwsza komunia tradycyjnie odbywa się wiosną i ten właśnie fakt dobrze odzwierciedlają najpiękniejsze wianki komunijne. Żywe kwiaty ułożone w efektowną i zarazem delikatną, adekwatną do dziewczęcego wieku kompozycję, staną się doskonałą ozdobą. Oryginalne i urocze wianki komunijne wykonane na zamówienie stanowią jedną z wiosennych specjalności Amarant Kwiaty.

Wianki komunijne – rodzaje w zależności od fryzury

Wianki komunijne z żywych kwiatów

Wianki komunijne z żywych kwiatów

Elementem przegotowań dziewczynki do pierwszej komunii jest efektowna fryzura. Może nie tak efektowna, jak choćby weselna, ale również wymagająca wiele pracy włożonej w jej ułożenie. Komunijne wianki powinny zostać w pierwszej kolejności dopasowane do wybranej wcześniej stylizacji włosów. Wedle tego kryterium wyróżniamy kilka najpopularniejszych rodzajów wianków komunijnych. Wszystkie potrafią być niezwykle urokliwe.

Wianki komunijne klasyczne umieszczone na wysokości szczytu czoła dziewczynki całkowicie oplatają jej głowę i najczęściej są symetryczne, stanowiąc jednolity wzór na całym obwodzie. To najlepszy wybór przede wszystkich do rozpuszczonych włosów. Ich skromniejszą wersję stanowią półwianki, które pozostawiają odsłonięte czoło lub pokrywają je tylko delikatnym wzorem. Ten rodzaj komunijnych wianków, nazywany również szpicami, powinien dobrze komponować się z bardziej skromnymi sukienkami. Bardziej subtelny wygląd zapewniają wianki na komunię na koczek, dopasowane do tej właśnie fryzury. Mniejsza średnica nie wyklucza jednak bogactwa dekoracji opartego na świeżych kwiatach.

Wianki na komunię

Wianki na komunię

 

Wianki komunijne z żywych kwiatów

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że w tym wyjątkowo uroczystym dniu, stanowiącym jednocześnie ważne przeżycie religijne, na dziewczęcych włosach najlepiej prezentują się wianki komunijne z żywych kwiatów, które są delikatne, naturalne i jeszcze bardziej podkreślają dziecięcą niewinność. Wianki na komunię, która odbywa się wiosną powinny przecież nawiązywać również do piękna przyrody, która właśnie budzi się do życia.

Z jakich kwiatów przygotowujemy żywe wianki komunijne?

Kwiaty, z których przygotowywane są wianki na komunię, powinny spełniać dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, dobrze komponować się ze strojem i fryzurą dziecka. Po drugie, zachować świeżość przez cały biały tydzień. Z tego drugiego względu najlepiej wybrać rośliny o dużych płatkach kwiatów, które są zdolne długo magazynować wodę i przetrwać wymagany czas.

Nasze kompozycje najczęściej uwzględniają więc między innymi kwiaty storczyka, hiacynty, goździki oraz margerytki. Żywe wianki komunijne uzupełniamy również drobnymi kwiatami rumianku, stokrotkami i konwaliami, które kojarzą się z polską wiosną. Ciekawą dekorację uzupełniają dodatkowo zielone gałązki. Komunijne wianki wykonane na zamówienie w Amarant Kwiaty będą ściśle dopasowane do Państwa oczekiwań i dodadzą dziecku niepowtarzalnego uroku. Warto wykorzystać w tym celu żywe kwiaty.

Poszukujesz więcej inspiracji na kwiaty na komunię? Zapraszamy na naszego bloga!

Amarant to coś więcej niż zwykła kwiaciarnia!

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Zobacz nasze ostatnie wpisy na blogu:

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem