Kwiaty na ślub we wrześniu

Wrzesień należy w Polsce do najbardziej kolorowych pór roku, chociaż jego barwy są zupełnie inne, niż choćby charakterystyczne dla wiosny. Wesele o tej porze roku powinno być piękne. Jakie kwiaty na ślub we wrześniu najlepiej oddadzą wyjątkowość przełomu lata i jesieni? A może warto postawić na klasyczną biel, ale w odsłonie złożone z kwiatów sezonowych? Czy na wrześniowym ślubie dobrze wyglądać będą słoneczniki?

Kwiaty na ślub we wrześniu z wszystkimi barwami jesieni

Jeśli kwiaty na ślub we wrześniu mają oddawać klimat aktualnej pory roku, trudno wyobrazić sobie inną kompozycję kolorystyczną, niż połączenie czerwieni, pomarańczu i zieleni w intensywnych lub pastelowych barwach. Jakie rośliny pomogą nam w osiągnieciu zamierzonego efektu? Oprócz klasycznych róż, które proponują całą gamę również jesiennych barw, ciekawym pomysłem będą żywo pomarańczowe lub złociste nagietki. Dość oryginalny wybór stanowią również cynie, wśród których znajdziemy między innymi czerwone i żółte odmiany. Ciekawą dekorację sezonową zapewni zaś jarzębina, która doda bukietowi nieco ludowego charakteru.

Kwiaty na ślub we wrześniu

Kwiaty na ślub we wrześniu, źródło: pixabay.com

Słoneczniki – symbol kończącego się lata

Przełom lata i jesieni stoi w Polsce również pod znakiem zakwitających słoneczników, które jako kwiaty na ślub we wrześniu, podobnie jak w sierpniu, mogą znaleźć się zarówno w bukiecie panny młodej, jak i wejść w skład dekoracji Sali weselnej. Wbrew pozorom słoneczniki doskonale komponują się zarówno z polnymi, jak i bardziej klasycznymi kwiatami, zwłaszcza w barwie białej lub fioletowej, a dobry florysta z pewnością będzie w stanie zaproponować jeszcze inną, nieszablonową kompozycję.

Chryzantemy – kwiaty na ślub we wrześniu przełamujące tradycję

Chryzantemy, często utożsamiany z cmentarzem, to z pewnością mniej oczywiste kwiaty na ślub. W wrześniu stanowią jednak pomysł wart rozważenia. Biała odmiana będzie dobrym wyborem dla panny młodej przywiązującej wagę do symboliki, w końcu tę barwę łączymy z niewinnością. Pozostałe warianty kolorystyczne oferują natomiast bogactwo jesiennych barw. W bukietach o odcieniach fioletu i różu ciekawe wyglądać będzie wrzosiec, podobnie jak astry, cynie, czy dalie.

Kwiaty na ślub– jeszcze więcej możecie o nich dowiedzieć się właśnie tu.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

on 25 lipca • by

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem