Bukiet imieninowy z tulipanów

Bukiet imieninowy – czy kwiaty to dobry pomysł na prezent?

Bez kategorii Możliwość komentowania Bukiet imieninowy – czy kwiaty to dobry pomysł na prezent? została wyłączona

Nawet jeżeli solenizant nie obchodzi swoich imienin, to i tak chcemy sprawić mu przyjemność drobnym podarunkiem. Nasza pierwsza myśl to oczywiście bukiet kwiatów. Czasami wręczając podarunek lub kwiaty można popełnić gafę. Jaki jest kwiatowy savoir-vivre? Czy bukiet imieninowy jest zawsze dobrym rozwiązaniem?

Bukiet imieninowy czy inny prezent?

Bukiet imieninowy lub kwiaty doniczkowe są dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy sprawić radość solenizantowi. Jednak nie wszystkie kwiaty będą mile widziane. Przy ich wyborze należy kierować się gatunkiem, kolorem, symboliką i gustem obdarowywanej osoby. Warto zapytać profesjonalnego florystę, który po zaledwie kilku odpowiedziach na pytania, dobierze odpowiednie kwiaty. Mogą być również dodatkiem do głównego prezentu.

Jeżeli pragniemy wręczyć bliskiej osobie pieniądze, ale nie chcemy robić tego w tradycyjny sposób, czyli w kopercie, warto pobudzić nieco swoją kreatywność. Pieniądze można zwinąć w rulonik i umieścić na patyczkach pomiędzy kwiatami. Dopiero kiedy solenizant przyjrzy się kwiatom, zauważy niespodziankę. Innym sposobem na ciekawą oprawę dla prezentu stanowią kompozycje kwiatowe w koszyku. Zapakowany prezent można schować pod warstwą kwiatów lub wręcz przeciwnie, ułożyć na samym środku kosza. Bukiet imieninowy przybierze wówczas inną formę i na pewno ucieszy solenizanta.

Kwiaty to dobry pomysł na prezent imienionowy

Kwiaty to dobry pomysł na prezent imienionowy, źródło: pixabay.com

Co wybrać – kwiaty cięte czy doniczkowe?

Jest to odwieczne pytanie: czy warto wręczać kwiaty w doniczkach czy cięte? To zależy. Jeżeli bardzo dobrze znamy osobę, a przy okazji wiemy, że jest miłośniczką roślin, warto sprawić taki prezent. Doniczkę można kupić oddzielnie, aby była jak najbardziej dopasowana do wystroju panującego we wnętrzu mieszkania. Dodatkowo można ozdobić roślinę symboliczną kokardką. Taki prezent na pewno spodoba się naszej babci, dziadkowi czy mamie, jednak osoby, które mniej znamy mogą nie być zadowolone. Może się okazać, że nie lubią kwiatów doniczkowych i nie mają żadnego w domu. W tym przypadku postawimy solenizanta w krępującej sytuacji. Ponadto taka osoba może nie wiedzieć jak obchodzić się z rośliną, co sprawi dodatkowy kłopot. Bukiet imieninowy z ciętych kwiatów jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.

Kwiatowe savoir-vivre

Bukiet imieninowy wręczamy w zależności, co chcemy przekazać. Niektórzy z nas nie zwracają uwagi na symbolikę i wręczają bukiet imieninowy z kwiatów pogrzebowych lub kolorystycznie nieodpowiedni do okazji. Może się zdarzyć, że osoba, którą mało znamy, przywiązuje wagę do gatunków kwiatów i kolorów. W tym przypadku gafa może nie wyjść nam na dobre. Chcąc sprawić przyjemność, efekt jest zupełnie odwrotny. Jaki bukiet imieninowy warto wręczyć bliskiej osobie, a jaki koleżance z pracy?

Bukiet imieninowy z tulipanów

Bukiet imieninowy z tulipanów, źródło: pixabay.com

Symbolika kwiatów

Współpracownikom nie wypada wręczać czerwonych róż, ponieważ są ewidentnie kojarzone z miłością i namiętnością, które nie powinny mieć miejsca w pracy. Dobrym wyborem będą różowe kwiaty, wybór jest ogromny. W zależności czy chcemy wręczyć skromny bukiet imieninowy czy okazały kosz z kwiatami, możemy wybrać tulipany, róże, hiacynty, piwonie, płomyki, goździki, astry, hortensje lub wrzosy. Szczególnie goździki i gerbery są mile widziane, ponieważ stanowią wyraz podziwu i uznania. Białe kwiaty, na przykład hiacynty, oznaczają wdzięczność, szacunek i sympatię. Bliskiej osobie, niezależnie czy będzie to mama, siostra, babcia lub męski członek rodziny, warto wręczyć ulubione kwiaty, a jeżeli takich nie ma, można wybrać tulipany, piwonie, astry lub kreatywną kompozycję złożoną z różnych gatunków kwiatów. Nie wypada nikomu wręczać chryzantem, ponieważ kojarzą się z pogrzebem i świętem zmarłych. W rzeczywistości zyskały taką symbolikę ze względu na dużą odporność na warunki atmosferyczne, więc często kładziemy je na grobach. Zatem bukiet imieninowy jest bardzo dobrym pomysłem na prezent, o ile wręcza się odpowiednie kwiaty solenizantowi. Warto o symbolikę kwiatów i najlepszą kompozycję zapytać doświadczoną florystkę, która pomoże sprawić radość w tym ważnym dniu.

Pin It

» Bez kategorii » Bukiet imieninowy – czy kwiaty...
On 15 lutego 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem