Kolorowe kwiaty na prezent

Bukiet jako prezent – jakie kwiaty sprawdzą się w nim najlepiej?

Kwiaty do biura, Kwiaty do domu, Ślub Możliwość komentowania Bukiet jako prezent – jakie kwiaty sprawdzą się w nim najlepiej? została wyłączona

Kwiaty to jeden z popularniejszych prezentów na różne okazje. Bukiet imieninowy, urodzinowy czy jako upominek na ślub zawsze sprawdzi się idealnie. Niezależnie od pory roku możemy wybierać spośród wielu odmian i kolorów.

Jak wybrać bukiet imieninowy?

Wybierając się na imieniny często nie mamy pomysłu na prezent. Nie jest to uroczystość porównywalna do urodzin, dlatego upominki zazwyczaj są drobne, symboliczne. Trzema najczęściej wybieranymi są: czekoladki, alkohol i oczywiście bukiet imieninowy. Niekiedy możemy nawet połączyć wszystkie trzy elementy. Co innego, jeśli dobrze znamy osobę obdarowywaną. Wtedy zamiast bukietu imieninowego możemy wybrać cos bardziej osobistego, na przykład związanego z jej zainteresowaniami.

Tulipany jako bukiet na imieniny

Tulipany jako bukiet na imieniny

Kwiaty w bukiecie imieninowym

Jeszcze niedawno przywiązywano dużą wagę do znaczenia kwiatów. Dzisiaj w zasadzie nie ma już takiego problemu. Oczywiście niektóre rośliny nadal są niedopuszczalne. W bukiecie imieninowym nie powinny znaleźć się chryzantemy i kalie. Kojarzą się one raczej negatywnie, dlatego koniecznie należy ich unikać. Z kolei do najpopularniejszych kwiatów z bukietów imieninowych należą róże i tulipany. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wybierać innych roślin. Goździki, piwonie a nawet gerbery również będą prezentować się idealnie w każdym bukiecie imieninowym.

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Bukiet imieninowy dla mężczyzn?

Obecnie nie jest to żadne faux pas. Kwiaty mogą dostawać także mężczyźni. Bardzo często są one wykorzystywane nie tylko w przypadku bukietów imieninowych, ale także przy okazji urodzin, czy nawet podczas gratulacji związanych z awansem lub innym sukcesem. Dla mężczyzn możemy wykorzystać podobne rośliny, jak te ze standardowych kompozycji.

Kolorowe kwiaty na prezent

Kolorowe kwiaty na prezent

Najważniejsze zasady dotyczące wręczania kwiatów

Okazuje się, ze obdarowywanie jubilatów kwiatami nie jest takie proste. Należy przy tym pamiętać o kilku kwestiach. Wiele florystek nadal uznaje, ze w bukietach imieninowych oraz wszystkich innych związanych ze szczęśliwą okazją powinno unikać się parzystej ilości kwiatów. Oczywiście jeśli świętujemy na przykład 12 rocznicę ślubu, możemy nieco nagiąć te zasadę. Bardzo istotny jest także sposób w jaki wręczamy kwiaty. Po wyjściu z kwiaciarni łodygi mogą być skierowane do góry, jednak gdy dajemy je komuś – powinny znajdować się w dole. Starajmy się też trzymać kompozycję w lewej ręce, tak by prawą swobodnie przywitać się z jubilatem. Pamiętajmy także, by zwracać uwagę na świeżość roślin. Jak sprawdzić, czy kwiaty np.: bukietu imieninowego nie są już stare? Popatrzmy, czy kolor kwiatów jest mocny, a na płatkach nie ma żadnych żółtych, czy brązowych plamek. Spójrzmy także na liście. Jeśli są one zbyt suche, zrezygnujmy z zakupu.

W kwiaciarniach znajdziemy mnóstwo kwiatów, które sprawdzą się idealnie w roli prezentu: róże, gerbery, tulipany a nawet piwonie i frezje. Wybierając je możemy kierować się wieloma kryteriami. Dla jednych najważniejsza będzie symbolika, dla innych kolor, a pozostali skupią się na najbardziej oczywistej kwestii, czyli wyglądzie kompozycji.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Kwiaty na imieniny <<

Pin It

» Kwiaty do biura, Kwiaty do domu, Ślub » Bukiet jako prezent – jakie...
On 25 września 2018
By
, , , ,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem