Jak zrobić wianek?

Bez kategorii Możliwość komentowania Jak zrobić wianek? została wyłączona

Chociaż wianki nie należą od dawna do dekoracji na co dzień noszonych przez kobiety, wciąż używamy ich na specjalne okazje. Jedną z nich stanowi Noc świętojańska, ale wianki sprawdzają się również jako dodatek do komunijnej sukni lub przebranie na letnią imprezę. Poza tym własnoręczne wykonanie wianka gwarantuje świetną zabawę i stanowi źródło satysfakcji. Czy jest to trudne? Dziś przedstawiamy krok po kroku jak zrobić wianek ze świeżych lub sztucznych kwiatów.

Jak zrobić wianek? Co będzie potrzebne do jego wykonania?

Tradycyjne wianki były plecione bez użycia dodatkowych profesjonalnych narzędzi. Jednak sposób wykonywania tej dekoracji może być nieco prostszy. Dziś zastanowimy się nad tym, jak zrobić wianek z tego, czym dysponują profesjonalni floryści. Co będzie potrzebne do jego wykonania? Przede wszystkim kwiaty. Do wianka nadają się praktycznie wszystkie, które posiadają odpowiednie gabaryty. Najpiękniej wyglądają oczywiście wianki wykonane z roślin sezonowych, szczególnie wiosną, latem i wczesną jesienią. Należy również pamiętać, że aby swoją dekoracją cieszyć się dłużej, warto postawić na wytrzymałe kwiaty, które zachowają swój wygląd bez wody przez więcej niż 1-2 dni. Do wykonania wianka nie jest niezbędna nić. Przyda się natomiast drucik o odpowiedniej długości i ewentualnie drugi cieńszy i giętki. Oprócz tego pomocna będzie także tekstura, dwustronna taśma florystyczna, klej i nożyczki.

wianek002

Jak zrobić wianek?


Jak zrobić wianek na wymiar?

Oczywiście wianek musi idealnie pasować do rozmiaru głowy. Jak zrobić wianek na wymiar? Mniej elastyczny drut należy przymierzyć do głowy i odciąć odpowiednią jego część zachowując kilka centymetrów zapasu. Końcówkę trzeba ułożyć w rodzaj oczka. To w nim znajdzie druga końcówka po ułożeniu podstawy wianka w okrąg. Zagięcie drucika na końcu spowoduje, że będzie on stanowił monolit. Następnie należy odciąć pasek tektury, którego długość odpowiada drucikowi, a szerokość planowanej szerokości podstawy wianka i ułożyć go wokół drucika. Oplecenie tej konstrukcji taśmą florystyczną sprawi, że wykonana na wymiar podstawa wianka będzie gotowa.

Jak zrobić wianek krok po kroku?

Przejdźmy teraz do instrukcji, jak zrobić wianek krok po kroku. W tym momencie do gry wchodzą kwiaty i oczywiście nasza inwencja. Po odcięciu większej części łodyg układamy je w niewielkie bukieciki, które należy następnie połączyć trwale mniejszym drutem, taśmą dwustronną i lub wstążką. Gdy odpowiednia liczba bukietów będzie gotowa, czas na ich przyklejenie do podstawy wianka. Najlepiej postawić na jodełkę – przytwierdzając kwiaty raz po wewnętrznej, raz po zewnętrznej stronie podstawy. Aby ukryć klej i fragmenty drucika, całość powinno się jeszcze udekorować wstążką. W ten sposób efektowny wianek jest gotowy.

Nie wiesz jak zrobić wianek? Skorzystaj z pomocy florysty!

Jeśli wciąż nie wiesz jak zrobić wianek, a kolejne próby nie przynoszą zadowalającego efektu, nic straconego. Z pomocą przyjdzie profesjonalna pracownia florystyczna, która wykona wianek zgodnie z Twoją koncepcją. Wystarczy, że wybierzesz kwiaty i sposób ich ułożenia, a przebranie na imprezę i lub atrybut na Noc Świętojańską będzie wyglądać wspaniale!

Pin It

» Bez kategorii » Jak zrobić wianek?
On 11 maja 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem