Kwiaty na komunię

Bez kategorii Możliwość komentowania Kwiaty na komunię została wyłączona

Pierwsza komunia święta to niezwykle uroczysta okazja, która z racji tego, że odbywa się wiosną jest bogata w efektowne kwiatowe dekoracje. W jakich komunijnych elementach duże znaczenie ma florystyka? Wianki komunijne dla dziewczynek, coraz częściej tworzone z prawdziwych żywych kwiatów to jeden z przykładów. Kwiaty na komunię występują również w formie bukietów trzymanych przez dziewczynki, a także dekoracji kościoła, czy sali, w której odbywa się późniejsze przyjęcie.kwiaty na komunię

Komunijna florystyka – wianki na komunię

Najbardziej urokliwe wianki komunijne powstają ze świeżych żywych kwiatów. W końcu takiej aranżacji sprzyja wiosna i przyroda budząca się do życia. Jak jednak sprawić, by wianuszek zdobiący dziewczęce włosy pozostał świeży i równie piękny podczas samej uroczystości, jak i następującego po niej białego tygodnia? Z takimi wyzwaniami doskonale radzi sobie współczesna florystyka. Wianki na komunię muszą zostać wykonane po prostu z takich roślin, które pozostaną świeże przez wymagamy czas.

W tym celu najlepiej sprawdzają się przede wszystkim kwiaty o szerokich płatkach, zdolnych do gromadzenia większej ilości wody. Takie kryterium spełniają między innymi storczyki, goździki, czy hiacynty. Warto ozdobić je dodatkowo zielonymi gałązkami i białymi elementami nawiązującymi do koloru sukienki. Doświadczony florysta z łatwością poradzi sobie z takim zadaniem zarówno pod względem estetycznym, jak również zapewniając kwiatom na komunię w postaci wianka długą żywotność.Kwiaty na komunię

Kwiaty na komunię w formie bukietów i ozdób

Jednak wianuszek to nie jedyny florystyczny element związany z tą wyjątkową dla dziecka uroczystością. Kwiaty na komunię często występują również w formie uzupełniających strój bukietów. W tym przypadku nie ma szczególnych ograniczeń odnośnie gatunku rośliny, ponieważ bukiet nie musi koniecznie wytrwać całego tygodnia. Jakie kwiaty na komunię można więc wybrać komponując bukiet?

Warto postawić na kompozycję kolorystyczną, która będzie dobrze współgrała z przygotowanym wcześniej wiankiem. Oprócz wymienionych wcześniej, dość typowymi kwiatami na komunię są również stokrotki, konwalie, chryzantemy, storczyki, a także róże z nieograniczonym wyborem gatunków i kolorów. Kwiaty na komunię to również biżuteria florystyczna. Chociaż tradycyjny wianuszek jest raczej niezastąpiony, jego ciekawym uzupełnienie będzie na przykład naszyjnik upleciony między innymi z żywych delikatnych kwiatów. Doświadczony florysta z pewnością będzie w stanie zaproponować oryginalną i odpowiednią do okazji kompozycję.

Dekoracja przestrzeni

Bardzo często doniosły charakter pierwszej komunii przejawia się między innymi w formie dekoracji kościoła. Tutaj najczęściej dominują bukiety stworzone przede wszystkim z białych i jasnych kwiatów. Udekorowane są między innymi ławy kościelne, wejście, a przede wszystkim ołtarz, przy którym odbędzie się sakrament. Kwiaty na komunię bardzo często zdobią również miejsce, w którym odbędzie się uroczyste przyjęcie w gronie rodziny. Ten uroczysty dla dziecka dzień wymaga specjalnych dekoracji, a najlepszą stanowić będą świeże wiosenne kwiaty w postaci ciekawych kompozycji florystycznych i bukiet w centralnej części stołu.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZĄ PROPOZYCJĘ:

>> Wianki komunijne <<

Pin It

» Bez kategorii » Kwiaty na komunię
On 27 kwietnia 2017
By
,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem