Wianki ślubne – co oznaczają i do czego je nosić?

Bez kategorii Możliwość komentowania Wianki ślubne – co oznaczają i do czego je nosić? została wyłączona

Dobrze wystylizowana fryzura oraz odpowiednie ozdoby we włosach stanowią ukoronowanie ślubnego stroju panny młodej. Ślubne zwyczaje i trendy wciąż zmieniają się, jednak wianek nadal jest bardzo popularną ozdobą włosów. Musi oczywiście pasować do innych elementów stroju oraz charakteru wesela. Co takiego jest w wiankach, że są tak często wybierane przez przyszłe panny młode?

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Kwiaty we włosach

Wianki ślubne to najstarsze ozdoby włosów panny młodej. Niegdyś wykonywane były z zielonych roślin takich jak rozmaryn czy mirut. Obecnie floryści mają ogromne pole do popisu.  Kobiety mogą przebierać w małych, delikatnych kwiatach, dużych wiankach z polnych kwiatów, ozdobnych z wplecionymi kolorowymi tasiemkami. Wianki ślubne kojarzą się ze swobodą, radością życia, naturalnością. Można je nosić do rozpuszczonych, pofalowanych włosów, które dodatkowo nadadzą pannie młodej dziewczęcego uroku. Jednak styliści potrafią również stworzyć z włosów prawdziwe dzieło sztuki, w postaci koków i warkoczy, zwieńczone ozdobą z polnych albo wręcz przeciwnie – eleganckich kwiatów.

źródło: pixabaty.com

źródło: pixabaty.com

Symbolika wianka ślubnego

Niegdyś wianki noszone były przez dziewczęta i niezamężne kobiety, dlatego nazywane były symbolem niewinności. Zgodnie ze słowiańską tradycją panna młoda oddawała swój wianek druhnom, a już po zaślubinach mówiło się, że mężatka „straciła wianek”. Wianki ślubne z kwiatów miały również zapewnić szczęście i błogosławieństwo młodej parze, chronić przez złymi mocami. Były plecione z polnych kwiatów, kłosów zbóż, liści i ziół. Obecnie florysta może przygotować wianek w dowolnej stylistyce, wykorzystując kwiaty sezonowe, takie jak maki, dzwonki, chabry, a nawet owoce dzikiej róży.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Jak nosić wianek ślubny?

Podobno wianek ślubny został stworzony z myślą o kobietach o delikatnej urodzie, porcelanowej karnacji i jasnych długich włosach. Oczywiście to wszystko nieprawda. Wianek pasuje każdej kobiecie, pod warunkiem, że wielkość wianka oraz kwiaty zostaną idealnie dobrane do typu urody panny młodej. Jest to dość wymagająca ozdoba, która wymaga utrzymania stylizacji w określonym klimacie.

Wianki ślubne pasują przede wszystkim do zwiewnych, romantycznych kreacji ślubnych. Wówczas całość idealnie będzie się komponować ze stylem rustykalnym, małym plenerowym weselem, w karczmie, albo sali stylizowanej na stodołę. Coraz częściej pary młode podkreślają naturalność i swobodę tej ważnej uroczystości. Włosy mogą być rozpuszczone, proste lub lekko falowane. Dziewczęcego powabu doda również cienki wianek z zielonych roślin, na upiętych włosach. Idealnie także będzie współgrał z luźnym warkoczem, dodając romantycznego charakteru.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

Pin It

» Bez kategorii » Wianki ślubne – co oznaczają...
On 30 stycznia 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem