Dekoracja świątecznego stołu

Blog Możliwość komentowania Dekoracja świątecznego stołu została wyłączona

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Przez cały rok marzymy o chwilach spędzonych przy rodzinnym stole. Wreszcie możemy się zatrzymać, posiedzieć w blasku choinki i spokojnie pomyśleć. Święta dla wielu z nas to namiastka tradycji. Dbamy o to, aby na stole znalazło się dwanaście potraw, zostawiamy jedno nakrycie dla nieznajomego przybysza, dzielimy się opłatkiem, jemy karpia, śpiewamy kolędy. Pilnujemy, aby każdy szczegół wystroju nosił miano wyjątkowości. Przyozdabiamy cały dom, czego zwieńczeniem jest dekoracja stołu. Bez wątpienia jest to magiczny okres.

Świąteczny obrus – co najlepiej wybrać?

Podstawą przystrojenia stołu jest obrus. Na początek zastanówmy się, czy wykorzystamy tradycyjne białe nakrycie czy postawimy na coś mniej oczywistego. Z powodzeniem sprawdzą się serwety w kolorze kremowym, srebrnym lub złotym. Dobrze będzie wyglądać również czerwień. Ci nieco odważniejsi mogą postawić na wzorzyste obrusy. Pamiętajmy jednak, że dekoracja stołu wigilijnego może się nieco różnić od tej, którą przygotujemy na kolejne dni świąt. Podczas wigilijnej kolacji klasyczna i elegancka biel zazwyczaj jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak jeśli chcemy ją przełamać, to wybierzmy kolorowe serwetki (najlepiej sprawdzą się te bawełniane lub papierowe złożone w fantazyjne kształty). Możemy również wykorzystać barwne świeczki. Zadbajmy przede wszystkim, aby było elegancko i z klasą. Pamiętajmy również, aby pod obrusem znalazło się sianko.

Przygotowanie świątecznego stołu / źródło : www.kaboompics.com

Przygotowanie świątecznego stołu / źródło : www.kaboompics.com

Świąteczna zastawa

W wielu polskich domach podczas świąt korzysta się ze specjalnej zastawy. Najczęściej są to eleganckie porcelanowe talerze i piękne komplety sztućców. Niekiedy nawet posrebrzane lub pozłacane. W Boże Narodzenie wszystko ma  być wyjątkowe dlatego też nawet zastawa jest inna niż na co dzień. Jednakże jeśli w twoim domu nie praktykuje się takiej tradycji, to zawsze możesz postawić na inne dodatki, które ozdobią stół równie elegancko, co zastawa. Świąteczny stół ma być przede wszystkim odzwierciedleniem zwyczajów panujących w rodzinie.

Świąteczna zastawa / źródło : www.kaboompics.com

Świąteczna zastawa / źródło : www.kaboompics.com

Kwiaty na świątecznym stole

Gwiazda betlejemska to roślina bezsprzecznie kojarzącą się  z okresem świątecznym. Jej najpopularniejsza odmiana ma kolor czerwony. Aczkolwiek na rynku dostępne są również te w kolorze białym i różowym. Poisencja, czyli Gwiazda Betlejemska, będzie doskonale wyglądać postawiona na stole. Możemy wykorzystać ją w odmianie doniczkowej lub w stroiku świątecznym. Dobrym rozwiązaniem są również Bożonarodzeniowe kompozycje kwiatowe, które możemy zamówić w większości kwiaciarni. Wówczas mamy dużą dowolność w doborze kolorystyki i wielkości wiązanki. Takie rozwiązanie będzie dobrym sposobem na przystrojenie świątecznego stołu. Żywe kwiaty z powodzeniem zastąpią inne dodatki. Wystarczy elegancki, dobrze wyprasowany obrus, świece i stroik kwiatowy, aby nasz stół zabłysnął świątecznym blaskiem.

Kwiaty na wigilijnym stole / źródło : www.provenwinners.com

Kwiaty na wigilijnym stole / źródło : www.provenwinners.com

Jakie kolory do dekoracji świątecznych?

W Bożonarodzeniowych zestawieniach nieustannie króluje biel. Dobrze kojarzona jest także czerwień lub bordo oraz granat. To one najczęściej są wykorzystywane w dekoracjach świątecznych. Stanowią połączenie kolorów przywodzących na myśl elegancję, a także odwołują się do stroju Świętego Mikołaja. Kolor zielony kojarzy się z choinką i również stanowi dobre rozwiązanie w dekoracjach świątecznych. Bardzo popularne jest także złoto i srebro. Te kolory będą dobrym dodatkiem do nowoczesnego wystroju. Warto zauważyć, że coraz modniejsze staje się również połączenie bieli i szarości. Korzystając z naszych rad na pewno uda ci się uzyskać oszałamiający efekt.

Dekoracja świątecznego stołu złoto / źródło : www.kaboompics.com/

Dekoracja świątecznego stołu złoto / źródło : www.kaboompics.com/

Dekoracja świątecznego stołu / źródło : www.kaboompics.com

Dekoracja świątecznego stołu / źródło : www.kaboompics.com

Świąteczny stół / źródło : www.kaboompics.com

Świąteczny stół / źródło : www.kaboompics.com

Liczymy na to, że któraś z wybranych przez nas propozycji dekoracji stołów wigilijnych skradła Twoje serce – dlatego też, jeśli znalazłaś już swoje wymarzone dekoracje lub chciałabyś z nami przedyskutować inne propozycje, pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Amarant na targach Slow Fashion <<

lub

>> Jak dobrać kwiaty na ślub? 7 podstawowych zasad <<

Pin It

» Blog » Dekoracja świątecznego stołu
On 16 grudnia 2015
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem