Kwiaty na ślub w kwietniu

Kwiecień, jako kolejny z miesięcy wiosennych, pozwala nam na stworzenie aranżacji ślubnych w ciepłych barwach. Dominującym kolorem często jest kolor żółty, który pięknie prezentuje się w kompozycjach kwiatowych na ślub w kwietniu. Gama kwiatów, które wykorzystamy do ozdoby, jest szeroka, jednak warto skupić się na kilku wybranych gatunkach.

Tulipany i frezje – klasyczne kwiaty na ślub w kwietniu

Te gatunki kwiatów są nie tylko łatwo dostępne w kwietniu, ale również prezentują się iście wiosennie. Możemy je wykorzystać zarówno do skromnych, jak i bardziej rozbudowanych kompozycji. Dodatkowym atutem jest niezwykle przyjemny zapach frezji, który zachwyci zarówno państwa młodych, jak i gości. I tulipany, i frezje, występują w wielu wariantach kolorowych, co pozwala nam na stworzenie wielobarwnych bukietów, które pięknie prezentują się zarówno na stołach, jak i w bukiecie panny młodej.  Oba gatunki kwiatów mogą być elementem dominującym, jak i uzupełnieniem dla bukietów z innych kwiatów. Ich delikatność sprawia, że kompozycje kwiatowe na ślub w kwietniu stają się lekkie i dopasowane do pory roku.

Kwiaty na ślub w kwietniu, źródło; Pixabay.com

Kwiaty na ślub w kwietniu, źródło; Pixabay.com

Żółte, wiosenne kwiaty

Dużą popularnością w kwietniowych, ślubnych kompozycjach kwiatowych cieszą się także żółte odmiany orchidei, gerbery oraz peonie o dużych, puszystych kielichach. Dzięki wykorzystaniu tych kwiatów możemy wprowadzić wiosnę na weselne stoły. Dodatki w kolorze zieleni i różu ożywią żółte aranżacje i nadadzą im niepowtarzalny wygląd. Wyśmienicie prezentuje się również groszek, którego szerokie, różowe płatki świetnie uzupełniają każdą kompozycję kwiatową. Są to idealne kwiaty na ślub w kwietniu, gdyż nie ma kłopotu z ich dostępnością.

Świeżość i wielobarwność kompozycji

W kwietniowych aranżacjach ślubnych warto postawić na żywe, ciepłe kolory, które przyozdobią stoły weselne. Dominacja koloru żółtego sprawdza się wyśmienicie ze względu na fakt, że kolor żółty nieodmiennie jest kolorem słońca. Dostępność kwiatów w kwietniu również jest ogromna, dzięki czemu mamy dużą swobodę w tworzeniu wymarzonych kompozycji.

Kwiaty na ślub– jeszcze więcej możecie o nich dowiedzieć się właśnie tu.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

on 24 lipca • by

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem