Kwiaty na Wielkanoc

Święta Wielkanocne to czas radości. Natura budzi się do życia i pokazuje swoje piękne, wyjątkowe oblicze. Ten wspaniały okres daje nam również ogromny wybór kwiatów, które wprowadzą ciepły klimat do naszego domu. Doskonałym wyborem będą kwiaty nawiązujące barwą do wielkanocnych tradycji, czyli białe, żółte, niebieskie i zielone. Kolory te symbolizują czystość, odrodzenie, zbawienie i zmartwychwstanie, dlatego znakomicie nadają się do dekoracji świątecznego stołu. Jakie kwiaty na Wielkanoc wybrać, by podkreślić radosny charakter świąt?

Kwiaty na Wielkanoc, źródło: pixabay.com

Kwiaty na Wielkanoc, źródło: pixabay.com

Kwiaty na Wielkanoc – wiosenne dekoracje

W czasie Świąt Wielkanocnych spędzamy dużo czasu przy stole, rozmawiając z rodziną i delektując się smakołykami z koszyczka wielkanocnego. Stół, jako główne miejsce spotkań zasługuje na piękne dekoracje, które umilą nam czas. Najczęściej podstawą wiosennych dekoracji są żywe kwiaty, gałązki bukszpanu, wierzbowe witki z baziami, z których stworzymy oryginalne kompozycje. Bardzo atrakcyjnie na świątecznym stole będą wyglądały hiacynty, żonkile, szafirki i przebiśniegi. Dobrym pomysłem będzie dodanie do kompozycji kwiatowych pędów, pisanek, kolorowych piórek, sztucznych kurczaczków i zajączków.

Dla miłośników fantazyjnych dekoracji, floryści z Amarant przygotują kompozycje, które idealnie będą pasować do aranżacji domu, a także Państwa gustu i preferencji. Może to być brzozowe gniazdko, czyli koszyczek upleciony z gałązek, wypełniony mchem i pisankami. Dużą popularnością cieszy się bukszpan w kształcie jajka, z którego wyrastają delikatne narcyzy. Natomiast wianki i stroiki, symbolizujące krąg życia i nieskończoność, sprawdzą się jako główna ozdoba świątecznego stołu. Można wpleść w nie dodatkowo świeże, naturalne kwiaty, takie jak frezje, szafirki, hiacynty, żółte róże, białe anemony, a także bazie i wstążeczki satynowe. Stroiki i wianki nie muszą być jedynie ozdobą stołu, można je zawiesić na drzwiach, witając w radosny sposób przybyłych gości.

Kwiaty cięte czy w doniczkach?

Nietrudno wyczarować świąteczną atmosferę za pomocą ciętych kwiatów. Idealnie sprawdzi się w tym celu bukiet kolorowych tulipanów, a w wersji minimalistycznej jednokolorowych, współgrających z obrusem, koszyczkiem i zastawą. Żółto-zielone połączenie jest najbardziej klasyczne, większość z nas wybiera bukiet żonkili, które najbardziej kojarzą się ze świętami. Nasi floryści z pewnością doradzą najlepsze dekoracje, które będą cieszyć oczy i zmysł powonienia. Kwiaty na Wielkanoc przez całe święta pozostaną jędrne i sztywne.

Równie pięknie prezentują się kwiaty w doniczkach. Stanowią jeden z symboli życia, odradzającego się z kwiatowej cebulki. Jakie rośliny wybrać? Wręcz stworzone są do tego celu szafirki – delikatne, naturalne i nie wymagają żadnych ozdób. Małe doniczki można ułoży na dużej drewnianej tacy, aby stworzyć prawdziwy świąteczny klimat. Polecamy również bratki, które stworzą wrażenie wiosennej łąki lub kaktus wielkanocny, który można przystroić wydmuszkami, piórkami i patyczkami.

Kwiaty na Wielkanoc, źródło: pixabay.com

Kwiaty na Wielkanoc, źródło: pixabay.com

Elegancja tkwi w prostocie

Niezwykle wymowną dekoracją domu będą stanowiły białe lilie, jako symbol zmartwychwstania. Te kwiaty na Wielkanoc nie wymagają żadnych dodatkowych ozdób, ponieważ same w sobie są niezwykle eleganckie. Minimalizm w dekoracjach świątecznych również jest niezwykle pożądany. Wystarczy włożyć do przezroczystego wazonu szafirka, hiacynta, tulipana lub narcyza.

Ciekawą ozdobą na wielkanocnym stole może być rzeżucha, którą hodujemy na kuchennych parapetach. Nie musi rosnąć w tradycyjnej doniczce, można ją posiać na przykład w skorupkach jaj. Rzeżuchę możemy wykorzystać do wielu smacznych potraw, ale również stworzyć z niej prosty, pachnący stroik. Wystarczy położyć kępkę rośliny na półmisku i ozdobić żonkilami, gałązkami wierzbowymi i pisankami.

Amarant to coś więcej niż zwykła kwiaciarnia!

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem