Kwiaty na ślub w listopadzie

Chociaż listopad zdecydowanie nie budzi skojarzeń z zakwitającymi kwiatami, nie oznacza to, że jesienią nie można stworzyć ciekawej kompozycji florystycznej wpisującej w klimat panującej pory roku. Jakie kwiaty na ślub w listopadzie dobrze wywiążą się z tej roli? Z pewnością wszystkie, które nawiązują do barw jesieni. Również biel będzie dobrze komponować się z pastelowymi kolorami. Sekret udanego bukietu tkwić będzie także w sezonowych dodatkach.

Jakie kwiaty na ślub w listopadzie? Barwy jesieni w pastelowej odsłonie

Wybierając kwiaty na ślub w listopadzie warto rozważyć kompozycję wpisującą się w kolorystykę jesieni, czyli przede wszystkim czerwień, złociste, pomarańczowe i żółte barwy, ale w bardziej pastelowej odsłonie. Do tego klimatu doskonale wpasuje się również fiolet oraz zbliżone barwy. Godny rozważania z pewnością będzie wrzos, jak również jeżówka purpurowa, begonia lub sępota. Co łączy wspomniane kwiaty? Fakt, że wszystkie kwitną również jesienią, a w ten sposób nasze kwiaty na ślub w listopadzie zachowają harmonię z przyrodą. Uosobieniem jesieni, choć może bardziej jej początku są natomiast słoneczniki. Te słoneczne kwiaty dodadzą ślubowi ciepła, nawet jeśli pary młodej nie będzie rozpieszczać pogoda.

Kwiaty na ślub w listopadzie

Kwiaty na ślub w listopadzie, źródło: pixabay.com

Kompozycja zgodna z cyklem przyrody

Wbrew pozorom jesień wcale nie jest okresem ubogim w ciekawe motywy bukietowe. Wręcz przeciwnie – przyroda dostarcza nam wówczas mnóstwo pięknych dekoracji do kompozycji florystycznych. Kwiaty na ślub w listopadzie możemy więc uzupełnić między innymi jarzębiną, baziami, ususzonymi gałązkami i wielobarwnymi liśćmi. Aby poszukać inspiracji wystarczy wybrać się do parku lub lasu.

Uniwersalne róże i chryzantemy

Idealne kwiaty na ślub w listopadzie z łatwością odnajdą również miłośnicy klasyki. W końcu jesienią kwitną chryzantemy, które łatwo znajdziemy w kwiaciarniach. Dobry florysta z pewnością zaproponuję złożoną z tych kwiatów pastelową kompozycję. W odwodzie wciąż pozostają również róże – prawdziwe uosobienie tradycji i symbol miłości, których liczne odmiany zapewniają również dostępność typowych jesiennych barw.

Kwiaty na ślub– jeszcze więcej możecie o nich dowiedzieć się właśnie tu.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

on 25 lipca • by

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem