Kwiaty a chrzest – jakie dobrać?

Bez kategorii Możliwość komentowania Kwiaty a chrzest – jakie dobrać? została wyłączona

Podczas przygotowań do chrztu naszego dziecka, nie zapominamy również o kwiatach. To radosne wydarzenie w życiu rodziców i malucha musi mieć swoją piękną oprawę. Kwiaty na chrzest warto dopasować w zależności od pory roku. Jakie kwiaty warto wybrać na chrzest?

Kwiaty dla dziecka

Każda okazja jest odpowiednia, aby podarować kwiaty. W związku z tym muszą być stosownie dobrane, zarówno wielkością, jak i gatunkiem. Warto wybrać stonowane kompozycje kwiatowe, które z całą pewnością będą pasować do takiego wydarzenia. Z okazji chrztu dziewczynkom przygotowuje się wianek lub bukiecik, a chłopcom przypina się do butonierki. Jako, że jest to uroczystość najmłodszego członka rodziny poleca się dekoracje kwiatowe w białych lub pastelowych kolorach. Idealne będą delikatne konwalie, niezapominajki, stokrotki, piwonie. Warto, aby bukiecik do chrztu był delikatny – wystarczą małe kwiaty i wstążeczka.

W zależności od zwyczajów w danym regionie kraju, kwiaty wręcza się również rodzicom. Taki podarunek jest miłym gestem, jednak należy pamiętać, że duża liczba bukietów może być kłopotliwa dla rodziców, którzy być  może nie są na to przygotowani. Zwykle obdarowuje się dziecko prezentem nawiązującym do sakramentu.

Kwiaty na chrzest

Kwiaty na chrzest

Dekoracje stołu

Chrzciny to wielkie wydarzenie w życiu dziecka, dlatego warto, aby dekoracje stołu uwzględniały dziecięce motywy, kolorowe dodatki i tło w postaci czystej bieli. Taka koncepcja bardzo dobrze będzie wyglądać na pamiątkowych zdjęciach oraz z pewnością zachwyci gości. Zgodnie z tradycją dekoracje na chrzciny dziewczynki mogą przybierać jasnoróżowy kolor, a chłopca niebieski.

Niezależnie od tego, czy przyjęcie wyprawiamy w restauracji czy w domu można podziękować gościom za przybycie kładąc na talerzykach mały bukiecik kwiatów z karteczką dotyczącą wydarzenia np. Chrzest Agnieszki, data. Oprócz bukietów ciętych kwiatów lub roślin cebulowych można rozsypać na stole konfetti, a nawet położyć serwetki złożone w kształt dziecięcych ubranek. Koncepcja zależy od gustu i preferencji rodziców, jednak nie powinna być przesadzona i przytłaczać swoim rozmachem.

Jakie kwiaty na chrzciny?

Na stole nie może zabraknąć żywych kwiatów ciętych. Do dekoracji warto wykorzystać sezonowe gatunki, które kwitną w danym miesiącu. Niezależnie czy chrzest odbywa się radosną wiosną czy mroźną zimą, można zdecydować się na to, co jest w danej chwili najpiękniejsze. Z wiosną najbardziej kojarzą się tulipany, które dzięki swojej bogatej kolorystyce stanowią podstawę wielu ciekawych kompozycji. Można wybierać spośród innych roślin cebulowych, czyli kolorowych jaskrów, delikatnych konwalii, niebieskich szafirków. Równie mile widziane będą stokrotki, narcyzy i hiacynty.

Latem najczęściej wybieranymi kwiatami są między innymi piwonie, z których można stworzyć piękny bukiet w kilku odcieniach różu. Jesień jest niezwykle inspirująca, bogactwo darów natury zagwarantuje niezapomnianą oprawę przyjęcia. Warto wykorzystać słoneczniki, wrzosy, róże, goździki, a także dekoracyjne liście i gałązki. Gdy uroczystość ma się odbyć w okresie zimowym można zdecydować się na różnokolorowe ciemierniki, amarylisy, białe róże, eustomy.

 

Pin It

» Bez kategorii » Kwiaty a chrzest – jakie...
On 16 marca 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem