Bukiet ślubny hortensja

Bukiet ślubny z hortensji

Bez kategorii Możliwość komentowania Bukiet ślubny z hortensji została wyłączona

Kwiaty hortensji stały się bardzo popularne, jako dekoracja sali weselnej oraz znakomity pomysł na bukiet ślubny. Hortensja posiada duże kuliste kwiatostany, osiągające nawet 20 centymetrów. Składają się z dziesiątek małych kwiatuszków, dzięki czemu już kilka gałązek tworzy okazały bukiet.

Bukiet ślubny – hortensja w motywie przewodnim uroczystości

Chyba każda z przyszłych panien młodych marzy o pięknie udekorowanej sali weselnej z dużą ilością dodatków i kwiatów, trzymając na uroczystości okazały bukiet ślubny. Hortensja idealnie nadaje się do tego celu. Każda kompozycja na stół weselny stworzona nawet z kilku kwiatów będzie bardzo ładnie się prezentować. Niezależnie od motywu przewodniego wesela, hortensje są zawsze idealnym wyborem. Naturalne kwiaty występują w kolorach: białym, żółtym i różowym. Można również zdecydować się na dwubarwne kwiaty. Hortensje można idealnie wkomponować w tradycyjny styl wesela, a także romantyczny, sielski, nowoczesny lub vintage. Z pewnością każda przyszła panna młoda będzie z dumą nieść okazały bukiet ślubny. Hortensja oprócz wspaniałych walorów estetycznych posiada piękny, urzekający zapach.

Hortensja to świetny pomysł na bukiet ślubny

Hortensja to świetny pomysł na bukiet ślubny, źródło: pixabay.com

Monokolorystyczny bukiet ślubny – hortensja w minimalistycznym wydaniu

Hortensje nie potrzebują dodatkowych ozdób, ponieważ są piękne same w sobie. Rozłożyste kwiaty mogą zdominować całą kompozycję w przypadku bukietu z różnych gatunków. Coraz częściej motyw przewodni uroczystości opiera się na dwóch kolorach. Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników minimalizmu. O ile odcienie jednej barwy w aranżacji bukietu i sali mogą wyglądać nieco smutno, o tyle białe tło z kolorowym akcentem prezentuje się znakomicie.

Dobrym pomysłem jest zachowanie jasnego koloru bazowego, zarówno planując wystrój stołów i krzeseł, jak i wybierając bukiet ślubny. Hortensje szczególnie urzekają romantyczne pary. Decydują się wówczas na różowe kwiaty i dodatki na tle białych obrusów. Równie pięknie będzie prezentować się panna młoda w białej minimalistycznej sukni trzymając jasnoróżowy bukiet ślubny. Hortensje mogą przybierać również jasnozieloną barwę. W rzeczywistości są to kwiaty we wczesnej fazie kwitnienia. Oprócz bukietu ślubnego w tym kolorze, druhny mogą dostosować kolor sukienek do bukietów, idealny w tym przypadku będzie zimny odcień zieleni.

A może biało-niebieski motyw wesela? Nie mamy dużego wyboru jeżeli chodzi o naturalnie występujące niebieskie kwiaty, które zdobiłyby bukiet ślubny. Hortensje jako jedne z niewielu nie są farbowane, a ich kolor urzeka wiele par młodych. Niezależnie od urody i karnacji przyszłej panny młodej, odcienie niebieskich kwiatów będą pasować idealnie.

Bukiet ślubny hortensja

Bukiet ślubny z hortensji, źródło: pixabay.com

Bukiet ślubny – hortensje w radosnych kolorach

Ślub i wesele to jedno z najbardziej radosnych wydarzeń w naszym życiu. Pragniemy wówczas mieć piękną oprawę wizualną sali weselnej i kościoła, wyglądać jak księżniczka, dzierżąc w dłoni piękny bukiet ślubny. Hortensje w tym przypadku idealnie spełnią swoją rolę. W zależności od preferencji bukiet może przyjmować styl romantyczny, vintage, jak i niezwykle elegancki. W klasycznych aranżacjach, często widuje się je w towarzystwie piwonii i róż.

Bogactwo kolorów i rozłożystość, sprawiają, że floryści bardzo często sięgają po te kwiaty. Szczególnie pragnąc przygotować piękny bukiet ślubny. Hortensje nie tylko są popularne wśród florystów, ale również… cukierników. Doceniają oni piękno tych kwiatów i dekorują nimi tort weselny lub przygotowują krem i masę marcepanową na babeczki w kształcie hortensji. Te eleganckie kwiaty podkreślają radosny charakter wesela, jednak należy pamiętać, że ich sezon przypada na kwiecień-październik i w tym okresie można bez przeszkód zamówić piękne kompozycje weselne. Nie należy zapominać o tak niezwykle ważnym dodatku, jak bukiet ślubny. Hortensje, a właściwie ich kolor i aranżacje warto skonsultować z florystą, który doradzi najlepsze rozwiązania.

Pin It

» Bez kategorii » Bukiet ślubny z hortensji
On 19 stycznia 2018
By

Comments are closed.

« »

Ta witryna korzysta z plików cookies szczegóły ok, rozumiem