Zimowe inspiracje na bukiety

Bez kategorii Możliwość komentowania Zimowe inspiracje na bukiety została wyłączona

Każda pora roku ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny urok. Pomimo, że wiele osób zimy nie lubi, nie można się nie zgodzić z tym, iż ten czas jest wyjątkowo magiczny, na co wpływ bez wątpienia mają Święta Bożego Narodzenia. Miłośnicy kwiatów również zimą mogą znaleźć sporo zimowych inspiracji na bukiety.

Zimowe bukiety nie muszą być smutne, ubogie i pełne melancholii. Pomimo, że w tym czasie nie możemy liczyć na polne kwiaty, to mamy do dyspozycji wiele innych wspaniałości przyrody, z których wyczarować można prawdziwe piękno.

 

Biel kwiatów – wkomponuj się w zimową scenerię

 

Kwiaty zimą nie zawsze dostępne są w tak szerokiej gamie kolorystycznej jak latem czy wiosną. Każda pora roku ma swoje barwy, zima również. Bez wątpienia zimowe bukiety najczęściej są utrzymane w jasnej kolorystyce, również w sterylnej bieli. Dostępne przez cały rok róże w tym okresie stworzą bukiet skromniejszy, ale efektowny i bardziej elegancki. Efekt ten osiągniemy, wybierając róże białe, które idealnie wkomponują się w zimową scenerię na dworze.

 

Pozostając w kolorze bieli, nie sposób nie wspomnieć o tulipanach, które być może są symbolem wiosny, zimą dostępne w skromniejszej palecie kolorów. To propozycja na zimowy bukiet ślubny, ale też sprawdzi się jako kompozycja kwiatowa na prezent. Białe tulipany są delikatne i skromne. Wśród białych propozycji znaleźć powinny się również goździki, eustomy, ale też gipsówka, która wykorzystywana jest raczej jako dodatek do zimowych bukietów, jednak świetnie prezentują się także jako te, które odgrywają pierwszoplanową rolę.

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/216032113354873021/

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/216032113354873021/

 

Naturalne zimowe bukiety

 

Naturalność sprawdza się praktycznie w każdych okolicznościach i sytuacjach. W zimowych bukietach wykorzystać możemy wszystko to, co znajdziemy w lesie, parku lub ogrodzie. Uzupełnieniem kwiatów będą gałązki iglaków, które stanowią wypełnienie bukietów. Świetnie prezentują się z białymi storczykami, różami i cantedeskami. Cenna rada – dobrze jest wybrać gałązki jodły, która nie gubi za bardzo igieł, co na pewno przedłuży trwałość bukietu i wpłynie na jego efektywny wygląd.

 

Ożywieniem zimowego bukietu mogą być czerwone owoce, np. dzikiej róży. Dodadzą one kompozycji świątecznego nastroju oraz będą świetną ozdobą wigilijnego stołu, jak również oryginalnym pomysłem na prezent dla najbliższych. Oryginalnym i niebanalnym rozwiązaniem będzie bukiet, w którym znajdą się… szyszki. W towarzystwie gałązek iglaków, czerwonych owoców i białej gipsówki stworzą zaskakującą kompozycje.

 

Kwiaty to wyjątkowe rośliny, które są źródłem uśmiechu i radości. Symbolizują naturalne piękno, delikatność i subtelność. Nie wyobrażamy sobie bez nich ślubu, imienin, urodzin czy innych istotnych dla nas wydarzeń. Nie rezygnujmy z zimowych bukietów zimą, doceńmy wyjątkowość tej pory roku i korzystajmy z bogactw, jakie daje nam Matka Natura.

https://pl.pinterest.com/pin/555983516472452542/

https://pl.pinterest.com/pin/555983516472452542/

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Jak skomponować wyjątkowe bukiety i wiązanki ślubne? <<

lub

>> Kompozycje kwiatowe <<

Pin It

» Bez kategorii » Zimowe inspiracje na bukiety
On 28 grudnia 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem