Kwiaty na ślub w październiku

Jeśli w październiku nie panuje akurat deszczowa i pochmurna pogoda, ten miesiąc może zagwarantować wspaniałą scenerię do ślubu. Wszystko za sprawą okoliczności przyrody, która w połowie października gwarantuje wspaniała paletę ciepłych barw. Jakie kwiaty na ślub w październiku wpiszą się w ten piękny jesienny krajobraz? Czy warto w ślubny bukiecie postawić na odrobinę egzotyki, na przykład w postaci sukulentów?

Ciepłe barwy jesieni – kwiaty idealne na ślub w październiku

Typowe kwiaty na ślub w październiku cieszą nasze oczy wszystkim barwami jesieni – przede wszystkim całą gamą barw od żółci do czerwieni, w tym również kolor złocisty. Stanowi to oczywiście nawiązanie do spadających z drzew liści. Taki efekt kolorystyczny zapewnią między innymi odpowiednio dobrane przez florystę odmiany róży, jednak wybór jest znacznie szerszy. Wśród mniej oczywistych propozycji utrzymanych w jesiennej konwencji znajdziemy między innymi przepiękne jaskry, a także bardziej subtelne kalie, charakteryzujące się niezwykłym kształtem. Do wyboru pozostaje również złocista aksamitka. Całą kompozycję warto wzbogacić natomiast jarzębiną i gałązkami.

Kwiaty na ślub w październiku

Kwiaty na ślub w październiku, źródło: pixabay.com

Amarantus – hit związany nie tylko z dietą

Jednak kwiaty na ślub w październiku mogą również przybrać nieco inne barwy. Do tej pory roku, równie dobrze pasują odzienie rożu i fioletu, na przykład w połączeniu z bielą i zielenią. W ostatnich latach bardzo popularną rośliną, ze względu na swoje walory dietetyczne stał się amarantus, natomiast znacznie rzadziej doceniamy jego piękno. Amarantowa barwa będzie idealna do jesiennego bukietu. Podobną barwę zapewni również wrzosiec. Białe chryzantemy lub róże powinny doskonale komponować się z odcieniami fioletu. Warto dodać do bukietu również zielone gałązki.

Sukulenty – egzotyczny dodatek do październikowych kwiatów na ślub

W bardziej odważnych aranżacjach idealną kompozycję z jesiennymi barwami uzyskamy dodając do bukietu sukulenty. Stonowana zieleń świetnie zgra się ze złocistymi kwiatami, a egzotyczny charakter zapewni ciekawy kontrast wobec wybranych kwiatów. Jeśli stawiamy na tropikalny charakter bukietu, jesienne kwiaty możemy ewentualnie zastąpić cytrusami. Nawet, jeśli taka aranżacja bukietu nie przypadnie do gustu pannie młodej stawiającej na klasykę, będzie stanowić interesujący motyw dekoracyjny sali weselnej.

Kwiaty na ślub– jeszcze więcej możecie o nich dowiedzieć się właśnie tu.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

on 25 lipca • by

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem