Techniki wiązania bukietów

Bez kategorii Możliwość komentowania Techniki wiązania bukietów została wyłączona

Bukiet w pracy florysty jest rzeczą podstawową, jednak czasami najtrudniejszą. Techniki florystyczne wymagają dużej wprawy i cierpliwości. Często posiadamy sprecyzowane preferencje odnośnie sposobu wiązania kwiatów. Każdy ma inny gust, dlatego warto przekazać floryście wszystkie niezbędne informacje na temat wyglądu bukietu, jak i okoliczności, w których wręczymy kwiaty. Warszawa jest miastem, gdzie floryści podążają za światowymi trendami, dlatego mogą zaproponować nawet najbardziej kreatywne rozwiązania.

Florysta przy pracy

Zadaniem florysty jest tworzenie różnorodnych kompozycji kwiatowych w oparciu o trendy florystyczne, jak i techniki wiązania kwiatów. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wymaga wyrobionego zmysłu estetycznego, zdolności manualnych, wiedzy na temat zasad łączenia kolorów oraz znajomości gatunków roślin i ich pielęgnacji. Żaden estetyczny bukiet nie powstanie bez narzędzi i materiałów pomocniczych oraz znajomości podstawowych technik wiązania bukietów.

Najważniejszy jest bardzo ostry nóż florystyczny, wykorzystywany do przycinania kwiatów. Chcąc utrzymać trwały bukiet, floryści wykorzystują materiały pomocnicze w postaci sznurków, drutów i gąbek florystycznych. Szczególnie drut jest bardzo istotnym elementem podczas tworzenia kompozycji, ponieważ dzięki niemu można dowolnie formować kwiaty. Pracę nad tworzeniem kompozycji możemy zobaczyć w kwiaciarni, gdzie wybierzemy z pomocą florysty odpowiedną technikę wiązania oraz kwiaty. Warszawa daje również duże możliwości otrzymania bukietów na specjalne zamówienie, o dowolnym kształcie i kolorystyce.

 

źródło: www.pexels.com

źródło: www.pexels.com

 

Wiązanie równoległe

Inaczej wiązanie paralelne wymaga kwiatów o gładkich, bezlistnych łodygach, by bukiet utrzymany był w harmonii i ładzie. Polega na łączeniu ze sobą łodyg, przylegających 8do siebie na całej długości. W wiązaniu równoległym łodygi muszą być podcięte prosto na równej wysokości. Bukiety mogą mieć kilka miejsc wiązań, które z powodzeniem zabezpieczą kompozycję kwiatową. Najczęściej tę technikę wykorzystuje się w przypadku kwiatów o prostych łodygach, takich jak cantedeskia, amarylis, anemon, gerbera, narcyz, śniedek.

Jest to technika, w której można zastosować eleganckie, jak i polne kwiaty. Warszawa jest miastem, gdzie można zamówić piękne kompozycje kwiatowe również online, z dostawą do domu. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo czasu, albo zrobić niespodziankę bliskiej osobie.

 

źródło: stocksnap.io

źródło: stocksnap.io

 

Wiązanie spiralne

Jest to technika florystyczna, która wymaga nieco więcej praktyki od przyszłego florysty, bądź osoby, która chciałaby samodzielnie układać kompozycje kwiatowe. Technika spiralnego (skrętoległego) układu łodyg wymaga dużej wprawy i umiejętności. najważniejsze jest opanowanie sposobu trzymania łodyg, utrzymując jednocześnie kontrolę nad układem roślin. W czasie doskonalenia techniki spiralnej dokładamy do bukietu coraz więcej materiałów, by mogły powstać pełne, strukturalne bukiety. Najczęściej używa się traw, szarłatów i owoców, które muszą być zawsze zamontowane na cienkich patyczkach.

Jak wygląda sztuka wiązania spiralnego? Przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie oczyścić dolne partie kwiatów, by nie znajdowały się na łodygach kolce, liście czy pędy boczne. Do głównego kwiatu, który stanowi oś pionową, dokłada się kolejno kwiaty, w takich sposób, by łodygi krzyżowały się z pędem na tej samej wysokości. Muszą być zawsze układane w tym samym kierunku. Kwiaty rozkładane są równomiernie poprzez obracanie bukietu w ręku. Po stworzeniu bukietu należy przyciąć łodygi na tej samej wysokości. Bukiety spiralne najlepiej będą prezentować się w wazonach w kształcie kuli lub stożka. Pozwoli to bukietowi ładnie się rozłożyć.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety ślubne <<

lub

>> Kwiaty Pruszków <<

Pin It

» Bez kategorii » Techniki wiązania bukietów
On 8 kwietnia 2017
By
, ,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem