Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji?

Blog Możliwość komentowania Jak dobierać kwiaty odpowiednio do okazji? została wyłączona

Idąc do kwiaciarni wielu z nas ma problem z wyborem odpowiednich kwiatów. Często długo zastanawiamy się, co wybrać. Świat kwiatów, choć piękny i uroczy potrafi wprowadzić nas w zakłopotanie. Niekiedy decydujemy się na pierwszy lepszy bukiet, żeby nie czuć się niezręcznie stojąc długo w kwiaciarni. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji oraz jeśli zależy Ci, aby twoje intencje zostały właściwie oczytane, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik, który oprowadzi Cię po zakamarkach florystyki.

Od czego zacząć?

Na początku musimy wiedzieć dla kogo mają być przeznaczone kwiaty. Pamiętajmy, że dawanie podobnego bukietu żonie, mamie i córce jest w złym guście. W następnym kroku ustal, co jest bodźcem do podarowania kwiatów. Są okazje, na które powinno się wybierać kwiaty w jasnych barwach. Zaliczamy do nich np. śluby, chrzciny, komunie, narodziny dziecka. Tutaj dobrze sprawdzą się delikatne zestawienia, jednakże lepiej wybierać bukiety niż pojedyncze kwiaty. Jeśli natomiast mowa o czerwonych różach, to bądźmy ostrożni. Z jednej strony są to jedne z najpopularniejszych kwiatów, ale z drugiej strony przyjęło się, że powinno się je dawać wyłącznie kobiecie, która darzymy płomiennym uczuciem. Tak też nie wypada obdarowywać nimi koleżanki z pracy, czy też znajomej, do której idziemy z wizytą. Jeżeli natomiast chodzi o kwiaty żółte, to uznawane są one za wyraz zazdrości. Dlatego też lepiej unikać ich w kontaktach damsko-męskich. Chyba, że zależy nam na tym, aby wybranka naszego serca wiedziała, jakie uczucia nami kierują.

Na co się zdecydować? / źródło: www.pixabay.com

Na co się zdecydować? / źródło: www.pixabay.com

Ile kwiatów wybrać?

Pamiętajmy również o zasadzie dotyczącej nieparzystej liczby kwiatów w bukiecie. Parzyste zestawienia zarezerwowane są dla wiązanek pogrzebowych. Jeśli planujesz podarować pojedynczy kwiat, to niech to będzie róża lub anturium. Staraj się unikać zbyt delikatnych kwiatów, które w pojedynkę mogłyby wyglądać zbyt skromnie i nieelegancko. Lepiej także zrezygnować z kupna chryzantem, które w naszym kręgu kulturowym kojarzone są z uroczystościami pogrzebowymi. Dobrym kryterium jest także dbałość o naturalność. Młodej osobie powinniśmy wręczać delikatne kwiaty, bez zbędnych ozdób. Osobie starszej można podarować bukiet z większą ilością przystrojenia.

Ile wybrać kwiatów? / źródło: www.pixabay.com

Ile wybrać kwiatów? / źródło: www.pixabay.com

Czy kwiaty sztuczne to dobry trop?

Najbezpieczniejszym wyborem zawsze będą kwiaty cięte. Są szykowne i eleganckie. Ich szeroka dostępność powoduje, że nadają się na każdą okazję. Zaś te sztuczne mogą być źle odebrane. Nawet, jeśli trafisz na piękny bukiet, to raczej z niego zrezygnuj. Znacznie lepiej wypadniesz dając żywą wiązankę. Florystyka daje nam takie możliwości dobru pięknych i naturalnych roślin, że nie trzeba szukać alternatyw wśród sztucznych kwiatach.

Sztuczne kwiaty / źródło: www.pixabay.com

Sztuczne kwiaty / źródło: www.pixabay.com

A co z roślinami doniczkowymi?

To rozwiązanie jest dobre, ale tylko i wyłącznie dla zaprzyjaźnionej osoby. Zatem jeśli wybieramy się do mamy, babci lub przyjaciółki, to możemy kupić roślinę doniczkową. Wystrzegajmy się jednak kupowania kwiatów w doniczce dla ukochanej lub dla mniej znanych nam osób. Zatem zapomnijmy o nich podczas randek i rocznic. Oczywiście, jeśli wiemy, że nasza znajoma gustuje w roślinach doniczkowych, to kupno takiego kwiatu będzie jak najbardziej na miejscu. Pamiętajmy także, że podarowanie kaktusa kojarzy się z nieszczęściem, dlatego też lepiej wystrzegać się takiego rozwiązania.

Kwiaty doniczkowe / źródło: www.pixabay.com

Kwiaty doniczkowe / źródło: www.pixabay.com

Liczymy na to, że któraś z wybranych przez nas propozycji walentynkowych wpadła Ci w oko – dlatego też, jeśli znalazłeś już wymarzony bukiet dla ukochanej lub chciałbyś z nami przedyskutować inne propozycję, pisz do nas na adres e-mail: marta@amarantkwiaty.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>>Wiosenne kwiaty na ślub – zestaw idealnych bukietów <<

lub

>> Kwiatowe dekoracje weselne – 6 inspiracji <<

Pin It

» Blog » Jak dobierać kwiaty odpowiednio do...
On 14 września 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem