Mix róż / źródło: www.pixabay.com

Róża niebieska, czerwona, czy biała- symbolika i znaczenie

Blog Możliwość komentowania Róża niebieska, czerwona, czy biała- symbolika i znaczenie została wyłączona

Róża to jeden z najpiękniejszych kwiatów. Z powodzeniem można ją wykorzystać w bukietach na każdą okazję. Jej symbolika jest ściśle związana z tradycją. Nie każda róża znaczy to samo. Warto wiedzieć, że kwiat ten niesie za sobą wiele znaczeń. Duży wpływ na to ma chociażby kolor jej płatków. Inne znaczenie ma niebieska róża, inne czerwona róża, a jeszcze inne biała. Dlatego też zanim wybierzesz się do kwiaciarni najpierw przeczytaj nasz przewodnik po znaczeniach związanych z królową kwiatów.

zamów kwiaty na ślub, wesele, bukiety

Symbolika róży

Znaczenie róży zmieniało się z biegiem lat. Jako, że pojawiła się na Ziemi blisko 40 milionów lat temu, to upłynęło sporo czasu zanim zaczęto uznawać ją za wyraz uczuć kobiety i mężczyzny. Pierwotnie przez chrześcijan uważana była za symbol boskiej miłości oraz dobroczynności i przebaczenia. Wierzono, że jest ona związana z pięknem, łaską i zwycięstwem. Niezmiennie jednak różna wiązała się z miłością. Początkowo z tą cnotliwą i delikatną, później zmysłową aż do dzisiejszych czasów, kiedy wszystkie z tych składników połączyły się, a róża stała się symbolem uczuć zakochanych par. Najprostszym sposobem na wyrażenie miłości jest podarowanie róży. Jednak czy każda róża znaczy to samo?

Róża symbolizuje miłość

Róża symbolizuje miłość

Czerwona róża

Jest to najbardziej popularna z odmian róż. Czerwone kwiaty są symbolem miłości. Podarowane kobiecie mogą świadczyć o uczuciu, którym darzy ją mężczyzna. Czerwona róża jest kojarzona także z namiętnością, zaś jej ciemny odcień może nawiązywać do erotyki. Niektórzy twierdzą, że czerwień może oznaczać tęsknotę. Róża doskonale nadaje się na prezent. Można ją wręczyć na walentynki, rocznicę, czy inne święto. Dobrze sprawdzi się zarówno w pojedynkę, jak i w bukiecie. Jest elegancka i piękna. Z łatwością wykorzystamy ją również w bukietach ślubnych. Z pewnością będzie ozdobą każdej Panny Młodej.

Czerwona róża

Czerwona róża

Biała róża

Z pewnością ten rodzaj kwiatów jest jednym z najczęściej pojawiających się w bukietach ślubnych. Jest nie tylko piękna i wytworna, ale i niesie ze sobą czystość i niewinność. Przyjęło się, że biała róża to świadectwo idealnej miłości. Doskonale nadaję się jako wyraz szacunku i honoru. Dobrze sprawdzi się w różnego rodzaju bukietach, zarówno tych dla ukochanej kobiety, jak i dla matki. Można ją wykorzystać również do kompozycji przeznaczonych do firm lub kościołów.

biała róża

biała róża

Żółta róża

Niektórzy uważają, że wręczenie żółtej róży to oznaka zazdrości. Dlatego też najlepiej połączyć ją np. z czerwonymi kwiatami. Wręczana przyjaciółce może być potwierdzeniem sympatii i koleżeńskiej zażyłości. Jest ona symbolem ciepła i radości. Dobrze sprawdzi się w bukietach na Dzień Matki, imieniny, urodziny, a także jako ozdoba biurowych wnętrz.

żółta róża

żółta róża

Różowa róża

W tym wydaniu róża symbolizuje szlachetność i kobiecość. Jest uznawana jako wyraz wytworności i elegancji. Może wiązać się z radością i wdzięcznością. Podobnie jak róże białe i czerwone bardzo często pojawia się w bukietach ślubnych. Różowa róża chętnie jest wybierana również do wiązanek na Dzień Kobiet czy też okazje takie jak imieniny czy urodziny.

różowa róża

różowa róża

Pomarańczowa róża

Ta odmiana nie jest aż tak popularna, jak pozostałe aczkolwiek bardzo dobrze sprawdza się w bukietach, które mają być odzwierciedleniem podziwu lub entuzjazmu. Wręczenie jej może być odebrane jako wyraz zainteresowania drugą osobą. Niekiedy pomarańczowe róże określają pożądanie i fascynację. Nadają się na wiele okazji.

pomarańczowa róża

pomarańczowa róża

Niebieska róża

Róża niebieska jest to rzadki okaz róży, aczkolwiek w ostatnich latach coraz popularniejszy. Kolor niebieski oznacza nadzieję i marzenia. Może symbolizować chęć spełnienia swoich pragnień i wiązać się z wiarą w zmianę. Niebieska róża wiązana jest również z początkami rozkwitającej miłości. Odcienie niebieskie wyrażać mogą także nadzieję na nowe rozwiązanie.

niebieska róża

niebieska róża

Liczymy na to, że któraś z wybranych przez nas propozycji róż wpadła Ci w oko – dlatego też, jeśli znalazłeś już wymarzoną różę  dla ukochanej lub chciałbyś z nami przedyskutować inne propozycję, pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Kwiaty do firmy a koszta – to się opłaca! <<

Pin It

» Blog » Róża niebieska, czerwona, czy biała-...
On 26 sierpnia 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem