Kwiecisty prezent na dzień kobiet

Blog Możliwość komentowania Kwiecisty prezent na dzień kobiet została wyłączona

Dzień kobiet to marcowe święto, które wiele osób kojarzy z goździkami. Istotnie właśnie te kwiaty dominowały w tym dniu jeszcze 30 lat temu. Więc można je uznać za jeden z głównych symboli jego obchodów. Obecnie jednak mamy na rynku ogromną różnorodność, nie każdy z nas zwraca uwagę na rodzaj i symbolikę kwiatów. Często liczy się gest, pamięć. Jakie kompozycje kwiatowe można więc podarować na dzień kobiet?

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Kwiaty dla ukochanej

Zwykle również od najmłodszych lat w szkołach dziewczynki tego dnia otrzymywały od chłopców upominki. To, na jaką kompozycję kwiatową się zdecydujemy uzależnione jest w dużej mierze od tego kim jest dla nas kobieta, której zamierzamy ją podarować. Inne kwiaty bowiem podarujemy partnerce, a inne mamie czy siostrze. Panowie, chcąc wręczyć bukiet swojej wybrance bardzo często nie mają większego pojęcia co powinni kupić. Od zawsze czerwona róża kojarzy im się z miłością i wielu z nich jedynie zna jej nazwę, więc kupują możliwie jak najdłuższą i wręczają swoim drugim połówkom w dniu święta kobiet. Czy jednak musimy ograniczać się tylko do jednego gatunku kwiatów? Oczywiście, że nie. Dzień kobiet przypada 8 marca, czyli w momencie, gdy wszystko zaczyna budzić się do życia, pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty i to właśnie z nich możemy zamówić piękną kompozycję. Może naszej partnerce spodobają się kompozycje kwiatowe złożone z lilii, bądź tulipanów?

kobieta kwaity2

źródło: pixabay.com

Bukiet dla mamy lub siostry

Jeśli mężczyzna chce w dniu kobiet zrobić przyjemność swojej matce, siostrze czy babci to z pewnością dobrze o nim świadczy. Jednak po wejściu do kwiaciarni pojawia się kłopot – co wybrać? Kompozycje kwiatowe mogą mieć najróżniejsze rozmiary i kształty, mogą również składać się z kilku gatunków roślin połączonych ze sobą w piękny bukiet. Zakup kwiatów dla mamy czy siostry bywa kłopotliwy, bo panowie w tej kwestii rezygnują z dobrze sobie znanych róż, gdyż większość z nich kojarzy je wyłącznie z romantyczną miłością. Wchodząc do kwiaciarni mogą zasugerować się ceną, tym co im się w danym momencie spodoba, zakupić jeden z gotowych bukietów lub poprosić florystkę o pomoc i stworzenie odpowiedniej kompozycji kwiatowej dla bliskiej nam kobiety lub kobiet.

kobieta kwaity3

źródło: pixabay.com

Indywidualny dobór kwiecistego prezentu

Kwiaty nie powinny być kupowane na chybił trafił. Ich zadaniem jest przede wszystkim sprawienie przyjemności i okazanie, że dana kobieta jest dla nas ważna i o niej pamiętamy. Warto więc wchodząc do kwiaciarni zastanowić się co jej się spodoba, jaka jest i poprosić o profesjonalne wsparcie, aby efekt był jeszcze lepszy od zamierzonego. Pamięć o święcie kobiet jest oczywiście bardzo ważna, jednak odpowiednie dopasowanie ich rodzaju sprawi, że zauważą iż są dla nas kimś wyjątkowym, że wiemy jakie są, co lubią, że ich słuchamy i pamiętamy. Takie drobiazgi mogą więc znacząco pomóc panom, którzy dopiero zabiegają o kobietę i sprawią jej spersonalizowany kwiecisty prezent, w tym jedynym w roku dniu poświęconym tylko paniom.

Pozdrawiamy,

Zespół Amarant

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Wianki ślubne – co oznaczają i do czego je nosić? <<

lub

>> Florysta to nie tylko sprzedawca kwiatów, czyli czym zajmują się pasjonaci kwiatów? <<

Pin It

» Blog » Kwiecisty prezent na dzień kobiet
On 1 marca 2017
By
, ,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem