5 pomysłów, jak przystroić kwiatami auto do ślubu

Bez kategorii Możliwość komentowania 5 pomysłów, jak przystroić kwiatami auto do ślubu została wyłączona

Wstążki, balony czy kwiaty – jest mnóstwo sposobów na to, aby udekorować samochód, którym pojedzie się do ślubu. Przy doborze odpowiednich dekoracji warto jednak pamiętać o tym, aby nie tylko były ładne, ale również trwałe i funkcjonalne, a także łatwe w demontażu już po uroczystości, aby nie pozostawiły po sobie śladów na karoserii.

 

Kwiaty są najczęściej wybierane wtedy, gdy chodzi o przystrojenie samochodu Młodej Pary. Można przygotować z nich rozmaite kompozycje, które będą umieszczone na samochodzie, aby wyróżniał się on od razu na tle innych pojazdów jadących w weselnym orszaku. Kwiaty nie mogą przy tym przykrywać ważnych elementów samochodu i przeszkadzać w jeździe, na przykład przez zasłanianie pola widzenia.

 

O czym pamiętać przy dekoracji samochodu kwiatami?

Oczywiście, tego rodzaju wiązanki ślubne powinny być również dopasowane do samego samochodu, aby podkreślać jego linię, na przykład do sportowego auta lepiej będą nadawały się nowoczesne kompozycje z jednokolorowych kwiatów, na przykład orchidee czy helikonie, z kolei do samochodów w stylu retro lepiej będą pasował goździki, gerbery, tulipany w różnych kolorach. Z kolei róże najlepiej pasują do bryczek, ale w zasadzie są uniwersalne.

 

Poniżej prezentujemy nasze propozycje na to, jak przystroić kwiatami samochód do ślubu – zapraszamy do ich sprawdzenia!

Ślubne kwiaty na masce aute / źródło: www.mariages.net

Ślubne kwiaty na masce aute / źródło: www.mariages.net

  1. Główki kwiatów na przedniej masce

To obecnie najbardziej popularna forma dekoracji – kwiaty, najczęściej w kontrastującym kolorze do karoserii, głównie różowe czy białe, są umieszczane w kształcie łuku na jednej ze stron maski – to kompozycja świetnie prezentująca się z nowoczesnymi samochodami.

Wiązanka ślubna na przedniej masce / źródło: www.welonimuszka.pl

Wiązanka ślubna na przedniej masce / źródło: www.welonimuszka.pl

  1. Wiązanka ślubna na przedniej masce

Również można wykorzystać do dekoracji wiązankę ślubną, najlepiej w formie kaskady, która będzie umieszczona na boku przedniej maski samochodu – najlepiej po stronie pasażera, ponieważ wtedy nie będzie przeszkadzała podczas jazdy.

Kwiaty uformowana w kształt serca / źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Kwiaty uformowana w kształt serca / źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

  1. Główki kwiatów uformowane w serce na przedniej masce

To oryginalny sposób na udekorowanie samochodu jadącego do ślubu – z główek kwiatów lub małych, płaskich bukiecików na przedniej masce formuje się kształt serca. Taka dekoracja od razu przyciąga wzrok!

Serce z kwiatów / źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Serce z kwiatów / źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

  1. Serce z kwiatów na przedniej masce

To kolejna niecodzienna propozycja na dekorację – kwiaty, najczęściej białe lub czerwone róże, układane są ciasno w kompozycję przypominającą duże serce, a następnie jest ona umieszczana w dolnej części przedniej maski samochodu, aby nie przeszkadzała w jeździe, dodatkowo serce może być ozdobione woalem.

Kwiaty na tyle auta / źródło: www.weddingbells.ca

Kwiaty na tyle auta / źródło: www.weddingbells.ca

  1. Wianek ślubny na przedniej masce i z tyłu samochodu

Naszą ostatnią propozycją jest wianek ślubny, na przykład z róż, który umieszczony jest na przedniej masce samochodu, a także z tyłu, jeżeli jest to możliwe.

 

Jak przygotować dekorację na samochód ślubny?

Można zrobić ją samodzielnie – zakupić odpowiednie kwiaty w kwiaciarni, a potem przykleić je lub w innych sposób przytwierdzić do karoserii samochodu, ale warto pamiętać o tym, że nie zawsze efekt jest perfekcyjny.

 

Warto wobec tego pomyśleć o skorzystaniu z usług firm florystycznych, które zajmują się tego rodzaju usługami – najczęściej można skorzystać z nich w tej samej firmie, w której zamawia się bukiety ślubne oraz inne kwiaty do dekoracji na ten dzień.

 

Liczymy na to, że któraś z naszych inspiracji  przypadła Wam do gustu – dlatego też, jeśli znalazłaś bukiet, który skradł Twoje serce albo chciałabyś z nami przedyskutować inne propozycję, pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> 10 wiązanek ślubnych – znajdź idealną dla siebie! <<

lub

>> Wianki ślubne – MUST HAVE każdej Panny Młodej <<

Pin It

» Bez kategorii » 5 pomysłów, jak przystroić kwiatami...
On 8 września 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem