Kolorowe bukiety na wiosnę

Bez kategorii Możliwość komentowania Kolorowe bukiety na wiosnę została wyłączona

Wiosna to czas przypływu energii po zimowym śnie. Gdy słońce przygrzewa coraz mocniej, a w ogrodzie widać pierwsze oznaki wiosny, nadal dużo czasu spędzamy w swoich domach. Warto więc zaprosić wiosnę do domu! Wiosenne kolory rozświetlą nasze pomieszczenia i dodadzą nowej pozytywnej aury. Jako pierwsze na znak coraz cieplejszych dni pojawiają się żółte narcyzy, szafirki i tulipany. A jak stworzyć piękny, kolorowy bukiet?

 

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

 

Nasycone kolory

Wiosną wszystko wydaje się (i jest!) piękniejsze. Przygnębiająca aura i szare niebo ustępują miejsca słońcu i żywym kolorom. Ciepła pora to czas żółci, zieleni i czerwieni. Nie bójmy się eksperymentować z barwami. Można postawić na naturalne piękno, czyli duży bukiet różnokolorowych tulipanów bez żadnych ozdób. Postawione w reprezentacyjnym miejscu ożywią całe wnętrze. Jeżeli jesteśmy bardziej cierpliwi, można posadzić w doniczkach małe żonkile albo bratki i obserwować jak rosną wraz z rozkwitem wiosny.

Kompozycje kwiatowe w oryginalnej oprawie

Bukiety wiosennych kwiatów same w sobie są piękne i nie potrzebują równie kolorowych doniczek. Można nieco poeksperymentować i wybrać osłonkę mniej oczywistą. Porcelanowa filiżanka świetnie sprawdzi się w przypadku małych, kolorowych bratków. Zamiast tradycyjnego wazonu można użyć przezroczystych butelek i tam umieścić hiacynty, najlepiej różne kolory w innych butelkach. Wiosenne kompozycje kwiatowe będą ładnie prezentować się w dużych donicach, albo koszach. Na pewno doda to oryginalności i wdzięku kolorowym bukietom.

 

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

 

Nowa odsłona wiosennych kwiatów

Tworząc kompozycje kwiatowe warto poradzić się doświadczonego florysty, co zrobić, żeby przedłużyć świeżość ciętych kwiatów oraz co pomoże w przygotowaniu skomplikowanych bukietów. Przeważnie floryści używają specjalnego żelu i gąbek, które utrzymują wilgoć oraz ułatwiają układanie roślin. Nie jest to łatwe zadanie dla laika, ale można oczywiście podpatrzeć jak robi to profesjonalny florysta. Kolorowe kwiaty można również ozdobić gałązkami lub motylkami, a do wazonów nasypać piasek, drobne kamyczki i kolorowy grys. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Kolorowe bukiety na balkon lub taras

W wiosennych aranżacjach balkonu nie może zabraknąć kolorowych kwiatów. Jednak nie wszystkie lubią nocne, zimne temperatury. Warto zatem wybierać zimnolubne rośliny, takie jak stokrotki, bratki, pierwiosnki, krokusy, wrzośce, przylaszczki i bratki. Te ostatnie będą najbardziej odporne na zmienną pogodę. Aby bukietom złożonym z różnych barw i odmian stworzyć niezwykłą oprawę, można je posadzić w dużej, drewnianej misie i położyć na stolik, albo w wiklinowym koszu, który można postawić na ziemi.

 

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

 

Barwne wianki

Wianki kojarzą nam się z naturalnością, swobodą i wolnością. Wraz z nastaniem wiosny warto im nadać nieco łąkowego i swojskiego charakteru, zamiast wyszukanej elegancji. Idealnie sprawdzą się do przygotowania wianka asparagus, goździki i różnokolorowe róże. Nie musimy oczywiście chodzić w przygotowanym wianku, niech stanie się ozdobą domu, zapowiadającą nadejście wiosny.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety ślubne <<

lub

>> Kwiaty Pruszków <<

Pin It

» Bez kategorii » Kolorowe bukiety na wiosnę
On 6 kwietnia 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem