Bukiet ślubny z eustomy

Bez kategorii Możliwość komentowania Bukiet ślubny z eustomy została wyłączona

Jednym z najpiękniejszych kwiatów pochodzących z Ameryki Północnej, a obecnie dobrze znanych i chętnie wykorzystywanych w Polsce jest eustoma. Bukiet ślubny z tych wyjątkowych roślin prezentuje się bardzo efektownie, a różne odmiany pozwalają stworzyć kompozycję reprezentujące odmienną kolorystykę i style. Dowiedz się dlaczego dla wielu przyszłych żon, obowiązkowym elementem ślubnej wiązanki jest właśnie eustoma. Bukiet ślubny może zawierać wyłącznie kwiaty tego gatunku, jak tworzyć piękną kompozycję z innymi roślinami.

Bukiet ślubny- eustoma, źródło: pixabay.com

Bukiet ślubny- eustoma, źródło: pixabay.com

Nie wiesz jak wybrać odpowiedni bukiet ślubny? Eustoma to doskonały pomysł

Eustoma to roślina należąca do rodziny goryczkowatych, naturalnie rosnąca na preriach w Stanach Zjednoczonych, a także na Karaibach. Lubi suchy klimat, dlatego właśnie można ją spotkać na takiej szerokości geograficznej. Obecnie eustomę bez problemu spotkamy w polskich kwiaciarniach i pracowniach florystycznych, ponieważ ze względu na swój unikalny wygląd ma w naszym kraju wielu zwolenników. Jednym z przeznaczeń tych pięknych kwiatów jest oczywiście bukiet ślubny. Eustoma prezentuje się w wiązankach trzymanych przez panny młode bardzo efektownie, między innymi ze względu na okazałe, wierzchołkowate kwiaty z nieregularnym ząbkowaniem i żółtymi pręcikami. Kolejne zalety eustomy to wytrzymałość, a także możliwość stosunkowo łatwego modelowana wiązanki. Wiele kobiet odbiera ją jako subtelny kwiat, z delikatnym, nieco zbliżonym do róż zapachem.

Wszystkie barwy eustomy

Jakiej barwy jest eustoma? Bukiet ślubny stworzony z tych kwiatów może mieć wiele kolorów, dlatego każda panna młoda z łatwością znajdzie wśród nich swoje ulubione, podkreślające jej charakter i dobrze komponujące z suknią lub porą roku. Najpopularniejsze barwy tych kwiatów o żółtych pręcikach to niebieski, czerwony, purpura, róż, biały i żółty. Niektóre kwiaty cechują się efektownym gradientem – u dołu mając niemal białą barwę, która u szczytu kielicha przechodzi w bardziej intensywny róż czy purpurę. Panna młoda o romantycznym usposobieniu może zdecydować się, by jej wiązankę tworzyła na przykład pastelowo różowa i biała eustoma. Bukiet ślubny można również dostosować do pory roku, latem stawiając na wiązankę wielobarwną, zimą na przykład monochromatyczną.

eustoma bukiet ślubny

Eustoma – bukiet ślubny wyłącznie z tych kwiatów czy wielokwiatowa kompozycja?

W jaki sposób skomponować idealny bukiet ślubny? Eustoma powinna występować w nim solo czy do spółki z innymi kwiatami? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ dobry florysta stworzy piękną wiązankę niezależnie od przyjętego wariantu. Wszystko zależy więc od preferencji panny młodej. Eustoma z pewnością doskonale komponuje się z różami, nie tylko wizualnie, ale również ze względu na podobieństwo zapachu, który przecież jest bardzo ważnym atrybutem wszystkich kwiatów.

Jak jeszcze wykorzystać eustomę?

Jaką rolę w dekoracji ślubnej może odegrać eustoma? Bukiet ślubny to nie jedyny pomysł. Wiele panien młodych używa tych kwiatów, jako elementu swojej weselnej fryzury, ponieważ bardzo pięknie wyglądają we włosach. Nie musi zresztą chodzić o cały wianek – wystarczy jedna sztuka delikatnie wpleciona w kosmyki włosów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by z tych pięknych północnoamerykańskich, cenionych w Polsce kwiatów, wykonać również dekorację kościoła lub stołów, przy których zasiądą licznie zebrani goście podczas weselnego przyjęcia.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety i wiązanki ślubne <<

lub

>> Kwiaty na ślub <<

Pin It

» Bez kategorii » Bukiet ślubny z eustomy
On 27 października 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem