Jakie kwiaty na rocznicę?

Bez kategorii Możliwość komentowania Jakie kwiaty na rocznicę? została wyłączona

Każda rocznica zasługuje na celebrację, dlatego jeżeli zbliża się rocznica ślubu, pierwszej randki, współpracy czy też innych ważnych okazji, najlepiej pomyśleć wcześniej o tym, aby sprawić bliskiej osobie prezent. Najlepszym wyborem może być piękna kompozycja z kwiatów!

Lilia / źródło: thefrenchexit.blogspot.com

Lilia / źródło: thefrenchexit.blogspot.com

Dobór kwiatów na rocznicę może jednak sprawiać trudności. W kwiaciarniach wybór jest bardzo duży, dlatego też samodzielne dobranie czegoś interesującego może być problemem. Zazwyczaj wybór pada na klasyczne kompozycje kwiatowe, między innymi z różami, gerberami, liliami czy frezjami, aby wspomnieć tylko o niektórych popularnych kwiatach. Mogą być one również przyozdobione różnego rodzaju dekoracjami, na przykład wstążkami, brokatem, karteczkami z życzeniami.

Żonkil / źródło: www.flickr.com

Żonkil / źródło: www.flickr.com

Ciekawym pomysłem może być też podarowanie kwiatów w dekoracyjnym koszu, które będzie można ustawić na stole, a także kwiatów uformowanych w różnego rodzaju kształty, na przykład w serce, gdy chodzi o podarowanie prezentu na rocznicę dla drugiej połówki.

Stokrotka / źródło: blooming-inspiration.tumblr.com

Stokrotka / źródło: blooming-inspiration.tumblr.com

Co mówią kwiaty na rocznice?

Istnieje również inna droga do doboru odpowiednich kwiatów, a mianowicie wykorzystanie ich symboliki. Jak wiadomo, konkretne gatunki kwiatów mają swoje znaczenie, również pod uwagę bierze się ich kolor. Obecnie wiedza na temat symboliki kwiatów nie jest powszechna, niemniej jednak wtedy, gdy pragnie podkreślić się daną okazję, warto o niej pamiętać.

Róża / źródło: theglamoroushousewife.com

Róża / źródło: theglamoroushousewife.com

Symbolika kwiatów:

  • lilie – oznaczają piękno, a białe czystość, są polecane na rocznicę ślubu, dla ukochanej
  • żonkile – symbolizują odwagę i rycerskość, można wykorzystać je jako złożenie gratulacji, ale nie są one polecane jako prezent komuś, kogo kochamy, ponieważ symbolizują zazdrość
  • stokrotka – to niewinność i delikatność, będzie kapitalnym pomysłem na pierwsza rocznicę randkowania czy inne niezobowiązujące okazje
  • róże – oznaczają miłość, fascynację, najczęściej darowane na rocznice ślubu
  • tulipany – te czerwone oznaczają miłość, natomiast żółte zachwyt ze spotkania, to pomysł na upominek dla babci, dziadka, czerwone z kolei dla ukochanej
  • słoneczniki – oznaczają najlepsze życzenia i lojalność, świetne na rocznice ślubów
  • anturium – ten kwiat symbolizuje uznanie, najczęściej darowany jest na różne oficjalne rocznice
Tulipan / źródło: postila.ru

Tulipan / źródło: postila.ru

Kwiaty na rocznicę – nie tylko bukiety

Warto pamiętać o tym, że na rocznicę nie tylko można kupić bukiet składający się z pięknych kwiatów – alternatywnym wyborem może być zakupienie ich w innej niż tradycyjna formie, na przykład może być to kwiat w doniczce, który z pewnością będzie cieszył oko przez znacznie dłużej, również można wybrać wianek wykonany z kwiatów sztucznych lub suszonych, który będzie uroczą ozdobą domu.

Słonecznik / źródło: fineartamerica.com

Słonecznik / źródło: fineartamerica.com

Oczywiście, do bukietu można również dodać innego rodzaju upominki, na przykład może być to butelka dobrego wina, biżuteria, kosz upominkowy składający się z rozmaitych słodyczy i innych frykasów, weekend spędzony w hotelu Spa poza miastem czy też wycieczka do Rzymu lub Paryża, aby wspomnieć jedynie o paru propozycjach, ponieważ jest ich znacznie więcej. Rocznice to te okazje, które warto celebrować – każdego roku!

 

Anturium / źródło: www.gardenersworld.com

Anturium / źródło: www.gardenersworld.com

Liczymy na to, że któryś z wybranych przez nas kwiatów spodobał Ci się – dlatego też, jeśli chciałbyś podarować któryś z nich ukochanej lub chciałbyś z nami przedyskutować inne propozycję, pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Jakie kwiaty na pierwszą randkę? <<

lub

>> Czy bukiet na rocznicę to dobry pomysł? <<

Pin It

» Bez kategorii » Jakie kwiaty na rocznicę?
On 8 września 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem