Jak przystroić świąteczny stół kwiatami?

Bez kategorii Możliwość komentowania Jak przystroić świąteczny stół kwiatami? została wyłączona

W Święta Bożego Narodzenia ogromną wagę przywiązujemy do nakrycia i dekoracji stołu wigilijnego. Ma on być nie tylko miejscem, gdzie wspólnie z bliskimi zasiądziemy do kolacji, ale również symbolem tego pięknego czasu, kiedy to świętujemy narodziny Chrystusa. 12 potraw podanych na pięknej zastawie powinno być przyozdobione tym, co w tym okresie znajdziemy w ogrodach oraz kwiaciarniach. Propozycji kwiatów na świąteczny stół jest wiele, trzeba jednak znaleźć ten swój wyjątkowy i niepowtarzalny styl.

 

Kwiaty na bożonarodzeniowym stole

 

Wielu osobom święta Bożego Narodzenia kojarzą się głównie z Gwiazdą Betlejemską, jednak do dyspozycji mamy również bardzo wiele kwiatów ciętych, o których często zapomina się przy okazji dekorowania wigilijnego stołu. Magiczny charakter świąt odnajdziemy m.in. w amarylisach, cyklamenach, goździkach i ciemiernikach. Należy wybierać te w kolorze czerwonym, które będą idealnie kontrastowały się ze śnieżno-białym obrusem. Czerwień jest jednym z symbolów Bożego Narodzenia, dlatego tak często gości ona w naszych domach. Nie zapominajmy jednak o dopasowaniu kwiatów na świątecznym stole do wystroju mieszkania. Obok czerwieni króluje w nim najczęściej złoto, srebro, biel i zieleń. Jeżeli chcemy nadać wnętrzu delikatności, dobrym pomysłem będą kwiaty białe. Mogą być to np. róże lub storczyki, które uzupełnimy o zielone gałązki iglaków bądź złote ozdoby.

 

Innymi dodatkami do kwiatów na świąteczny stół są pędy ostrokrzewu z czerwonymi owocami, szyszki, suszone owoce i kolorowe gałązki. Dzięki nim wykonamy okazałe i bardzo eleganckie kompozycje kwiatowe. Chcąc osiągnąć skromniejsze i subtelniejsze dekoracje, można je wykorzystać w mniejszych ilościach lub po prostu postawić na same kwiaty, które również same osadzone w wazonach prezentują się bardzo efektownie.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

 

Kwiatowe symbole Świąt Bożego Narodzenia

 

Kwiaty na świątecznym stole mogą występować nie tylko w wazonach, ale również w doniczkach. Przykładem jest znana wszystkim Gwiazda Betlejemska najczęściej występująca w kolorze czerwonym. Stanowi ona samodzielną świąteczną ozdobę, która nie wymaga dodatków, które podkreśliłyby jej wyjątkowość. Podobnie jest w przypadku kaktusa bożonarodzeniowego, czyli grudnika lub inaczej zwanego zygokaktusa. Jego kwiaty są w kształcie dzwoneczków w kolorze różowym, czerwonym lub kremowym. Obie propozycje są klasyczne, ale na wigilijnym stole mogą zagościć w towarzystwie np. ażurowych osłonek lub aluminiowych donic.

 

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

 

 

 

Wyjątkowy wieczór potrzebuje równie wyjątkowej oprawy

 

W wazonach i donicach, ale też np. przy serwetkach czy po prostu swobodnie ułożone pomiędzy potrawami wigilijnymi – kwiaty można wykorzystać na wiele możliwości, niekoniecznie w sposób tradycyjny. Zielone gałązki iglaków z czerwonymi owocami i szyszkami świetnie udekorują bożonarodzeniowe talerze. Zwykła biała serwetka przewiązana czerwoną wstążeczką z takimi niewielkim stroikiem na pewno będzie cieszyła oko. Ciekawy efekt osiągniemy, tworząc stroik z kwiatów, zielonych gałązek, szyszek, czerwonych owoców, złotych lub srebrnych bombek i wstążek. Boże Narodzenie to dobry czas, by pozwolić sobie na więcej odnośnie dekoracji wnętrz i stołu.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? <<

lub

>> Kompozycje kwiatowe <<

Pin It

» Bez kategorii » Jak przystroić świąteczny stół kwiatami?
On 24 grudnia 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem