Kwiaty na ślub w lipcu

Lato jest porą szczególnie uwielbianą przez zakochanych, jeśli chodzi o planowaną datę wesela. Jakie kwiaty na ślub w lipcu będą najbardziej odpowiednie? Bogactwo roślin sezonowych pozwala na stworzenie wielu ciekawych kompozycji. Niezależnie od tego, jaki styl i kolorystykę preferuje młoda para, każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie, by stworzyć doskonałe dekoracje i przepiękny bukiet ślubny.

Niebieskie kwiaty na ślub w lipcu

Wybierając kwiaty na ślub w lipcu żal nie skorzystać z roślin, które kwitną właśnie o tej porze roku. Jeśli panna młoda lubi kolor niebieski i odcienie fioletu, do dyspozycji pozostaje szeroki wybór kwiatów sezonowych. Piękny efekt kolorystyczny zapewnią między innymi chabry, które w dodatku stanowią symbol wierności – w sam raz na ślub. W podobny sposób bukiet i ślubne dekoracje wzbogacą hortensje, chociaż nie jest to dobry wybór dla osób przesądnych, przywiązujących wagę do symboliki. Te kwiaty zwyczajowo utożsamiamy bowiem z zazdrością. W odwodzie pozostaje jednak wyglądająca dość rustykalnie ostróżka. Delikatną fioletową barwą cechują się również mieczyki (dostępne również w wersji białej), a jeśli stawiamy na wyrazistość, dobrym wyborem będzie nasycona fioletem eustoma.

Kwiaty na ślub w lipcu

Kwiaty na ślub w lipcu, źródło: pixabay.com

Wielobarwny bukiet kwiatowy na ślub w lipcu

Jednak kwiaty na ślub w lipcu często bywają wielobarwne – w końcu lato jest niezwykle kolorową porą roku. W bukiecie efektowanie prezentować się będą intensywnie różowe goździki. Bogactwo kolorów oferują między innymi chryzantemy, w palecie mamy do dyspozycji różowe, czerwone, białe, złociste, pomarańczowe odmiany. Doświadczony florysta z łatwością ułoży z nich niepowtarzalną letnią kompozycję. Większość miłośniczek kwitnących ogrodów nie oprze się natomiast rozłożystej dalii.

A może klasyka?

Jednak lipcowe kwiaty na ślub nie muszą opierać się wyłącznie na typowych roślinach sezonowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by miłośniczki klasyki postawiły na jedną z odmian róż, które zresztą o tej porze roku możemy spotkać w wielu ogrodach. Zwłaszcza, że paleta dostępnych barw i odmian jest tu praktycznie nieograniczona.

Kwiaty na ślub– jeszcze więcej możecie o nich dowiedzieć się właśnie tu.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

on 25 lipca • by

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem