Rola kwiatów w biurze

Blog Możliwość komentowania Rola kwiatów w biurze została wyłączona

Co tu dużo mówić – w pracy spędzamy większą część dnia. Dodatkowo w biurze nasz umysł musi działać na najwyższych obrotach. Niestety nie jest to takie proste. Faktem jest, że surowe wnętrza, w których stoją jedynie niezbędne sprzęty i rzadko się wietrzy, nie sprzyjają efektywnej pracy. Dobrym rozwiązaniem na polepszenie komfortu jest zagospodarowanie pomieszczeń tak, aby znalazło się w nich miejsce na rośliny. Dzięki nim długie godziny spędzone w biurze będą znacznie przyjemniejsze niż dotychczas.

 

Pozytywna rola kwiatów

 

Rośliny mają dobry wpływ na człowieka. Osoby pracujące w biurach, w których są kwiaty stają się znacznie łagodniejsze i bardziej przyjazne dla swoich współpracowników. Ma na to wpływ głównie kolor zielony, który działa uspokajająco. Patrząc na rośliny jesteśmy bardziej odprężeni i odczuwamy mniej stresów. Kwiaty w biurze to symbol harmonii i spokoju. Kluczowe znaczenia ma również tlen uwalniający się z roślin. Wraz z nim do powietrza przedostają się również inne związki chemiczne, które mają wpływ na usprawnienie pracy. Kolejną kwestią jest pochłanianie przez rośliny szkodliwych substancji zawartych w powietrzu. Dzięki filtracji i zwiększonej liczbie cząsteczek tlenu możemy czuć się lepiej, a co za tym idzie pracować wydajniej i myśleć kreatywniej. Dobre samopoczucie pracownika jest równoznaczne z dobrze wykonaną pracą.

Kwiaty na biurku w pracy / źródło: www.pixabay.com

Kwiaty na biurku w pracy / źródło: www.pixabay.com

Jakie kwiaty do biura?

Do biura dobrze sprawdzą się kompozycje klasyczne i eleganckie. Powinny być skromne i proste. Odmian roślin, które nadają się do takich celów jest bardzo wiele. Zaliczamy do nich zarówno kwiaty cięte jak i doniczkowe. Wśród tych drugich warto zwrócić uwagę na szydłokiwata, daktylowca oraz alturium. Są to kwiaty, które produkują dużą ilość tlenu. Zdolność ta jest bardzo istotna, szczególnie w miejscach o gęstym zaludnieniu, które często charakteryzuje korporacyjne biura. Na małym metrażu funkcjonuje kilka lub kilkanaście osób, czego przyczyną jest nadmierne nagromadzenie dwutlenku węgla. Dlatego też tak istotne jest dostarczanie tlenu. Oprócz roślin sprzyja temu częste wietrzenie pomieszczeń. Wśród roślin nadających się do biur nie można zapomnieć o fikusie Benjamina. Roślina ta nie tylko pochłania szkodliwe substancje, ale również pobudza do działania. Planując zagospodarowanie biura możemy pomyśleć również nad kupnem paproci. Co prawda dla wielu z nas kojarzą się one z minioną epoką, ale ich zdolność do nawilżania powietrza jest niezastąpiona. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie paproci z innymi roślinami. Dobry sposób na urozmaicenie biurowych wnętrz to także kompozycje z ciętych kwiatów. Tutaj mamy większą dowolność. Bardzo często kolorystyka kwiatów odnosi się do barw kojarzonych z firmą lub dobierana jest zgodnie z obowiązującymi trendami.

Idealne kwiaty w firmie / źródło: www.pexels.com

Idealne kwiaty w firmie / źródło: www.pexels.com

Jakie miejsca w biurze będą najlepsze dla kwiatów?

Zadbajmy, aby kwiaty znalazły się szczególnie w recepcjach, salach konferencyjnych, w bufetach, poczekalniach i w innych miejscach, w których gromadzą się ludzie. Możemy również postawić rośliny na parapetach. Pamiętajmy, że kwiaty w biurach nie mogą przeszkadzać pracującym tam osobom. Dlatego też wystrzegajmy się stawiania ich na schodach, w przejściach czy w wąskich korytarzach. Wówczas najprawdopodobniej stałyby się przyczyną zdenerwowania, a nie spokoju i harmonii. Wsparciem w zagospodarowaniu biura we właściwe rośliny będą floryści. Z pewnością doradzą, jaką kompozycję wybrać i gdzie ją postawić.

Kwiat w holu

Kwiat w holu / źródło: www.flickr.com

Imię i nazwisko (pole obowiązkowe):

Adres e-mail (pole obowiązkowe):

W czym możemy pomóc?

Treść wiadomości:

Przetwarzanie danych osobowych:

Pin It

» Blog » Rola kwiatów w biurze
On 19 września 2016
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem