Kwiaty na ślub w grudniu

Jakie kwiaty na ślub w grudniu będą najbardziej odpowiednie, biorąc pod uwagę nadchodzącą wielkimi krokami zimę? Nadchodząca niebawem aura i okoliczności przyrody można przekuć w atut komponując bukiet panny młodej oraz florystyczne dekoracje weselne. Jakie rośliny najlepiej spełnią tę rolę? A może warto nie dać się zimie i na przekór pogodzie postawić na ciepłą kolorystykę? Oto kilka porad oraz inspiracji dotyczących grudniowych kompozycji florystycznych.

Typowo zimowe kwiaty na ślub w grudniu, czyli siła i symbolika bieli

Biel kojarzy nam się ze śniegiem i zimą, ale komponując kwiaty ślub w grudniu warto pamiętać również o jej symbolice. W końcu biel utożsamiamy na co dzień z niewinnością i nie bez powodu właśnie taką barwę posiadają suknia i welon panny młodej. Barwy zimy możemy więc przekuć w atut, tym bardziej, że istnieje bardzo wiele pięknych białych kwiatów. Klasyczne pomysły stanowią oczywiście róże i chryzantemy, ale to tylko jedna z koncepcji. Może warto postawić na delikatne margerytki? W podobnej tonacji kolorystycznej znajdziemy również eleganckie eustomy. Bukiet ślubny wzbogacą również białe lub delikatnie różowe hiacynty. Wybór jest praktycznie nieograniczony i doświadczony, kreatywny florysta bez problemy znajdzie jeszcze wiele atrakcyjnych propozycji w zimowej konwencji.

Kwiaty na ślub w grudniu

Kwiaty na ślub w grudniu, źródło: pixabay.com

Wspaniałe zimowe dekoracje

Skoro już mowa o zimowej konwencji, kwiaty na ślub w grudniu możemy znacznie wzbogacić korzystając z typowych dla zimowej pory roku dekoracji. Zarówno w bukiecie panny młodej, jak i na weselnym stole doskonale sprawdzą się szyszki i gałązki drzew iglastych. Bez – obaw tego typu dekoracje wcale nie są zarezerwowane dla świąt Bożego Narodzenia, wystarczy, że zestawimy je z odpowiednimi, zwłaszcza wspomnianymi już białymi kwiatami.

Kwiaty na ślub w grudniu, jako bunt przeciw zimie

Ale kwiaty na ślub w grudniu, zwłaszcza w przypadku nowożeńców, którzy nie przepadają za mroźną aurą mogą również stanowić kolorystyczny wyraz buntu przeciw zimie. Być może wielobarwne kompozycje kwiatowe charakterystyczne dla wiosny i lata nie będą najlepszym wyborem, gdy wokół leży śnieg, jednak ciekawą alternatywą będą klasyczne róże. Intensywny fiolet lub czerwień, symbolizująca przecież miłość doskonale przełamią mroźny krajobraz.

Kwiaty na ślub– jeszcze więcej możecie o nich dowiedzieć się właśnie tu.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

on 25 lipca • by

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem