Zimowe wiązanki ślubne

Blog Możliwość komentowania Zimowe wiązanki ślubne została wyłączona

Zima to pora roku idealna na ślub. Szczególnie, jeśli drzewa i ulice przysypane są białym puchem, Śnieg to doskonałe tło do zdjęć, które dodatkowo tworzy niepowtarzalną scenerię. Chcąc zadbać o kompletną oprawę nie możemy zapomnieć o kwiatach. Stanowią one bardzo ważny element ślubnych dekoracji.

Zimowe wiązanki ślubne / źródło : www.thesoutherncaliforniabride.com

Zimowe wiązanki ślubne / źródło : www.thesoutherncaliforniabride.com

Na co wracać uwagę przy wyborze zimowego bukietu?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że zimowe miesiące, to zazwyczaj niskie temperatury. Często także ujemne. Dlatego też wybierajmy kwiaty, które bez trudu zniosą takie warunki atmosferyczne. Ważne jest również, aby rodzaj kwiatów, na który się zdecydujemy był dostępny o tej porze roku. Kwiaty sezonowe zazwyczaj są znacznie tańsze od tych sprowadzanych.

Zimowe wiązanki na ślub / źródło : www.magnoliarouge.com

Zimowe wiązanki na ślub / źródło : www.magnoliarouge.com

Jakie wiązanki na zimę?

W zimowej stylizacji duże znaczenie ma kolorystyka. Większość Panien Młodych skupia się na oddaniu mroźnego klimatu. Wybierają biele, pudrowe róże, srebro, fiolety, odcienie zielonego. Jest to dobry kierunek, aczkolwiek bardziej odważne z pań mogą sobie pozwolić również na odrobinę szaleństwa i wybrać bukiet w odważnym kolorze np. w odcieniach czerwieni czy fuksji. Floryści doradzają wiązanki z kwiatów całorocznych. W zimowych kompozycjach dobrze sprawdzą się róże, goździki, gerbery, amarylisy, frezje, storczyki, tulipany, hortensje czy gipsówka. Poniżej omawiamy wybrane z nich.

Jakie kwiaty do wiązanki na zimę / źródło : www.thesoutherncaliforniabride.com

Jakie kwiaty do wiązanki na zimę / źródło : www.thesoutherncaliforniabride.com

Róże

Są to kwiaty dostępne przez cały rok. Zatem bez względu na to, w jakim miesiącu będziesz ślubować, to bukiet z róż może być ozdobą twojej ceremonii. Zimą dostaniemy róże w dowolnych kolorach, więc i tutaj możemy zaszaleć. Nieustannie modne są wiązanki z samych róż. Dla ożywienia można je przybrać błyszczącymi dżetami lub perełkami. Dla osób lubiących naturalność już sama róża będzie stanowić elegancką ozdobę. Ciekawym zestawieniem jest również połącznie róż z innymi kwiatami, w tym samym lub w innym odcieniu.

Zimowy bukiet z róż / źródło : www.brides.com

Zimowy bukiet z róż / źródło : www.brides.com

Goździki

Kwiaty te podobnie jak róże możemy kupić przez cały rok. Jednakże zima, to ich ulubiona pora. Wtedy też są najtańsze, więc wiązanka z nich zbytnio nie nadszarpnie naszego budżetu weselnego. Goździki doskonale pasują do zimowych bukietów. Możemy wykorzystać ich białą odmianę, która sprawi, że nasz bukiet będzie przypominał płatki śniegu. Do wiązanek z goździków pasują różnego rodzaju ozdoby.

Zimowy bukiet z goździków / źródło : www.wildflowersinc.com

Zimowy bukiet z goździków / źródło : www.wildflowersinc.com

Gerbery

Ten rodzaj kwiatów jest uprawiany w szklarniach, dlatego też z powodzeniem możemy go wykorzystać w zimowej wiązance ślubnej. Gerbery nadają się do bukietów mieszanych z wykorzystaniem innych kwiatów. Możemy je dostać w różnych kolorach. Zimą najlepiej sprawdzą się kwiaty jasne (białe, różowe, zielone itp.).

Zimowa wiązanka z gerberów / źródło : www.lepapillonevents.com

Zimowa wiązanka z gerberów / źródło : www.lepapillonevents.com

Amarylisy

Są to bardzo piękne rośliny i mimo, że nie znamy ich tak dobrze jak róż czy goździków, to warto zastanowić się nad wykorzystaniem ich w swoim bukiecie ślubnym. Z łatwością kupimy je o każdej porze roku. Amarylisy dostępne są w wielu odcieniach, więc spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Wiązanki z ich udziałem mogą przybierać różne kształty od kulistych po klasyczne berło.

Wiązanka na zimę z amarylisów / źródło : www.weddingchicks.com

Wiązanka na zimę z amarylisów / źródło : www.weddingchicks.com

Frezje

Te romantyczne kwiaty bardzo chętnie wykorzystywane są do bukietów ślubnych. Wiązanki z ich udziałem będą dobrym rozwiązaniem dla zimowych panien młodych, które pragną delikatności i lekkości. Frezje dobrze wyglądają zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi kwiatami.

Zimowy bukiet z frezji / źródło : www.wisebuyapps.com

Zimowy bukiet z frezji / źródło : www.wisebuyapps.com

Gipsówka

W ostatnich latach gipsówka stała się bardzo modna. Stosuje się ją nie tylko jako dodatek do bukietów, ale również jako samodzielną roślinę. Jej główną zaletą jest delikatny wygląd i niska cena. Gipsówka doskonale sprawdzi się w romantycznych zimowych bukietach.

Zimowy bukiet z gipsówki / źródło : www.kola.lv

Zimowy bukiet z gipsówki / źródło : www.kola.lv

Liczymy na to, że któraś z wybranych przez nas propozycji zimowych bukietów ślubnych skradła Twoje serce – dlatego też, jeśli znalazłaś już swoją wymarzoną wiązankę lub chciałabyś z nami przedyskutować inne propozycję, pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Szukasz więcej porad – sprawdź nasz artykuł „Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? 7 podstawowych zasad”.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety na stoły weselne – 16 dekoracyjnych inspiracji <<

lub

>> Ślubny wystrój kościoła <<

Pin It

» Blog » Zimowe wiązanki ślubne
On 15 stycznia 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem