Bukiety ślubne z róż

Bez kategorii Możliwość komentowania Bukiety ślubne z róż została wyłączona

Czy wiesz, jakie kwiaty najczęściej tworzą bukiet ślubny? Róże – najbardziej klasyczna, a jednocześnie niezwykle piękna i pełna symboliki kompozycja wiązanki dla Panny młodej. Mimo, że te popularne kwiaty są bardzo częsty wyborem przyszłych żon, bukiety ślubne z róż mają setki, a nawet tysiące rozmaitych odsłon, dlatego dobry florysta każdej kobiecie zaproponuje coś wyjątkowego. Dziś przedstawiamy na blogu kilka kolorystycznych inspiracji dotyczących wiązanek ślubnych z róż, dopasowanych do różnych pór roku, jak również osobowości panny młodej. Mamy nadzieję, że jedna z nich zainspiruje do stworzenia własnego, wymarzonego bukietu.

Klasyczny bukiet ślubny – róże o intensywnie czerwonej barwie

Nasz przegląd rozpoczynamy od bodaj najbardziej klasycznej wersji tych popularnych kwiatów, której prawdopodobnie nie oprze się żadna kobieta. Bukiety ślubne z róż czerwonych niosą za sobą oczywistą romantyczną i miłosną symbolikę. Ponadto są po prostu przepiękne i od razu rzucają się w oczy obserwatorów, jednym, co może przełamać wyrazistość takiej wiązanki jest postać pięknej panny młodej. Czerwone róże mają oczywiście również nieco erotyczny podtekst, a przede wszystkim pasują do silnych i pewnych siebie kobiet. Czernowa szminka jest w zasadzie jedynym elementem, z którym bukiet czerwonych róż może korespondować. Nie należy go natomiast wzbogacać o inne kwiaty, jak i róże o innej barwie.

Bukiet ślubny- róże, źródło: pixabay.com

Bukiet ślubny- róże, źródło: pixabay.com

Romantyczne bukiety ślubne z róż

Jaki wariant ulubionych kobiecych kwiatów równie dobrze nadaje się na bukiet ślubny? Róże w odcieniu pudrowym to doskonały wybór dla kobiety o naturze romantyczki. Dodatkowo mogą one również świetnie korespondować z innymi dodatkami do białej sukni – takimi jak delikatnie różowe buty, torebka czy ozdabiający włosy wianek.

Pomarańczowe i żółte róże – bukiet ślubny na lato

Szczególnie, gdy wesele odbywa się latem, bukiety ślubne z róż mogą składać się z kwiatów o bardzo słonecznych barwach – odcieniach żółci i czerwieni. Aby wiązanka nie wydawała się zbyt jaskrawa, można ją dodatkowo udekorować białymi różami. Kompozycja złożona z herbacianych oraz ciemnopomarańczowych kwiatów, doskonale sprawdzi się także w okresie jesiennym – we wrześniu i październiku. Dary przyrody, których w Polsce nie brakuje w tym czasie, również mogą razem z kwiatami ozdabiać bukiet ślubny. Róże w towarzystwie jarzębiny, baź lub nawet ususzonych liści to idealny przepis na wiązankę w okresie złotej polskiej jesieni.

Białe bukiety ślubne z róż

Nasza kolejna propozycja jest mocno przepełniona symboliką. Bukiety ślubne z róż w kolorze bieli, to doskonały wybór dla kobiet, które pragną podkreślić swoją czystość i niewinność. Inne znaczenie tej barwy to prawdomówność i lojalność – w sam raz na ślub. Białe kwiaty same w sobie mogą jednak zbytnio zlewać się z suknią ślubną dlatego bukiet ślubny powinien zostać wzbogacony o zielone dodatki – gałązki i inne roślinne dekoracje.

Bukiety ślubne z róż, źródło: pixabay.com

Bukiety ślubne z róż, źródło: pixabay.com

Bukiet z intensywnymi barwami wiosny

Bukiety ślubne z róż to również doskonały pomysł, gdy uroczystość odbywa się wiosną. Nasza ostatnia kolorystyczna inspiracja dotyczy właśnie pory roku, w której przyroda znów budzi się do życia. Jakie kwiaty powinny wówczas tworzyć bukiet ślubny? Róże o intensywnych barwach – przede wszystkim jaskrawo różowe lub fioletowe. W takim bukiecie nie warto łączyć kilku wariantów kolorystycznych. Zdecydowanie lepiej zaprezentuje się melanż złożony z kilku odcieni różu lub fioletu.

ZOBACZ TEŻ NASZE INNE PROPOZYCJE:

>> Bukiety i wiązanki ślubne <<

lub

>> Kwiaty na ślub <<

Pin It

» Bez kategorii » Bukiety ślubne z róż
On 28 października 2017
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem