Retro ślub

Ślub w stylu retro – jaką wiązankę wybrać?

Ślub Możliwość komentowania Ślub w stylu retro – jaką wiązankę wybrać? została wyłączona

Ślub w stylu retro wraca do łask. Pary Młode, które chciałyby się wyróżnić planują uroczystość w stylu lat dwudziestych lub pięćdziesiątych. Suknie w połowę łydki, fryzury na pazia oraz eleganckie fraki to tylko niektóre z wyróżników retro wesela. 10Należy również zastanowić się nad doborem odpowiedniego wystroju oraz wiązanki ślubnej.

Auto do ślubu retro

Auto do ślubu retro

Podstawowe elementy ślubu w stylu retro

Pierwsze skojarzenie z tym motywem to delikatna sukienka, o długości do połowy łydki. Niestety ciężko będzie ją zdobyć w salonach sukien ślubnych, ponieważ nie są one zbyt popularne. W tym przypadku najlepiej jest wybrać się do krawcowej. Do fryzury w stylu retro niezbędne będą loki. Przy krótkich włosach odpowiednie będą takie opadające na czoło, w przypadku dłuższych włosów najlepszy będzie kok. Makijaż w stylu lat dwudziestych jest bardzo wyrazisty, dlatego nie każda Panna Młoda może się na niego zdecydować.

Szukasz kwiatów – zadzwoń tel. +48 536 097 849

Wiązanka ślubna w stylu retro

Kwiaty są bardzo ważnym elementem każdego przyjęcia weselnego. Niektóre z Panien Młodych marzą o wiązance ślubnej podobnej do tych z dawnych lat. Inspiracją przy tworzeniu wiązanki ślubnej mogą być zdjęcia mamy czy babci z tego wyjątkowego dnia. Niegdyś do stworzenia wiązanek ślubnych wykorzystywano takie kwiaty jak hortensje, czy goździki. W bukietach znajdowały się także zawilce lub frezje. Dzisiaj wiele florystek skupia się raczej na różach i piwoniach. Nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie by połączyć w wiązance ślubnej róże i frezje. Tego typu kompozycja będzie wyglądała stylowo i oryginalnie. Modne także stało się dodawanie do wiązanek ślubnych roślin polnych czy leśnych. Jesienią można zdecydować się także na gałązki czy liście.

Retro ślub

Retro ślub

Różne rodzaje wiązanek ślubnych

Wybór kwiatów to dopiero połowa sukcesu. Należy zastanowić się także nad kształtem wiązanki ślubnej. Wybór jest ogromny. Arm bouquet to jedna z najpopularniejszych propozycji. Jak sama nazwa wskazuje kwiaty w tym przypadku opieramy na przedramieniu. Zazwyczaj są one długie i związane ozdobną wstążką. Obecnie mniej popularna odmiana wiązanek ślubnych to tak zwane berło. Również układane z dłuższych roślin. Mogą one jednak nie pasować do ślubu w stylu retro. Nosegay z kolei to wiązanka ślubna idealna do każdej sukni. Można w niej wykorzystać różne gatunki kwiatów. Ostatnią z najczęściej wybieranych jest polna wiązanka ślubna. Wykorzystuje się do niej delikatne kwiaty w luźnym bukiecie. Panny Młode które, się na nią decydują, często wybierają także wianki. Tę wiązankę, można z powodzeniem wykorzystać podczas wesela w stylu retro.

Jak ozdobić salę i kościół?

Odpowiedź mi: obficie. Im więcej pięknych kwiatów, tym lepiej. Ważne jest jednak, by zachować umiar jeśli chodzi o kolorystykę. Powinny przeważać jasne wiązanki. Najważniejszą zasadą jest to, by ozdoby w żadnej sposób nie przyćmiły Panny Młodej. Duża ilość kolorowych kwiatów może sprawić, że najważniejsze osoby tego dnia po prostu „zniknął” przytłoczone dekoracjami. Najlepiej jest więc wybrać bardzo delikatne rośliny, takie jak lawenda czy wrzosy.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety i wiązanki ślubne <<

lub

>> Kwiaty na ślub <<

Pin It

» Ślub » Ślub w stylu retro –...
On 21 września 2018
By
, , , , ,

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem